طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس

طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس

پیوند تجارت و مدرنیته در عصر تکنولوژی سبب ایجاد تغییرات زیادی در عرصه کسب‌ و کار گردیده است. طراحی داخلی هم یکی از همین تغییرات می باشد. نکته مهم در طراحی داخلی محیط های گوناگون به روش مدرن این است که همه ی جزئیات و ابزار استفاده شده در این نوع طراحی، افزون بر افزایش زیبایی فضا و تاثیرگذاری، اهداف و کاربردهای معینی دارند که سبب پیشرفت و توسعه کسب‌ و کار می گردند. از قبیل ویژگی‌ های مدرن که در طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس می بایست به آنها توجه نمود، می‌ توان این موارد را بیان کرد:

استفاده از سیستم سرمایشی و گرمایشی کاربردی

سیستم سرمایشی و گرمایشی سالن کنفرانس می بایست افزون بر تهویه مطبوع هوای اتاق و حفظ کردن دمای مناسب، حداقل نویز و سروصدا را به وجود آورد تا مخل تمرکز اشخاص حاضر در اتاق نگردد. فراموش نکنید که افزون بر سروصدا، دمای فضایی نامناسب می‌ تواند اثرات منفی بسیاری روی بهره‌ وری افراد بگذارد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک زنانه

انتخاب طیف رنگی موثر در طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس

انتخاب رنگ متناسب برای رنگ‌ آمیزی دیوارها و قسمت های متفاوت، اهمیت زیادی در طراحی داخلی سالن کنفرانس دارد. زمان انتخاب کردن رنگ یا یک طیف رنگ برای طراحی سالن کنفرانس، در خاطر داشته باشید که بعضی اوقات در صورت انتخاب غلط، رنگ‌ ها می‌ توانند اثرات منفی زیادی داشته باشند.

رنگ‌ های استفاده شده در سالن کنفرانس می بایست طوری انتخاب شوند که سبب خستگی زود هنگام اشخاص حاضر در اتاق نگردند و تمرکز آنها را از بین نبرند. جهت آشنایی با خصوصیات رنگ‌ ها و انتخاب کردن رنگ مناسب، می‌ توانید از روانشناسی رنگ‌ها استفاده نمائید.

نورپردازی فضایی مناسب

نورپردازی سالن کنفرانس می بایست استاندارد باشد. به همین ترتیب که نور اتاق می بایست روی میز کنفرانس و اشخاص حاضر در جلسه متمرکز باشد تا همگی بتوانند به سادگی نکته‌ برداری نمایند. همینطور، نور مناسب از قبیل مهمترین عوامل بهبود عکاسی و فیلم‌ برداری در اتاق کنفرانس به حساب می آید. همینطور برای بهره‌ وری زیادتر هنگام استفاده از ابزارهای نمایشی مثل ویدئو پروژکتور، از چراغ‌ های تنظیم شونده برای کنترل کردن نور سالن کنفرانس هم می توانید استفاده نمائید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی 

 

انتخاب و طراحی میز کنفرانس بر اساس تجهیزات استفاده شده

در زمان انتخاب میز کنفرانس می بایست به مواردی از قبیل تجهیزات مورد استفاده در اتاق کنفرانس توجه نمائید. برای مطمئن شدن از انتخاب مناسب، بهتر می باشد تجهیزاتی که در آینده امکان دارد در سالن کنفرانس نصب نمائید را هم در نظر داشته باشید. حداقل ابعاد پیشنهاد شده برای عمق میز، ۷۰ سانتی‌متر می باشد تا شرکت کنندگان و حاضران در جلسه به سادگی بتوانند از تمام ادوات و تجهیزات روی میز استفاده نمایند.

در زمان طراحی میز کنفرانس، می بایست به محل قرارگیری درست میکروفون‌ های کنفرانس، الکتریک باکس (پنلvsp)، مانیتور (نمایشگر) برای ارائه و پرزنت، مکان قرارگیری دستمال کاغذی، لیوان و برگه‌ ها توجه کرد و میز را متناسب با احتیاج های سالن طراحی نمود.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون بوتیک و مغازه زنانه 

تجهیزات لازم برای طراحی دکور سالن کنفرانس

با توجه به نوع جلسه‌ای که برگزار می نمائید، به تجهیزات گوناگونی احتیاج دارید. در برخی موارد، امکان دارد از کارمندان خود بخواهید مطالبی را ارائه کنند، در این صورت، می بایست همه ی تجهیزات مورد نیاز برای ارائه مناسب را فراهم نمائید. در صورتی که از اتاق‌ های شلوغ استفاده می نمائید، یا می‌ خواهید جلسه های سرپایی برگزار نمائید، تجهیزات اتاق کنفرانس را می بایست بر اساس چنین هدفی انتخاب نمائید. در جلسه ها و کنفرانس‌ های مرتب که که افراد زیادتری در آنها حضور می یابند، به احتمال بالا به تجهیزات زیادتری احتیاج دارند. از قبیل تجهیزات لازم برای طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس مدرن می شود به موارد زیر اشاره نمود:

نوشت‌ افزار کاربردی

در برخی موقعیت ها و طی جلسات خاصی امکان دارد لازم باشد نکات یا تصویرهای خاصی را بر روی تخته وایت ‌برد بنویسید تا به شفاف‌ سازی موضوع کمک نمائید. همینطور، در بعضی از کنفرانس‌ های مدرن، به جای استفاده کردن از وایت‌ برد و ماژیک از تجهیزات دیجیتال جهت نمایش نکات مدنظر بر روی صفحه نمایشگر استفاده می گردد.

میز و صندلی مناسب

انتخاب کردن میز و صندلی مناسب از قبیل موارد مهم جهت حفظ تمرکز و آسایش شرکت‌ کنندگان و حاضران در جلسه به حساب می می آید. میز اتاق کنفرانس نباید آن قدری بزرگ باشد که ایجاد احساس صمیمیت میان افراد حاضر در جلسه دشوار گردد. افزون بر این، صندلی‌ های اتاق هم می بایست نرم و راحت باشند تا تمرکز حاضرین بر هم نخورد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه

پروژکتور و صفحه نمایشگر با کیفیت

به کا رگرفتن تجهیزات ناکارآمد سبب افت سالن کنفرانس مدرن می گردند. در زمان انتخاب و نصب کردن تجهیزات صوتی و تصویری لازم، اولا می بایست تا جای ممکن از تجهیزات با کیفیت استفاده نمائید و ثانیا، تجهیزات را بر مبنای احتیاج خود انتخاب نمائید. فراموش نکنید که جزئیات کوچک خیلی مهم هستند.

کابل و سیم با کیفیت

هیچ چیز مانند استفاده کردن از کابل و سیم بی کیفیت نمی‌تواند برگزاری جلسه را به تعویق بیندازد. در زمان انتخاب کابل لازم، حتما از مارک های با کیفیت و شناخته شده استفاده نمائید. افزون بر این، بهتر می باشد کابل‌ های خود را پیش از برگزاری جلسه آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که با مشکل اتصال روبرو نخواهید شد. از قبیل کابل های با کیفیت می شود به برندهای rtc, Bafo, Canare, Faranet, JTR و … اشاره کرد. شما می توانید برای دریافت مشاوره و تهیه کابل مناسب با مشاوران ما در ارتباط باشید!

تجهیزات صوتی و تصویری

در صورتی که برای ارائه مطالب به تجهیزات صوتی احتیاج دارید، می بایست آنها را از قبل مهیا نموده باشید. جهت بهره‌ وری بهتر، حتما از کارکرد درست بلندگوها و اتصالات مطمئن شوید. استفاده کردن از تجهیزات صوتی و تصویری مناسب، افزون بر افزایش راندمان کارمندان، می‌ تواند به تسریع جلسه و تصمیم گیری مناسب در کمترین زمان ممکن کمک نماید.

بیشتر بخوانید: نکات مهم در طراحی ویترین مغازه 

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند:  طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و  طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک زنانه و …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک زنانه:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *