طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری
طراحی دکور دفتر اداری - پایا دکور - 02634484956 
شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراحی دکور دفتر اداری

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکور دفتر اداری خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکور دفتر اداری

طراحی دکور دفتر اداری

اگر طراحی دفتر اداری طبق اصول و قوانین انجام گیرد، یک دکور کاربردی و شیک در فضای اداری خواهید داشت.

فضای کار می بایست افزون بر جذاب بودن، به صورت کاربردی طراحی گردد و همه ی لوازم مورد نیاز به سادگی در دسترس کارکنان باشد. جهت آشنایی با ایده های گوناگون طراحی در این مقاله از پایا دکوراسیون ما را همراهی نمائید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان 

ایده های کاربردی برای طراحی دکور دفتر اداری

مبلمان اداری از لوازمی می باشند که کارکنان یک اداره، ساعت های بسیاری در روز با آن ها سر و کار خواهند داشت. با طراحی دکور دفتر اداری به شکل اصولی و یک چیدمان مناسب برای این مبلمان، اشخاص از محیط کاری خود لذت خواهند برد. در ادامه این مقاله ایده هایی برای داشتن یک دکور زیبا در فضای کار را معرفی خواهیم کرد.

  • استفاده کردن از نقشه های باز و آزاد: جهت طراحی دفترهای اداری مدرن، از دیوارهای کمتری استفاده می گردد. این طراحی هزینه ی پایین تری داشته و همینطور راندمان کاری اشخاص به علت کار در فضای مشترک، بالا می رود.
  • هماهنگی رنگ دیوارها و بقیه ی لوازم: به جهت این که طراحی دکوراسیون دفتر اداری به طور صحیح انجام گیرد، رنگ دیوارها می بایست با رنگ لوازم هماهنگی داشته باشد. بهتر می باشد برای محیط کار از رنگ های تیره و خنثی و همینطور رنگ های شبیه به یکدیگر استفاده گردد. رنگ دیوار می بایست با مبلمان اداری و بقیه ی لوازم هماهنگ باشد تا ترکیب رنگی متناسبی ایجاد گردد.
  • ایجاد یک محیط مینیمال: دکور مینیمال یکی از بهترین انواع دکوراسیون برای فضاهای اداری می باشد. برای طراحی دفتر اداری ساده، از لوازم چوبی ساده و بدون تزیین استفاده نمائید.
  • استفاده از لوازمی متناسب با سایز محیط: بهتر می باشد لوازمی مثل میز، صندلی، مبل ها، کمد و فایل اداری در تناسب با ابعاد اتاق انتخاب گردند. در صورتی که محیط کار شما کوچک می باشد، بهتر می باشد از لوازم ظریف تر که جای کمتری گرفته اند، استفاده نمائید. به همین ترتیب کل محیط اتاق با میز و صندلی و سایر لوازم گرفته نخواهد شد.
  • استفاده کردن از نورپردازی مناسب: یکی از حائز اهمیت ترین عنصرها برای طراحی دکور دفتر اداری استفاده کردن از نور مناسب مخصوصا نور طبیعی می باشد. محیط کار شما با بهره گرفتن از نور مناسب، تبدیل به بهترین محیط خواهد گردید.

طراحی دکور دفتر اداری

نکته هایی برای ایجاد نظم و ترتیب در دفتر اداری

یکی از حائز اهمیت ترین نکته ها در طراحی دفتر اداری، ایجاد نظم و ترتیب در فضا می باشد. جهت نظم دادن به فایل های اداری، قادر هستید از شلف و قفسه های دیواری ویژه در اتاق کار استفاده نمائید.

با استفاده کردن از این لوازم میز کار خلوت تر می گردد و به همین ترتیب کارکنان تمرکز زیادتری برای کار دارند. همینطور برای نظم زیادتر می توانید یک برد بر روی دیوار نصب نمائید و یادداشت ها و شماره های دارای اهمیت را بر روی آن قرار بدهید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک دندانپزشکی 

چگونگی تزیین دفتر اداری

تزیین دفتر اداری با استفاده کردن از گل های طبیعی، اثر بسیاری در راندمان کاری کارمندها خواهد داشت. دفتر اداری با منزل تفاوت دارد و برای چیدمان دکور آن نمی شود از تمام لوازم تزیینی و دکوری استفاده نمود.

با استفاده کردن از گل های طبیعی، احساس سرزندگی و نشاط در فضای کار ایجاد می گردد و همینطور دفتر اداری از حالت رسمی خارج نمی گردد. قادر هستید گلدان ها را در بخش های مناسب اتاق کار و اغلب در گوشه های اتاق قرار بدهید.

طراحی دکور دفتر اداری

آینده طراحی دفتر اداری

1- محیط های کاری منعطف:

از آنجا که اشخاص زیادتری از راه دور کار می نمایند، احتیاج به گزینه های محیط کاری انعطاف پذیرتر موجود خواهد بود. کسب‌ و کارها آغاز به ارائه عضویت‌ های مشترک و محیط اداری مشترک خواهند نمود تا کارمندهایی را که هر روز وارد دفتر نمی گردند، در خود جای بدهند.

2- مبلمان مدولار:

با محیط های کاری انعطاف پذیر مبلمان اداری مدولار ارائه می گردد. میزها، مبل ها و پارتیشن‌ اداری به گونه ای طراحی می گردند که به سادگی جا به‌ جا گردند تا بشود آن‌ ها را متناسب با احتیاج های هر فضای کاری جداگانه پیکربندی نمود.

طراحی دکور دفتر اداری

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

3- طراحی بیوفیلیک:

طراحی بیوفیلیک همه چیز درباره ی ترکیب طبیعت در فضای کار می باشد. این قادر است به معنای هر چیزی باشد، از اضافه کردن گیاهان و محیط سرسبز گرفته تا استفاده کردن از مواد طبیعی مثل چوب و سنگ در طراحی محیط.

4- فناوری متصل:

در آینده، همه ی فناوری های اداری به واسطه ی یک سیستم مرکزی به یکدیگر متصل و کنترل خواهند گردید. این عمل تنظیم نور، دما و بقیه ی عوامل محیطی را با توجه به احتیاج افراد در فضا آسان می نماید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون فروشگاه پوشاک بچه گانه 

5. محیط های مشارکتی:

از آنجا که اشخاص زیادتری از راه دور کار می نمایند، احتیاج به محیط های مشارکتی زیادتری در دفتر موجود خواهد بود که در آن کارمندان قادر باشند گرد هم آمده تا با یکدیگر درباره ی پروژه ها کار انجام دهند.

این محیط ها می بایست با در نظر داشتن آکوستیک طراحی گردند تا بشود از آن ها هم برای جلسه های گروهی کوچک و هم برای سخنرانی های بزرگ استفاده نمود.

فضای کار در حال تغییر می باشد و طراحی دفتر هم با آن تغییر می نماید. دوره ی مزارع سنتی اتاقک ها و دفترهای خفه شده گذشته است.

به جای آن‌ ها، محیط های کاری انعطاف‌ پذیر، طراحی بیوفیلیک و فناوری متصل موجود است که به کسب‌ و کارها اجازه خواهد داد فضایی را ایجاد نمایند که نیازهای کارمندان آن ها را برآورده نماید، چه در دفتر حاضر باشند و چه خارج از آن.

بر همین اساس، در صورتی که تصمیم دارید در آینده نزدیک محیط اداری خودتان را مجددا طراحی نمائید، این روندها را در نظر بگیرید!

طراحی دکور دفتر اداری

برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟