طراحی دکوراسیون هتل

نکاتی در طراحی دکوراسیون هتل

هتل های امروزی خود بوسیله روش های هوشمندانه و خلاقانه ، خود را با تغییرات سریع اجتماعی وفق می دهند . و در اینجا یازده روش جدید که در طراحی دکوراسیون هتل های مدرن به کار میروند بیان می شود : طراحان داخلی هتل های امروزی با به کار بردن طرح های جدیدی در اتاق هتل ها و بوجود آوردن محیط های شخصی در فضاهای مختلف ، مفهوم هتل را در اذهان مسافران از مکانی برا ی خواب و اقامت به محیطی برای رفع همه ی نیاز های تجاری ، تفریحی و زندگی تبدیل کرده است ..

گروه صنعتی پایا دکور به عنوان یکی از برترین گروه های طراحی دکوراسیون با خدمات زیر نیز همراه شما خواهد بود:

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

دکوراسیون هتل

بهترین طراحی دکوراسیون هتل

۱- لابی ها به شکل فضاهایی پویا و با کاربردهای چندگانه طراحی می شوند.

لابی ها  روز به روز اهمیت بیشتری در هتل ها پیدا می کنند . چرا که اکثر تعاملات اجتماعی در این فضا انجام میگیرد . از آنجا که سفرهای تجاری رو به گسترش و پیشرفت می باشند، لابی هتل ها نیز باید به فضایی پر کاربرد و چند گانه برای نشست های خانوادگی و دوستانه و همچنین ملاقات های تجاری و کاری تبدیل شوند .پس طراحی لابی در دکوراسیون هتل ها دارای اهمیت های بسیار زیادی میباشد.

در این فضا امکانات و ابزارهای لازم جهت استفاده از لپ تاپ و همچنین اتصال پریز برای انواع کارها مانند شارژکردن تعبیه شود و یک کاناپه ی راحت و ساده برای این امور نیاز می باشد . فضای هتل ها باید تقسیم بندی شوند و برخی قسمت ها خصوصی و برخی اجتماعی و عمومی باشند . در مورد مبلمان موجود در لابی باید راحتی و کاربردی بودن آن ها را در نظر گرفت . در لابی هتل های امروزه از تزئینات پر زرق و برق و مجلل مانند فواره ها و آبشارهای مختلف و چلچراغ های بزرگ و از این قبیل استفاده می شود.

 

۲- تجدید نظر در پیکربندی اتاق میهمان

مفهوم اتاق هتل با تخت و کمد و میز دیگر کلیشه ای و از مد افتاده می باشد و مسافران انتظار امکاناتی دیگر همچون راحتی خانه ی خود را دارند . و بنابراین طراحی دکوراسیون هتل های امروزی متنوع می باشد . چند مورد از امکانات و ویژگی های اتاق هتل های امروزی وجود یک کاناپه ی اضافی در کنار تخت ، پنل های تلوزیونی جالب ، دفتر کار خلاقانه ای برای مسافران تجاری و از این قبیل می باشد . طراحی الکترونیک دکورها و ترکیب رنگ هاتجربه ی جالب و تازه ای رابرای مسافران به وجود می آورد.

دکوراسیون هتل
طراحی داخلی و دکوراسیون هتل

۳ حمام هایی شبیه مراکز آب درمانی و ماساژ

حمام در هتل ها دیگر به آن صورت اتاق مجزایی که در ابعاد کوچکتری ساخته می شدند تا اتاق پذیرایی بزرگتر به نظر بیاید نمی باشند . یک گرشگر مدرن به دنبال امکاناتی فراتر از آن چه که در خانه خود دارد می باشد . یک حمام مجلل و بزرگ که شبیه یک مرکز آب درمانی می باشد و مسافران را به آرامش و استراحت در یک فضای لوکس دعوت کند . تزئینات رومانتیک، حوله های بزرگ، وان های وسیع، دوش هایی شبیه آبشار، از ویژگی ها و امکانات داخلی اتاق هتل می باشد .

مراحل طراحی دکوراسیون هتل

۴- طراحی رستوران ها به شکل یک جاذبه گردشگری

در مورد رستوران هتل های مدرن باید گفت که دیگر خود را محدود به خدماتی کلیشه ای و کاربردی و ضروری نمی کنند . از آنجا که آشپزی نیز یک هنر می باشد رستورا می تواند شبیه به یک گالری و یا نمایشگاه باشد . بنابراین دکوراسیون هتل های مدرن به دنبال طرح های به یاد ماندنی برای رستوران می باشند . طراحی های جذاب و به یاد ماندنی خود به تنهایی باعث ایجاد فضایی گرشگری می شوند .

دکوراسیون هتل

۵ محو شدن مرزهای محیط های داخلی و خارجی

در هتل های امروزی با محو کردن مرز های محیط های داخلی و خارجی و همچنین طراحی های خلاقانه تجارب منحصر بفردی را برای مسافران ایجاد می کنند . تراس ها و عرشه ها باعث وسیع تر شدن اتاق ها می شوند اما طبیعت می تواند تا درون اتاق نیز بیاید و آن را زینت بخشد مانند آبشارها و فواره های داخلی، گیاهان سبز شاداب، دکور سنگی، پنل های چوبی، و از این قبیل .

 

۶- استفاده از ویژگی های سبز

هتل داران سعی دارند که هتل خود را به عنوان یک هتل سبز به همه معرفی نمایند. اما برای ایجاد چنین جذابیتی باید از ایده های خلاقانه استفاده کرد . استفاده مجدد از پساب ها برای آبیاری، غذاهای ارگانیک محلی، شیرهای آب هوشمند با چشم الکترونیک، سطل آشغال های بازیافتی برای میهمانان، دیوارها و پشت بام های سبز، استفاده از مصالح و تجهیزات طبیعی، حداکثر استفاده از نور طبیعی، پنجرهای بسیار وسیع، همه ی این موارد می تواند ابتکاراتی برای سبز جلوه دادن هتل و پایداری آن باشد.

دکوراسیون هتل

زیباترین طراحی دکوراسیون هتل

۷- تمرکز بر هنر محلی

گاهی ساختمان های امروزی و مدرن به گونه ای ساخته می شوند که از حالت محلی خود دور می شوند . مثلا خانه هایی که طراحی آن ها هیچ ارتباطی با آن محلی که در آن ساخته شده اند ندارند . اما برای ساخت و طراحی دکوراسیون هتل های مدرن سعی میشود که در طراحی آن از هنر محلی آنجایی که هتل ساخته می شود استفاده نمایند تا درک مسافرانی را که در آن هتل و شهر اقامت دارند از آن محل ارتقا دهند و تجربه ای واقعی برای ان ها ایجاد شود. از مجسمه ها و عکس های کوچک و بزرگ برای ایجاد یک پروژه ی هنری بسیار زیبا در هتل استفاده نمود .

 

۸- استفاده زیاد از تکنولوژی

توجه داشته باشید که تمام افراد به دنبال هتلی با پیشرفته ترین امکانات تکنولوژی نمی باشند و حتی عده ای از آن برای مدتی فرار می کنند . اما هتل های مدرن بیشتر به دنبال ارائه ی پیشرفته ترین امکانات اینترنتی و تکنلوژی می باشند .چرا که این یک مزیت بزرگ برای گردشگران تجاری محسوب می شود . هتل های مدرن فناوری های جدیدی مانند تهویه ی مطبوع و تنظیم نور را به اتاق ها اضافه کرده اند . و جالب است که بدانید برخی از هتل ها لابی خود را به پیشرفته ترین و به روزترین کافی نت برای انجام امور اینترنی تبدیل کرده است ، که این تاثیر دنیای رقابتی آن ها می باشد .

گروه صنعتی پایا دکور به ارائه خدمات زیادی میپردازد:

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه

طراحی دکور آرایشگاه زنانه

برچسب ها : , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *