طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

نکته های حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون داروخانه

در طراحی داروخانه می بایست نکته های گوناگونی را در نظر داشت و تلاش بر زیباتر نمودن آن نمود. در چند دهه گذشته زیبایی داروخانه خیلی مهم نبود و اشخاص فقط جهت تهیه دارو به آن مراجعه می نمودند. ولی در حال حاضر زیبایی بصری خیلی مهم است و در صورتی که داروخانه ظاهر لوکس و زیبایی نداشته باشد اشخاص برای خرید به آن وارد نمی‌شوند.
از سوی دیگر افزون بر زیبایی می بایست محیطی راحت و آرام بخش باشد تا اشخاص حس راحتی داشته باشند. از همین رو در طراحی و اجرا کردن دکوراسیون داروخانه نکته های زیر را در نظر داشته باشید.

ایجاد محیطی راحت و آرام بخش

داشتن محیطی آرام بخش هم بر روی نیروی انسانی که در داروخانه کار می نمایند و هم مشتری ها و مراجعان اثر دارد. محیط داروخانه می بایست طوری طراحی گردد که احساس آرامش و راحتی را انتقال دهد. یک محیط خالی با چندین صندلی فلزی را تصور نمائید، اغلب اشخاص تمایلی برای بودن در چنین محیطی ندارند.
ولی محیطی با روشنایی مناسب، آزاد و روشن با صندلی‌ هایی رنگی و راحت و نرم را در نظر داشته باشید، احتمالا علاقه دارید در چنین محیطی بمانید.

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه - طراحی دکوراسیون مغازه - طراحی دکوراسیون پوشاک - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - دکور مغازه - 09121641842

بیشتر بخوانید: طراحی داروخانه چگونه باید انجام شود؟

تهویه هوا

یکی دیگر از مواردی که در زمان دکوراسیون داروخانه می بایست به آن توجه نمائید، تهویه مناسب هوا می باشد. جهت داشتن هوای مطلوب می‌توانید از سیستم‌ های تهویه هوا استفاده نمائید. سیستم سرمایش و گرمایش هم خیلی مهم می باشد. دمای هوای داروخانه هم می بایست معتدل باشد. بر همین اساس با توجه به متراژ، تعداد مناسب سیستم سرمایش و گرمایش را تهیه نمائید و محیط موردنیاز برای نصب آن را در نظر داشته باشید.

انتخاب کردن رنگ در دکور داروخانه

انتخاب کردن رنگ در طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه خیلی مهم است. رنگ‌های مورد استفاده می بایست در هماهنگی کامل با یکدیگر انتخاب گردند. همینطور می بایست از رنگ‌ های روشن و آرامش بخش در داروخانه استفاده نمود. از انتخاب کردن رنگ‌ های تند و استرس زا برای داروخانه بپرهیزید. همینطور با استفاده کردن از رنگ‌ های گوناگون محیط داروخانه را دلگیر و شلوغ ننمائید. رنگ‌ها می بایست طوری انتخاب شوند که محیط بزرگ، دلباز، روشن و آرام بخش بشود.

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه - طراحی دکوراسیون مغازه - طراحی دکوراسیون پوشاک - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - دکور مغازه - 09121641842

نورپردازی

نورپردازی یکی از ارکان اصلی در طراحی و دکوراسیون محیط داخلی می باشد. می بایست از اصول نورپردازی اطلاع داشته باشید. برای آگاهی از این امر می‌ توانید به سایت پایا دکوراسیون سری بزنید. نورپردازی می بایست طوری انجام گیرد که همه ی محیط روشنایی یکدست و مطلوبی داشته و همه ی قفسه‌ها و پیشخوان‌ها به درستی مشاهده شوند.
نورپردازی مناسب سبب می گردد مشتری محصول مدنظر خود را آسان تر انتخاب نماید چون به خوبی می‌تواند همه ی زوایای آن را مشاهده کند و از حضور در آن محیط و صرف وقت کلافه نخواهد شد. برای نورپردازی می‌ توانید از منبع های نوری و لامپ‌ هایی که مصرف کمی دارند استفاده نمائید تا در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم پزشکی

محیط استراحت

افزون بر توجه به احتیاج مراجعان نیاز می باشد به احتیاج های افرادی که در داروخانه کار می نمایند هم توجه شود. نیاز می باشد اتاقی را برای استراحت کارکنان داروخانه در نظر داشته باشید. در این محیط می‌توانید مبل و صندلی بگذارید و لوازمی را برای نوشیدن چای و قهوه آماده نمائید.

طراحی پیشخوان

طراحی پیشخوان یکی از اصلی‌ ترین بخش های دکوراسیون داروخانه می باشد و خیلی مهم است. چون افزون بر زیبا نمودن محیط، راه ارتباطی مشتری و پرسنل داروخانه هم می باشد و اشخاص زیادترین زمان را در کنار پیشخوان سپری می نمایند.
بهتر می باشد برای هر خدمتی که ارائه می کنید یک پیشخوان جدا در نظر داشته باشید و وظیفه هر پیشخوان را بر روی آن با برچسب معین نمائید تا مشتری در زمان وارد شدن به داروخانه فورا متوجه شود برای دریافت و تهیه لوازم بهداشتی یا دارو به کدام پیشخوان مراجعه نماید.

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه - طراحی دکوراسیون مغازه - طراحی دکوراسیون پوشاک - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - دکور مغازه - 09121641842

از قبیل پیشخوان های لازم در داروخانه عبارت‌اند از:

 • مکان دریافت نسخه
 • محل دریافت داروی بدون نسخه
 • لوازم آرایشی و بهداشتی
 • پیشخوان لوازم و تجهیزات طبی
 • صحبت با مسئول فنی داروخانه و دریافت مشاوره
 • صندوق

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه فروش کاغذ دیواری

نکته دیگری که در طراحی پیشخوان می بایست در نظر داشته باشید، کاربردی بودن آن می باشد. پیشخوان از سوی مشتری میبایست زیبا و لوکس و در سمت پرسنل می بایست کاربردی طراحی گردد. در زیر پیشخوان قفسه و کمد‌هایی را طراحی نمائید. محیطی برای نشستن پرسنل نیز در نظر داشته باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه - طراحی دکوراسیون مغازه - طراحی دکوراسیون پوشاک - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - دکور مغازه - 09121641842

طراحی قفسه های دارو

در داروخانه‌ های قدیمی برای قفسه‌های دارو قفسه‌ های فلزی یا چوبی ساده مورد استفاده قرار می گرفت، ولی در حال حاضر متریال گوناگونی برای قفسه دارو موجود است و می‌توان با توجه به بودجه در نظر گرفته شده، نوع طرح و مواردی دیگر یکی از متریال را انتخاب نمود.

بیشتر بخوانید: چه چیزی بهترین طراحی داخلی سالن زیبایی را ایجاد می کند؟

متریالی که در حال حاضر می‌توان برای طراحی قفسه استفاده نمود شامل، فلز، پلاستیک، ام‌دی‌اف، شیشه، چوب و غیره می باشد. در ساخت و طراحی قفسه‌ها نیاز می باشد به استاندارد های طراحی داروخانه هم توجه گردد.
قفسه‌ها در داروخانه به دو دسته تقسیم می گردند، قفسه‌هایی که مشتری آنها را مشاهده می کند و قفسه‌هایی که در قسمت پشتی داروخانه قرار داده شده است و مشتری آن ها را نمی بیند. قفسه‌ های پشتی داروخانه طرح‌ های ساده ای دارند و اغلب بر کاربردی بودن محیط آن ها دقت می گردد.
همینطور برای داروهای خاص و کمیاب از قفسه‌ های قفل دار استفاده می گردد. ولی برای طراحی دکوراسیون داروخانه یا قفسه‌ هایی که قابل دیدن می باشند نیاز می باشد از طرحی جذاب و زیبا استفاده نمود. البته نیاز می باشد در دکوراسیون داروخانه به این نکته توجه گردد که مشتری نباید به قفسه‌ ها دسترسی یابد و فقط دسترسی برای پرسنل می باشد.

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند:  طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

 • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
 • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

 • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
 • 02634484956 –  09121641842
 • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *