طراحی دکوراسیون داروخانه

طراحی دکوراسیون داروخانه یکی دیگر از مهمترین خدماتی که گروه دکوراسیون پایا دکوریشن ارائه میدهد است اما برای شما این سوال پیش آمده باشد که تفاوت داروخانه و دراگ استور در چیست؟پاسخ شما اینست که معمولا در داروخانه ها بصورت کلی دارو تحویل مشتریان داده می شود.

شما میتوانید در ادامه و با برخی از مهمترین خدمات گروه پایا دکور همراه باشید.

 

طراحی دکوراسیون داروخانه
طراحی دکوراسیون داروخانه

زیباترین طراحی دکوراسیون داروخانه

زولی در دراگ استور علاوه بر دارو محصولات بهداشتی و آرایشی و کمک های اولیه عرضه می شود. شکل ظاهری دراگ استور بیشتر شبیه یک فروشگاه است و شما به راحتی می توانید محصولات و یا داروی مورد نظر خود را درخواست دهید.

از آنجا که داروخانه ها اماکنی هستند که به طور مستقیم با سلامت و بهداشت سر و کار دارند ، داشتن دکوراسیون و چیدمانی مناسب که حس تمیزی و بهداشت را به مشتریان القا کند ،امری بسیار مهم و ضروری است.

یکی از فاکتورهای اصلی در دکواسیون داروخانه مثل طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه ، انتخاب رنگ محیط می باشد.اگر دقت کرده باشید رنگ های روشن مخصوصا رنگ سفید، همیشه برای ما پاکی و تمیزی و سکوت و آرامش را تداعی می کند.پس بهترین گزینه برای رنگ ، انتخاب رنگ سفید است که این رنگ می تواند به تنهایی و یا در کنار رنگ های روشن دیگر ترکیب شود.

فاکتور بعدی در طراحی دکوراسیون داروخانه ، قفسه بندی و چیدمان محصولات است.چیدمان محصولات باید به شکلی باشد که دسترسی آسان داشته باشد و در دید مشتری باشد.چیدمان باید مرتب و منظم انجام شود و مسلما نور پردازی مناسب هم بر روی محصولات نقش مهمی در تبلیغ و ترقیب مشتریان خواهد داشت.

طراحی زیباترین دکوراسیون داروخانه

در این سال ها و در جهان امروزی، داروخانه های همیشه در حال تغییر دکوراسیون داخلی و ظاهر خود بوده اند. این مکان های عمومی که در آن ها رفت و آمد بسیار زیادی انجام می شود، کم کم از حالت های سنتی به دکوراسیون های مدرن تغییر شکل داده اند. مهم ترین دلیل این تغییر، بهداشت است که در داروخانه های سنتی این موضوع بسیار کمرنگ بود.

بهترین طراحی دکوراسیون داروخانه

طراحی داخلی داروخانه مدرن، ترکیب چوب و رنگ خاکستری

امروزه داروخانه ها در حال تغییر دکوراسیون و دیزاین خود هستند. در واقع طراحی داخلی داروخانه ها از حالت سنتی، در حال گذار به معماری مدرن است. معمولا طراحی به سبک صنعتی چندان در فضاهای بهداشتی مورد استفاده قرار نمی گیرد و بیشتر طراحی چنین فضاهایی، بر اساس سبک مدرن صورت می گیرد.

میتوانید بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه

داروخانه ای که در این بخش قصد داریم به بررسی دیزاین آن بپردازیم، Campos Pharmacy نام دارد. توسط استدیو معماری پرتغالی e|348 Arquitectura دیزاین شده است و کار اجرای آن در سال ۲۰۱۲ انجام شده است. این داروخانه 160 مساحت دارد و در یکی از شهرهای کشور پرتغال واقع شده است.

به یاد داشته باشید که طراحی دکوراسیون داروخانه یکی از مهمترین فعالیت هایی است که گروه طراحی پایا دکوریشن به خوبی به آن پرداخته است و شما میتوانید در خصوص این موضوع به خوبی با ما همراه باشید.

همانطور که در عنوان اشاره شد، در این داروخانه که بر اساس سبک مدرن طراحی شده است، شما می توانید سه رنگ اصلی را مشاهده نمایید. در واقع رنگ های سفید و خاکستری روی دیوار، کف و سقف به عنوان رنگ های اصلی فضا مورد استفاده قرار گرفته اند. پس از آن تمام ویترین های عرضه دارو محصولات بهداشتی و پزشکی، تماما با چوب کار شده اند.

استفاده از رنگ های خاکستری و سفید در یک فضا، سبب سرد شدن آن فضا خواهد شد. برای ایجاد تعادل و بالانس در فضا، شما نیاز به استفاده از یک متریال گرم نظیر چوب خواهید داشت. در این داروخانه می توانید بکارگیری رنگ گرم و در کنار رنگ سرد را به خوبی مشاهده نمایید.پس طراحی دکور داروخانه ها را امری جدی بدانید.

طراحی دکوراسیون داروخانه
طراحی دکوراسیون داروخانه

طراحی دکور داروخانه

به طور کلی محیط داروخانه باید بسیار تمیز م مرتب باشد و همچنین سیستم تهویه هوای مطبوع نیز در آن تعبیه شده باشد.

گروه طراحی دکوراسیون پایا ، ارائه دهنده کلیه خدمات طراحی و نصب دکوراسیون مغازه ، مطب، داروخانه ، بیمارستانی، بوتیک و مغازه آماده ارائه خدمات به تمام مشتریان در تهران و سایر شهرستان ها می باشد.در ادامه این مطلب به بررسی برخی از مهمترین نکات در طراحی دکور داروخانه خواهیم پرداخت که میتواند برای شما بسیار حائض اهمیت باشد پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

قفسه بندی طراحی داخلی داروخانه

در طول مرحله قفسه بندی طراحی دکور داروخانه ، کارکنان داروخانه باید به دقت دنبال دلایل برای نوسازی باشندکه ممکن است شامل گردش کاری کارآمدتر به واسطه طراحی داخلی استوردراگ شود و تخصیص فضاهایی باشد که به گردش مالی بهتر کمک می‌کند.

«شما نمی‌خواهید که کارکنان در زمان‌های ضروری نتوانند به مشتریان برسند و وقت را تلف کنند و در اطراف بی‌هدف حرکت کنند».

پس از ده ماه کسب و کار دو مالک داروخانه موس‌ول هیل تصمیم به نوسازی فضای داروخانه می‌گیرند.آن‌ها به این باور رسیده بودند که طرح داخلی داروخانه ظاهری قدیمی دارد و برای مراجعه‌کنندگان مناسب نیست.

که در حال حاضر از نور و تهویه طبیعی به سبب ویترین شیشه‌ای و نورپردازی‌های مناسب بهره می‌برند.بودجه تخصیص داده شده نود هزار یورو تخمین زده شده است که دارای سرمایه برگشتی مناسبی بوده است.

طراحی دکوراسیون داروخانه
طراحی دکوراسیون داروخانه

 

پلان طراحی داخلی داروخانه

مدیر اجرایی طراحی داخلی داروخانه ، بسیاری از بازسای‌های مراکز درمانی و یا خرید، بخش تحویل‌دهی داروها را در انتها قرار می‌دهند تا مردم را تا انتها فروشگاه بکشانند و آن‌ها را به خرید تشویق کنند.به طور کلی فرایند طراحی دکوراسیون داروخانه دارای اهمیت های بسیار زیادی است.

به طور فزاینده‌ای، همچنین داروخانه‌ها کانسپت بخش تحویل دارو‌ها را در ردیف جلو ترویج می‌کنند جایی که داروخانه‌چی‌ها در جلوی کانتر نسخه می‌گیرند و برای تحویل دارو می‌ایستند تا بیماران را شخصا ملاقات کنند.

با چنین سامانه‌ی ترکیبی و پیشتیبانی شده با فنآوری‌های نوین می‌توان مشاوره‌های به موقع به بیماران ارایه داد. با الهام از طراحی داخلی بیمارستان مدرن، کارمندان داروخانه و مراکز بهداری می‌توانند به راحتی مشتریان را ببینند و دید حرفه‌ای را در محیط ایجاد کنند.

 

طراحی داخلی داروخانه مدرن

در بسیاری از نوسازی‌های مدرن فضای سنتی داروخانه‌ها از رنگ‌‌های سبز و مصالح چوبی و تجهیزات با رنگ‌های تیره فاصله گرفته‌ است.

و به سمت تجهیزاتی رفته‌اند که سفید هستند و دارای ظاهری درخشنده و با رنگ‌های روشن و اکثرا شیشه‌ای هستند.تن‌های رنگی روشن و پر رنگ و لعاب و پاستلی آبی و سبز همچنین استفاده شده استتا به محیط کلینیک ظاهری مدرن سفید و پر پیچ‌وتاب دهد.

پنجره‌ها کم‌تر درهم بر هم طراحی شده و به جای آن از پنجره‌های و درب‌های باز و سرتاسری استفاده شده است.اگرچه، هر نوع طرح جدیدی در طراحی داخلی داروخانه باید مطابق مقررات ساختمان باشد.

اتاق مشاوره در داروخانه‌ها یکی از مکان‌های قابل بحث است.

 

طراحی دکور داروخانه
طراحی دکور داروخانه

نمونه طراحی دکور داروخانه

به مالکان داروخانه تَندی پیشنهاد شده است که به مرکز سلامت جدیدی نقل مکان کنندو آن‌ها می‌دانند که باید به حجم بالای توزیع و خدمات مشتریان پاسخ دهند.به آن‌ها پیشنهاد می‌شود که مرکز پذیرش و تحویل دارویی را طراحی دکور داروخانه کنند که ترکیبی از سامانه فنآوری‌های نوین و روبات‌هاست.با دسترسی‌‌هایی به سمت خیابان و مرکز سلامت و اتاق‌های مشاور و ایستگاه‌های کاری برای هفت نفر.یک دفتر، ‌سرویس‌های بهداشتی و مرکز خرید کوچک نیز از جمله برنامه‌های فیزیکی مجموعه است.

رنگ بندی طراحی داخلی داروخانه

طرح‌ و برنامه ریزی خوب همچنین شامل ارایه تجارب صحیح خرید و کسب است.به این معنا که صحبت کارکنان با مشتریان در فضاهای کاری اختصاص داده شده به رونق کاری نیز می‌افزاید.

فضاهایی نظیر اتاق‌های معاینه و مشاوره، سرویس‌های بهداشتی و صندلی‌هایی برای نشستن مشتریان تعبیه شدهو دید واضح به سمت طراحی داخلی داروخانه از جمله فضاهایی هستندکه در طراحی مطلوب مراکز درمانی و داروخانه با اهمیت هستند.

با رعایت اصول اندک و استانداردهای وضع شده برای ساختمان داروخانه‌ها می‌توان به این هدف رسید.مدیریت فضاهای اختصاص داده شده به داروخانه، مکان ارایه خدمات دارو، فضاهای تخصیص داده شدهبه تجهیزات و تسهیلات از جمله استاندارهای وضع شده هستند

با این حال داروسازان در تصمیم‌گیری طراحی دکوراسیون داروخانه کاملا آزاد هستند.

3 دیدگاه در “طراحی دکوراسیون داروخانه

  1. anahita گفت:

    مرسی چه مقاله کاملی بود

  2. سولماز گروسی گفت:

    ممنون از مطالب خوبتون. خیلی مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *