طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

بیشتر بخوانید: رنگ قرمز در دکوراسیون مغازه

طراحی دکوراسیون اتاق انتظار کلینیک دندانپزشکی

اتاق انتظار، همان‌ گونه که از نام آن پیدا می باشد، فضایی می باشد که در آن مراجعین در انتظار ملاقات با پزشک می باشند. هیچ فردی دوست ندارد منتظر بماند. اما امکان دارد دندانپزشک برنامه شلوغی داشته و نتواند همه ی بیماران را با یکدیگر ویزیت کند. شما می‌توانید دیزاین اتاق انتظار کلینیک را به گونه‌ای اجرا نمائید که در زمان انتظار مراجعه‌ کنندگان کسل نشوند. به جای گذاشتن ردیفی از صندلی‌ ها می‌توانید چیدمان جذاب‌ تری ایجاد کند و مجلات و اسباب‌ بازی‌ هایی برای سرگرمی هر دو قشر بزرگسال و کودک قرار بدهید.

در نظر داشتن مبلمان راحت و لوکس بر اساس فضا یا ایجاد محیطی شبیه به نشیمن یک منزل از بهترین راهکارهای ایجاد آرامش در دیزاین کلینیک دندانپزشکی می باشد. لازم می باشد ابعاد مبلمان و فاصله‌ ی میان آنها را به درستی در نظر گرفت که افراد دارای مشکلات جسمی و حرکتی هم به راحتی از فضا استفاده کنند و در زمان رفت و آمد به مشکل برنخورند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک پوست و مو

طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

اتاق‌ های درمان از حساس‌ ترین محیط ها می باشند که می بایست قابل تحول و گسترش باشند. در حال حاضر با توجه به انجام کارهای زیبایی مانند کامپوزیت بهتر می باشد در مطب‌ اتاق درمان و اتاق مرتبط با اقدامات زیبایی تفکیک شود. می‌ توانید قسمتی از دیوارها را با کابینت‌ ها و کشوهای مخصوص و هم‌ رنگ دیوار جهت جا دادن لوازم کار کنید‌. اصل این می باشد که چیدمان، طراحی و رنگ‌ ها به گونه ای انتخاب و اجرا شود که روی ذهن افراد و تصمیم‌ های آن ها اثر مثبت داشته باشد.

مطابق با مقررات خدمات بهداشتی و درمانی، مساحت اتاق معاینه می بایست حداقل 8 متر مربع در نظر گرفته شود و طراحی به گونه ای باشد که برای قرار دادن کارکرد دستگاه‌ های پزشکی گوناگون برنامه‌ ریزی درستی شود. کلینیک دندانپزشکی میبایست تا حد امکان ساده باشد و اتاق معاینه می بایست به گونه ای طراحی شود که کاربردهای گوناگون را پوشش دهد. نیاز می باشد تجهیزات تصویربرداری دیجیتال درون دهانی، تصویربرداری فشرده سازی مغناطیسی (MRI) و دستگاه‌ های پزشکی گوناگون بر اساس اتاق‌های مختلف چیده شوند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت 

دکور کلینیک دندانپزشکی و چیدمان

مگر نه این‌ که کار دندانپزشک آوردن لبخند بر روی لب و از بین بردن دردهای آزاردهنده می باشد؟ بر همین اساس دکور و چیدمان این مکان می بایست به نحوی طراحی گردد که پویا و به یادماندنی باشد. فراموش نکنید که جزئیات چیدمان و دیزاین کلینیک دندانپزشکی با سبک مدرن می بایست هویدا باشد. یادآور می‌ شویم که طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی در گرو ایجاد جوی آرام و در عین حال مدرن و به‌ روز می باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کنفرانس

مورد استفاده قرار دادن مواد و رنگ‌ های آرامش‌ بخش

ممکن است این مورد را مشاهده کرده باشید که در بهترین مطب‌ های دندانپزشکی رنگ‌ های پاستلی و طبیعی را برای دیوارها مورد استفاده قرار می دهند، هدف از این انتخاب ایجاد احساس آرامش است. انتخاب کردن مواد و متریال‌ های طبیعی مثل مبلمان‌ مدرن از جنس چوب و چرم در کنار دیگر رنگ‌ های ملایم و آرام بخش می‌ تواند هم از لحاظ زیبایی شناختی و هم از لحاظ عملی تاثیر مثبتی داشته باشد.

به صورت کلی در بحث رنگ فرقی ندارد که مکان مورد نظر طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی یا طراحی مطب داندانپزشکی است در این مورد رنگ سفید یا سایر رنگ‌ های طبیعی و افزودن رنگ‌ های درخشان و شاد دیگر برای شروع خوب می باشد و نتیجه کار خیره‌ کننده خواهد گردید؛ البته می‌ توانید رنگ‌ هایی مثل نارنجی، آبی، قرمز و سبز را نیز در نظر بگیرید. این رنگ‌ ها هم کاربرد زیادی در طراحی داخلی کلینیک دارند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی سالن ناخن 

استفاده کردن از متریال‌ های مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

سطوح و دیوارها مکان مناسبی برای رشد جرم، باکتری و ویروس می باشند. در طراحی محیط های درمانی می بایست بیشتر نسبت به این موضوع حساس بود. استفاده کردن از سطوح صیقلی و روشن که کثیفی را کاملا نشان می‌ دهند و آسان تمیز میشوند، در دیزاین کلینیک دندانپزشکی اهمیت زیادی دارد.

توجه کنید که به‌ سادگی می‌ توانید با متریال‌ های طبیعی مثل چوب، حس گرما و آرامش را به فضا انتقال دهید. استفاده کردن از کفپوش‌ های نرم مثل موکت یا پارکت هم برای ایجاد محیط آکوستیک توصیه می‌شود.

در صورتی که در طراحی کلینیک دندانپزشکی خود به فکر ایجاد ظاهری لوکس‌ تر و لاکچری می باشید، می‌توانید به سنگ مرمر و استفاده کردن از فلزات براقی مثل برنج، برنز یا استیل فکر کنید. برای طراحی میز پذیرش کلینیک های لوکس بیشتر از این نوع متریال‌ ها استفاده می‌ گردد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی هایپر میوه

نورپردازی متناسب در دکوراسیون مطب دندانپزشکی

نور پردازی مناسب نخستین قدم در استفاده‌ ی حداکثری از نور طبیعی روز می باشد. نور طبیعی از پنجره‌ ها یا استفاده کردن از نور مصنوعی با کیفیت مناسب جهت روشنایی مناسب در اتاق‌ های کلینیک نقش اساسی دارد. برای روشن نمودن مکان‌ های خاص هم می‌ شود تدابیر دیگری به کار برد و از تجهیزات خاصی استفاده نمود. نکته‌ی مهم این است که استفاده کردن از روشنایی و نورپردازی مناسب به عنوان مثال در بخشی که صندلی دندانپزشک قرار دارد در ایجاد وضعیت بهتر برای کار دندانپزشک و راحتی بیماران خیلی مهم می باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه گل فروشی 

استفاده‌ کردن بهینه از محیط

از همه ی فضای موجود برای طراحی دکوراسیون مطب باید استفاده نمود. برای دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی کوچک به علت وجود محدودیت‌ها، بحث رعایت کردن استانداردهای طراحی اندکی چالش‌برانگیز می‌ شود. در نظر داشتن فضاهای چندمنظوره، استفاده کردن از پارتیشن‌ های متحرک جهت ایجاد پلان باز می‌ تواند ایده‌ی خوبی برای طراحی این محیط باشد.

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند:  طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *