طراحی کلینیک دندانپزشکی

ما در این مطلب به مبحث طراحی کلینیک دندانپزشکی خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. می توانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی کلینیک دندانپزشکی

طراحی مطب پزشک دارای ویژگی های خاصی است که می توان آن را بر اساس تخصص پزشک محترم و یا سلیقه ایشان انجام داد اما باید توجه داشته باشید که طراحی کلینیک و مطب اصول و ویژگی های خاص خود را دارد و نمی تواند مانند آن باشد. یک خانه و یک دفتر طراحی و اجرا شده است. به همین دلیل طراحی دفتر باید به گروه متخصص سپرده شود.

گروه معماری دژار با تکیه بر تجربه چندین ساله و نمونه کارهای اجرایی موفق در این زمینه شما را از صفر تا 100 طراحی داخلی اداری یاری می کند. در ادامه شما را با نمونه کارهای اجرا شده و چند اصل دکوراسیون داخلی کلینیک آشنا می کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک دندانپزشکی

مهم ترین نکته در طراحی مطب، استفاده از تمامی امکانات موجود و طراحی فضایی زیبا، دلنشین و آرامش بخش است. زیرا اولین نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که مراجعه کنندگان افرادی هستند که از نظر جسمی و روحی در وضعیت خوبی نیستند و محیط مطب باید آرامش بخش و دارای احساس امنیت باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی مغازه سوپرمارکت کوچک

امروزه که بیمار می تواند پزشک را انتخاب کند، طراحی مطب اهمیت بیشتری پیدا کرده است. امروزه با توجه به گزینه های زیاد در انتخاب پزشک و دندانپزشک، هیچکس به این فکر نمی کند که مطب تنها مکانی برای انجام خدمات پزشکی است، به همین دلیل طراحی داخلی مطب و دکوراسیون آن ویترین و تاییدیه پزشک است.

نحوه تزیین فضای داخلی مطب برای راحتی و احساس امنیت بیمار بسیار مهم است و این عوامل اغلب حتی استدلال قوی تری نسبت به تجربه و تحصیلات پزشک هستند. در هر صورت نادیده گرفتن طراحی مطب غیرمنطقی خواهد بود، بنابراین وظیفه طراحی مطب پزشکان باید به بهترین طراحان و معماران سپرده شود.

بنابراین به همین دلیل است که طراحی داخلی مطب باید بر اساس اصول روانشناسی و بر اساس جدیدترین متد طراحی مطب باشد. طراحی مطب و چیدمان وسایل و ابزار کار پزشک، استفاده از ایده های مدرن و ترندهای جهانی و چیدمان کاربردی از جمله موارد مهم در طراحی داخلی مطب است که باید توسط طراح و طراح رعایت شود. اجرایی در تمامی مراحل طراحی و اجرا باید هزینه تاسیس مطب دندانپزشکی به طور دقیق محاسبه شود.

اصول و نکات طراحی کلینیک

اولین موضوعی که قبل از شروع طراحی مطب باید به آن توجه شود، نوع استفاده از فضا و تخصص پزشک و دندانپزشک است، زیرا به همان اندازه که طراحی داخلی خانه با طراحی داخلی شرکت متفاوت است، طراحی داخلی مطب دندانپزشکی نیز با طراحی کلینیک اطفال متفاوت است. فرق دارد. بنابراین مهم ترین مرحله شناخت کاربر پروژه است.

به عنوان مثال هنگام طراحی کلینیک دندانپزشکی نیاز به ویژگی های آرامش بخشی دارد تا برای همه مراجعین مناسب باشد، از طرفی طراحی داخلی کلینیک اطفال باید فضایی کودکانه و شاد داشته باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی کمد دیواری

همچنین محدوده سنی مراجعین نیز باید مورد توجه قرار گیرد زیرا توجه به وضعیت مراجعین یکی از اصول اصلی طراحی داخلی مطب می باشد. به همین دلیل با توجه به سن و شرایط بیماران باید امکاناتی برای بیماران در نظر گرفته شود.

به کار بردن از ایده های مدرن در طراحی دکوراسیون کلینیک ها

مطمئناً مراجعه کننده ای که برای اولین بار وارد کلینیک شما می شود انتظار یک مطب شیک و تمیز را دارد وگرنه اگر مطب شما قدیمی و نیاز به بازسازی داشته باشد و توجهی به آن نکرده باشید قطعاً علاقه مشتری و بیمار خود را از دست خواهید داد. او مجبور نیست به دفتر قدیمی برگردد.

به همین دلیل طراحی مطب یک پروژه پیچیده و خاص است که با توجه به نظرات کارفرما می تواند جذابیت و مدرن بودن خاص خود را داشته باشد. بنابراین در هنگام طراحی دفتر کار باید به تمامی جوانب اعم از انتخاب رنگ دیوارها، استفاده از مبلمان مدرن، نورپردازی مدرن و … توجه کرد تا در نهایت بتوانید تصویری اصیل و حرفه ای را در ذهن مشتری حک کنید.

طراحی اتاق انتظار کلینیک

اتاق انتظار کلینیک های پزشکی و دندانپزشکی یکی از مهم ترین قسمت های ساختمان می باشد زیرا مراجعه کنندگان بیشتر وقت خود را در این مکان می گذرانند و به همین دلیل طراحی اولیه این قسمت بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که بیمار زمان زیادی را در محل سپری می کند و بیشترین استرس را تحمل می کند، باید در انتخاب تمامی جزئیات طراحی اتاق انتظار مطب دقت کنید. طراحی دفتر و اتاق انتظار کاملاً به یکدیگر وابسته هستند.

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی بوتیک مردانه

انتخاب مبلمان مدرن، رنگ های آرامش بخش و استفاده از تلویزیون و آکواریوم گزینه های خوبی برای القای آرامش هستند. استفاده از فضای سبز در دکوراسیون داخلی و نقاشی های هنری زیبا قطعا می تواند آرامش را به ذهن بیمار برساند.

الزامات اساسی برای شروع طراحی

وقتی صحبت از مقررات طراحی دفتر می شود، به نظر نمی رسد که آنها در نحوه شروع طراحی و نحوه طراحی یک محل کار پزشکی دخالتی داشته باشند. فقط اندازه اتاق ها مشخص شده است: ارتفاع نمی تواند کمتر از 3.1 متر باشد و بسته به نوع عمل مساحت باید 12 متر مربع (تک عمل پزشکی) یا 15 متر مربع باشد. علاوه بر این، اگر اتاق های اداری بخشی از یک ساختمان مسکونی است، مقررات ساختمانی که ممکن است بر طراحی بین اتاق های خصوصی و مطب پزشکی تأثیر بگذارد باید تعیین شود.

در طراحی داخلی مطب باید فضای بیشتری برای اتاق انتظار، پذیرش، سرویس های بهداشتی بیماران و کارکنان، اتاق های استراحت و استراحت و مطب پزشکان در نظر گرفته شود.

ما می‌توانیم توصیه‌های جداگانه‌ای در مورد تجهیزات یا دکوراسیون هر یک از اتاق‌ها به شما بدهیم، اما معمولاً آنها اختیاری هستند، در حالی که مقررات اجباری انتخاب مواد خاص و غیره را به کارفرما واگذار می‌کنند. چنین قوانین و اصولی برای شروع یک پروژه تخصصی طراحی داخلی اداری بسیار مهم است.

سطح کف باید از ماده ای ساخته شده باشد که چسبندگی خوبی داشته باشد که با مقاومت در برابر شستشو و مالش و همچنین مواد شوینده تهاجمی مشخص می شود و با عوامل آلی واکنش نشان نمی دهد.

دیوارها باید با مواد صاف و قابل شستشو و همچنین با مواد غیر جاذب مقاوم در برابر شستشو در نزدیکی آب (تا 1.6 متر و 60 سانتی متر در هر جهت) تقویت شوند.

بیشتر بخوانید: تاثیر رنگ دکوراسیون مغازه در جذب مشتری

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند: طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی، پوشاک، طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی، طراحی دکوراسیون مطب, طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک  و طراحی دکوراسیون فروشگاه و دکور فروشگاهی و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی داخلی فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *