ایده‌ های طراحی ویترین مغازه

ما در این مطلب به مبحث ایده‌ های طراحی ویترین مغازه خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. می توانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

ایده‌ های طراحی ویترین مغازه

در طراحی ویترین حتما زیبایی، خلاقیت و همچنین یک تصویر کلی از اجناس درون فروشگاه کاملا هماهنگ در کنار یکدیگر قرار می گیرد. حفظ تعادل بین این سه عنصر باعث می شود ویترین مغازه شما بیشتر جلب توجه کند و امکان فروش مغازه را افزایش دهد. در واقع طراحی ویترین باید کاملا با دکوراسیون مغازه هماهنگ باشد. طراحی باید با توجه به کلاس شما انجام شود و چقدر می خواهید هزینه کنید.

ایده ساخت ویترین مغازه با کمترین هزینه

با کمک این ایده ها می توانید ویترین مغازه را به بهترین شکل ممکن بسازید و جزئیات آن را با بالاترین کیفیت به مشتریان نشان دهید. به یاد داشته باشید که ایده پردازی در این زمینه تاثیر مستقیمی بر کیفیت ارائه خدمات دارد. پس حتما سعی کنید با توجه به جزئیات و با توجه به نیاز مشتریان خدمات ارائه دهید. در ادامه به ایده های مختلف برای ساخت ویترین مغازه با کمترین هزینه اشاره می کنیم.

بیشتر بخوانید: طراحی داروخانه چگونه باید انجام شود؟

1- نورپردازی اصولی ویترین

نورپردازی ویترین فروشگاه یکی از عامل های حیاتی در طراحی و اجرای یک ویترین موفق هست. مهم نیست که هزینه دکور پنجره شما چقدر است! کافی است جزئیات را در نظر بگیرید و سعی کنید محصول را به بهترین شکل ممکن نشان دهید. نورپردازی مناسب می تواند جذابیت بصری ویترین را افزایش دهد. با استفاده از چراغ های مناسب می توانید نقاط قوت و جذابیت محصولات را برجسته کرده و تمایز خود را نسبت به رقبا نشان دهید.

نورپردازی مناسب می تواند توجه مشتریان را به سمت محصولات هدایت کند. با قرار دادن نور مناسب بر روی محصولات مهم و پرفروش می توان آنها را به صورت برجسته و جذاب به نمایش گذاشت و ارزش خود را به مشتریان نشان داد. جالب است بدانید نورپردازی مناسب می تواند فضای متفاوتی را در ویترین مغازه ایجاد کند.

با استفاده از نورهای مناسب و تنظیم روشنایی و رنگ می توانید حس لوکس بودن، شیک بودن، دلپذیر بودن و یا هر حس دلخواه دیگری را به مشتریان منتقل کنید. نورپردازی صحیح و جذاب می تواند توجه مشتریان را به محصولات خاص ارائه شده در ویترین جلب کند. با استفاده از چراغ های موجود و نورپردازی مناسب می توانید به مشتریان کمک کنید تا محصولات را بهتر و دقیق تر بشناسند و تمام جزئیات را ببینند.

یکی دیگر از مزایای نورپردازی مناسب ایجاد یک تجربه خرید خاص و ممتاز است. با استفاده از نورهای مناسب و مناسب، محیط ویترین را زیبا، روشن و هیجان انگیز کرده و حس خوشایند و راحتی را به مشتریان القا کنید.

بنابراین از نورپردازی ویترین مغازه برای جلب توجه مشتریان، تاکید بر محصولات، ایجاد فضایی متفاوت، افزایش تمرکز مشتری و ایجاد تجربه استفاده می شود. خرید متفاوت و ممتاز بسیار مهم است. با نورپردازی مناسب می توانید ویترین مغازه خود را به نقطه ای محکم و برجسته در فروشگاه تبدیل کنید.

2- از قفسه چوبی استفاده کنید

استفاده از قفسه های چوبی به شما این امکان را می دهد که یک ویترین زیبا بسازید. به همین دلیل کافی است با توجه به شرایط، نوع محصولات و نحوه ارائه آنها از ابعاد مختلف چوب استفاده کنید و قفسه های مورد نظر خود را اجرا کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی فروشگاه موبایل

قفسه ها را می توان به صورت تکه یا جعبه طراحی کرد. نورپردازی هوشمند می تواند محصولات شما را به صورت برجسته تری در چشم مخاطب به نمایش بگذارد و شما را به هدف «خرید محصول» بسیار سریع تر برساند.

3- برای ویترین یک جعبه چوبی و مقوایی طراحی کنید

هنگامی که محصولات با ارتفاع های مختلف در ویترین مغازه روی هم قرار می گیرند، می توانید جذابیت آن را ببینید و تمایز را مطابق با استراتژی فروش احساس کنید. در این شرایط استفاده از جعبه های مختلف می تواند پاسخگوی نیاز شما باشد. جعبه چوبی یا نمونه ارزان تری از جعبه مقوایی یکی از انتخاب های هوشمندانه است. شما به راحتی می توانید این جعبه ها را با توجه به هویت فروشگاه، رنگ شرکت و لوگو سفارشی کنید و برای نمایش محصولات خود آماده کنید.

4- برای یک ویترین اوریگامی درست کنید

یکی از جذاب ترین ایده ها برای ساخت ویترین مغازه با کمترین هزینه، استفاده از هنر اوریگامی است. در این هنر کاغذ یا مقوا به روش ها و جهت های مختلف تا می شود. به این ترتیب نتیجه این اقدامات ایجاد یک شکل یا حجم خاص است. از پرندگان اوریگامی، قلب ها، گل ها و صدها ایده مشابه دیگر می توان برای جذابیت یک فضا استفاده کرد. اوریگامی با کمک کاغذ و مقوا درست می شود و هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه لوازم التحریر

5- از خلاقیت برای یک ویترین ارزان استفاده کنید

می توانید با کمی خلاقیت طرح خاصی را برای ویترین پیاده سازی کنید. مثلا اگر تازه در ایران مال قدم زده اید، یک فروشگاه توجه شما را جلب می کند! ویترین این فروشگاه دریایی از پنبه است و محصولات ارگانیک ویژه ای با نخ طبیعی عرضه می کند! ایده های خلاقانه می توانند شما را از رقبایتان متمایز کنند. به همین دلیل برای ارائه ایده با ترفندهایی مانند طوفان فکری، ایده پردازی، خلاقیت و مشاهده باید از افراد خلاق کمک بگیرید.

6- ویترین مغازه با نخ نامرئی

راه دیگر ساخت ویترین با کمترین هزینه استفاده از نخ نامرئی است. شما می توانید محصولات خود را بر اساس محدودیت های واقعی آن ها در فضایی جذاب از ویترین چیدمان کنید. برای ایجاد زمینه کافی است پارچه مورد نظر را تهیه کرده و با نخ نامرئی به اشکال چشم نواز پشت ویترین قرار دهید.

بیشتر بخوانید: هفت ایده برای طراحی داخلی اداری و برندسازی

پس از این مرحله باید از پشت بام فروشگاه کمک بگیرید و نخ های نامرئی را نصب کنید. مرحله مهم بعدی تنظیم ارتفاع و تعمیر محصول است. وقتی این ویترین از پشت شیشه دیده شود، تصویری از محصولات معلق در هوا دیده می شود. چنین طراحی می تواند توجه مخاطب را به خود جلب کند و احساسات او را برای دیدن جزئیات تحریک کند.

7- ویترین مغازه را خودتان بسازید

کافی است از زیرزمین خانه خود دیدن کنید تا وسایل غیر ضروری و حتی بی فایده پیدا کنید. گاهی با کمی خلاقیت و کنار هم قرار دادن این وسایل و رنگ آمیزی و ایجاد تغییرات می توانید تصویری فوق العاده در ویترین بسازید. ساخت ویترین مغازه با کمترین هزینه نیاز به خلاقیت و رصد حرفه ای دارد.

8- روی شیشه ویترین نقاشی کنید

یکی از ایده های کم هزینه اما خلاقانه برای ساخت ویترین با کمترین هزینه، نقاشی است. شما می توانید با کمک ایده و ایجاد جزئیات سبکی شیک در ویترین نقاشی کرده و ایجاد کنید. این نقاشی با توجه به نوع محصولات و هدف از معرفی هر یک انجام می شود. بنابراین در این قسمت از داستان استراتژی فروش و اولویت ها در نظر گرفته می شود تا همه چیز طبق اصول دنبال شود.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه عطر فروشی

9- با طناب و صفحات متفاوت طبقه بسازید

شاید در ذهن شما، کفپوش های چوبی ام دی اف یک انتخاب بسیار رایج برای ویترین فروشگاه ها باشد! اما به یاد داشته باشید که باید از خلاقیت استفاده کنید و در طراحی هوشمندانه عمل کنید. به همین دلیل با استفاده از طناب های تزئینی و کنفی می توان ویترین مغازه را با کمترین هزینه ساخت.

کافی است در 4 گوشه صفحات چوبی، فلزی یا شیشه ای 4 سوراخ ایجاد کنید. سپس با گذراندن طناب و ثابت کردن آن با گره به راحتی می توانید یک کف معلق بسازید. ایجاد سطوح مختلف و طراحی یکپارچه می تواند ایده خوبی در این زمینه باشد.  

10- برای طراحی ویترین با کمترین هزینه از پالت های چوبی کمک بگیرید

برای ساخت ویترین با کمترین هزینه می توانید از پالت کمک بگیرید. پالت از صفحات چوبی ساخته شده است که به وسیله میخ روی یکدیگر ثابت می شوند. پالت می تواند ویترین مغازه را به شکلی جذاب با فضایی روستایی برای شما طراحی کند. این ویترین شکل و ظاهر خوبی خواهد داشت. سعی کنید از ادغام کمک بگیرید. استفاده از گل و گیاه در این فضا ایده خوبی است که به شما امکان می دهد از جزئیات لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، پوشاک، دکوراسیون فروشگاهی، دکوراسیون داخلی مغازه, دکور مغازه خشکبار فروشی و طراحی دکور مغازه و طراحی دکوراسیون فروشگاه و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، پوشاک، فروشگاهی، دکوراسیون داخلی مغازه و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *