دکور ساده مغازه

ما در این مطلب به مبحث دکور ساده مغازه خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. می توانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

دکور ساده مغازه

طراحی دکور یک فروشگاه پوشاک تاثیر بسزایی در موفقیت آن دارد. اگر این کار به بهترین شکل انجام شود باعث جذب مشتریان به فضای فروشگاه می شود. بسیاری از فروشندگان با مشاهده نحوه طراحی دکور فروشگاه لباس از همکاران خود ایده می گیرند.

نمونه های ارائه شده در این مقاله از موفق ترین نمونه های طراحی داخلی فروشگاه لباس در دنیا هستند. با بررسی ایده های موفق می توانیم ترکیبی از آنها را در نظر بگیریم و در فروشگاه خود استفاده کنیم.

1. نمایش لایه های تاریخ در طراحی فروشگاه اصلی برند Boyy در ایتالیا

هنرمند دانمارکی؛ توماس پولسن کارهای خلاقانه ای برای فروشگاه Boyy در میلان ایتالیا انجام داد. بخشی از کف و دیوارهای قدیمی مغازه را دست نخورده رها کرد. او با این کار می خواست فروشگاهی پویا و در حال توسعه طراحی کند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه

قبلا برای زیباسازی فروشگاه تغییراتی ایجاد شده بود. دیوارها و کف با رنگ های مدرن، کاغذ دیواری و کف پوش پوشیده شده بود. اما پولسن آنها را حذف کرد و لایه های سنگی قدیمی زیرین فروشگاه را آشکار کرد. او محصولات قدیمی فروشگاه را فقط برای تزئین و نمایش در اتاق ها در جعبه های دربسته قرار داد. همچنین محصولات جدیدی را برای تمایز بصری در ویترین های شیشه ای، رنگی، مدرن و روشن به نمایش گذاشت.

2. طراحی دکور با دیوارهای مواج اکریلیک برای بوتیک جواهرات در پاریس

یک معمار هلندی به اسم آنه هولتروپ از صفحه های موج‌ داری از جنس آکریلیک برای طراحی دکور یک فروشگاه لباس استفاده می کند. این فروشگاه به عنوان یک بوتیک جواهرات در پاریس فرانسه فعالیت می کند.

صاحب برند فروشگاه از هولتروپ خواست تا یک تجربه فضایی بی نظیر برای او ایجاد کند.

شعبه قبلی فروشگاه را با همین روش طراحی کرده بود. البته در شعبه قبلی یک میز شیشه ای بزرگ گذاشت و سطح آن را با ورقه های اکریلیک موجدار پوشاند. اما فروشگاه جدید فضای محدودی داشت. از طرفی خیلی هم بلند بود. بنابراین، هولتروپ تصمیم گرفت همین ایده را به صورت عمودی در اینجا اعمال کند. بنابراین او به نصب و تکان دادن دیوارهای شیشه ای رفت.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان

جالبتر این است که حلقه ها، گردنبندها و دستبندها در داخل این دیوارهای شیشه ای راه راه به نمایش درآمده اند. گویی در تزئینات و آب محیط زیست شناور هستند. همچنین برای تاثیرگذاری بیشتر طراحی و بزرگتر نشان دادن فضا، آینه های دو طرفه یا آینه های بی نهایت داخل فروشگاه تعبیه شده است.

3. ایده جالب برای طراحی دکور فروشگاه کفش ورزشی

برای تعیین نحوه طراحی دکور یک فروشگاه پوشاک، ابتدا می توانیم به نوع مشتریان خود نگاه کنیم. به عنوان مثال می توانیم دکور فروشگاه ورزشی را مطابق سلیقه ورزش دوستان طراحی کنیم.

یک فروشگاه کفش ورزشی دکور خود را به گونه ای طراحی کرده است که ترکیبی از رختکن ورزشکاران و سکوی تماشاگران ورزشی باشد. نورپردازی آن کاملاً با نور یک فضای ورزشی مطابقت دارد. البته طراحان برای این کار از نور طبیعی و مصنوعی استفاده کرده اند.

محصولات که کفش هستند بر روی سکوها چیده شده اند. چیدمان آنها به گونه ای است که در نظر مشتری زیبا به نظر می رسند. برخی از کفش ها در سوراخ هایی با چراغ های زرد رنگ در داخل دیوار نمایش داده می شوند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک دندانپزشکی

نور زرد نماد جوانی و شادابی است. رنگ کف و دیوارها به طور کلی خنثی است که با فضای ورزشی مناسب است. همچنین در کف و دیوارها از کاشی های گرانیت سفید استفاده می شود که با اکثر محیط های ورزشی سازگاری دارد.

4. کاری عاشقانه برای طراحی دکور فروشگاه لباس و لباس زنانه توسط استودیو JUJU

وقتی به طراحی بوتیک لباس زنانه «Miss Circle» در شهر نیویورک نگاه می کنیم، به وضوح رمانتیسم را در فضای آن احساس می کنیم. این طرح کار استودیوی هنری جوجو می باشد.

بارزترین ویژگی این بوتیک، فرش های قرمز خوش فرمی است که به طور نامنظم در سراسر آن پهن شده اند. البته هم کف زیر فرش و هم دیوارها همگی از گچ یا گچ سبز رنگ هستند. به این ترتیب تاثیر رنگ قرمز فرش و سایر اجزای فروشگاه بیشتر بر چشم مشتریان خواهد بود. حتی در برخی قسمت ها فرش قرمز روی دیوارها و صندلی ها کشیده شده است.

رنگ بژ روشن پس زمینه به بزرگتر نشان دادن فروشگاه کمک می کند. این موضوع مخصوصاً برای این فروشگاه که از راهروهای باریکی تشکیل شده اهمیت دارد. لباس ها در طاقچه های قوسی در سراسر راهروها نمایش داده می شوند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

5. طراحی بوتیک لباس کودکان Billie Le Kid در یک منطقه اسکی در کانادا با موضوع تئاتر

چندی پیش، Studio Vius Saint Laurent با استفاده از رنگ های آرام و منحنی های ملایم، طرحی جالب برای فروشگاه لباس کودکان Billie Le Kid ایجاد کرد. این فروشگاه در منطقه اسکی Mont-Tremblant در کانادا واقع شده است. منطقه Mont-Tremblant به دلیل معماری منحصر به فرد و رنگارنگ خود شناخته شده است. طراحان این فروشگاه ویترین اصلی آن را درست مانند صحنه تئاتر طراحی کرده اند.

این فروشگاه دارای طیف گسترده ای از لباس ها، اسباب بازی ها و کتاب های محبوب کودکان است. اینها طوری در ویترین چیده شده اند که انگار دارند نقش بازی می کنند. قسمت بزرگی از ورودی فروشگاه به رنگ آبی رنگ آمیزی شده است تا با فضای معماری منطقه همخوانی داشته باشد. البته سایه ها کاملا معمولی و مطابق با مغازه های معمولی انتخاب شده اند. طراحان با این ترفند قصد داشتند به مشتری یادآوری کنند که این مکان با همه زیبایی که دارد فقط یک فروشگاه است.

درهای قوسی داخل ساختمان به زیبایی طراحی دکور فروشگاه لباس Billie Le Kid افزوده است. گوشه اتاق ها نیز به صورت منحنی در راستای طاق درها طراحی شده است. عبور از درها از طریق پرده ها مانند پرده تئاتر انجام می شود. سنگ مرمر روی میز بوتیک این حس تئاتری را دو چندان می کند. لامپ های بالای میز طوری انتخاب می شوند که شبیه دامن های باله باشند. به این ترتیب حس هنری فضا به طور ضمنی اضافه می شود.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون فروشگاه پوشاک بچه گانه

البته کف آن بتنی است تا اسکی بازان با خیال راحت با چکمه های اسکی وارد فروشگاه شوند.

6. طراحی دکور فروشگاه کفش زنانه با تم تمام سفید

رنگ سفید در صورت استفاده صحیح این قابلیت را دارد که بیانگر زنانگی باشد. یک فروشگاه کفش زنانه تم تماماً سفید را انتخاب کرده است. کفش ها با فاصله و چیدمان مناسب در قفسه های شیشه ای قرار می گیرند. به این ترتیب تأثیر آنها در نظر مشتری افزایش می یابد. البته رنگ های مختلف کفش ها با زمینه کاملا سفیدشان تمایز بصری زیادی ایجاد می کند. همچنین محیط هر قفسه با نور سفید برجسته شده است.

به منظور ایجاد حس تجمل به محیط، کف ها از کاشی های گرانیتی با طرح مرمر ساخته شده اند. صندلی هایی برای نشستن مشتریان در مقابل قفسه های شیشه ای در نظر گرفته شده و در آنجا قرار داده شده است. آنها همچنین فضا را به صورت مینیمال و بدون اجزای شلوغ طراحی کرده اند. به این ترتیب حس مدرن بودن به مشتری منتقل می شود.

بیشتر بخوانید: طراحی دکور دفتر اداری

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون فروشگاه ، پوشاک، طراحی دکوراسیون فروشگاه گل فروشی ، دکور مغازه گل فروشی, طراحی دکوراسیون قنادی و  دکور فروشگاهی و دکوراسیون داخلی فروشگاه و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *