طراحی مغازه سوپرمارکت کوچک

ما در این مطلب به مبحث طراحی مغازه سوپرمارکت کوچک خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. می توانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی مغازه سوپرمارکت کوچک

همانطور که می دانید، بهترین استفاده از یک فروشگاه کوچک سوپرمارکت به معنای استراتژیک بودن در مورد نحوه طراحی فضا و سازماندهی کالاهای خود است. در اینجا چند راه ساده و مقرون به صرفه برای طراحی مغازه سوپرمارکت کوچک و به حداکثر رساندن فضای سوپرمارکت ارائه شده است.

روش های چیدمان سوپرمارکت های کوچک:

1. دیوار را رنگ کنید.

رنگ آمیزی دیوار به رنگ پررنگ روشی مقرون به صرفه و موثر است که علاوه بر جان بخشیدن به فضا، باعث بزرگتر به نظر رسیدن آن نیز می شود. لیبی لنگدون، کارشناس طراحی HGTV و نویسنده کتاب راه حل های فضای کوچک، می گوید یک دیوار جسور توهم عقب نشینی در فضا را ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون عطر فروشی

قرار دادن پارچه یا کاغذ دیواری رنگارنگ چاپ شده روی یکی از دیوارها راه دیگری برای طراحی یک سوپرمارکت کوچک و دستیابی به همان جلوه است و در عین حال بافت ها و الگوهای چشم نوازی را به فروشگاه شما اضافه می کند.

2. افکت های پنجره مانند ایجاد کنید.

یک پنجره می تواند فضای کوچکی را باز کند و آن را بزرگتر نشان دهد. در یک فروشگاه دکور و لوازم مد قدیمی در استانوود، واشنگتن، صاحبان فضای پنجره را به دیوارهای جدا می کنند که دو اتاق کوچک را از هم جدا می کند تا احساسی مطبوع تر ایجاد کنند.

در اتاقی دیگر، ماریبت ساند، یکی از مالکان، پانل های سفیدی را در سراسر یک دیوار قرار داد و توهم پنجره ها را ایجاد کرد. همچنین آویزان کردن پرده ها در اطراف آینه های بلند و باریک راه دیگری برای ایجاد جلوه پنجره است. “این توهم نور و حرکت بیشتر در یک فضای کوچک است.”

3. به چیدمان عمودی فکر کنید.

نمایش اقلام در سطوح مختلف در طراحی سوپرمارکت های کوچک فضا را به حداکثر می رساند و از نظر بصری برای مشتریان جذاب است. آویزان کردن قفسه در سطوح مختلف ساده ترین راه برای دستیابی به این اثر است. همچنین می توانید با نصب پرده و وسایل دیگر از سقف تا زمین چشم را به سمت بالا بکشید و احساس فضای بزرگ تری را ایجاد کنید.

4- از ظاهر نامرتب خودداری کنید.

شما حتما کالاهای زیادتری اضافه کنید، اما با به کار بردن از رنگ‌ های خنثی مثل عاج و خاکستری برای مبلمان و وسایل بزرگ‌ تر، از شلوغی اجتناب کنید. سپس فضا را با وسایل کوچکتر و با رنگ روشن مانند گلدان برجسته کنید. همچنین کالاهای خود را خیلی نزدیک به هم قرار ندهید و آنها را شلوغ نکنید. همچنین می توانید از چارچوب قیمت برای جلوگیری از سردرگمی در قیمت گذاری استفاده کنید.

5. فراتر از قفسه بندی حرکت کنید.

قفسه بندی می تواند راه بسیار موثری برای استفاده بیشتر از فضای دیوار در چیدمان مغازه سوپرمارکت کوچک شما باشد، اما همچنین می توانید راه های خلاقانه و صرفه جویی در فضا برای نمایش محصولات پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه ساعت فروشی

6. از قفسه های باز به عنوان جداکننده استفاده کنید.

تقسیم قسمت های مختلف یک مغازه کوچک می تواند چالش برانگیز باشد، اما قفسه های بلند و باز می توانند راه موثری برای تقسیم فضا و همچنین نمایش محصولات و ایجاد حس خوبی باشند. قفسه‌های باز نیز انعطاف‌پذیر هستند و به شما این امکان را می‌دهند که هم چیدمان و هم کالا را تغییر دهید.

7. محیط خود را به تکنیک های مختلف روشن کنید.

نورپردازی در هر فروشگاه خرده فروشی مهم است، اما به ویژه در یک سوپرمارکت کوچک. اگر گوشه ای از فروشگاه شما به خوبی روشن نباشد، آن متر مربع به همان اندازه گم شده است. استفاده از ترکیبی از چراغ ها، لامپ ها، قلاب های متحرک و چراغ های تصویری توصیه می شود. این ترکیب نه تنها تضمین می کند که کل فضای شما به خوبی روشن است، بلکه باعث ایجاد علاقه و تنوع می شود.

برنامه ریزی نمایش محصول

اکنون که دکور چیدمان فروشگاه های کوچک سوپرمارکت را می شناسید، وقت آن است که برنامه ریزی کنید که چگونه محصولات خود را قرار دهید. مهم است که زمان زیادی را برای برنامه ریزی قرار دادن محصول خود صرف کنید، زیرا اگر این کار به درستی انجام شود، مشتریان معمولاً یک یا دو چیز اضافی را در طول مسیر انتخاب می کنند تا به آنچه واقعاً نیاز دارند، برسند. همچنین یافتن محصولی که می خواهند بخرند آسان تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی بوتیک مردانه

اگر صاحب یک سوپرمارکت کوچک هستید، استفاده از تجهیزات فروشگاهی متناسب با موقعیت مکانی خود را فراموش نکنید زیرا این کار باعث راحتی مشتریان و در نتیجه افزایش فروش شما می شود.

در اینجا چند نکته کلی برای کسب و کار وجود دارد که برای اکثر مشاغل کوچک، صرف نظر از نوع پلان طبقه ای که انتخاب می کنید، اعمال می شود:

1. محبوب ترین محصولات را در پشت فروشگاه قرار دهید

در طراحی سوپرمارکت، این امر مشتریان را مجبور می کند تا برای خرید شیر، دستمال توالت یا نان از مناطق وسیعی در مسیر عبور کنند. متوجه خواهید شد که مشتریان همیشه یک یا دو مورد اضافی را که فراموش کرده‌اند یا متوجه نشده‌ اند در طول مسیر به آن نیاز دارند، برمی‌ دارند.

2. مسیر پشت فروشگاه را با موارد حاشیه بالا بکشید

وسایل علامت گذاری بالا و نمایشگرهای کف را در امتداد راهروی کالاهای با حجم بالا در پشت فروشگاه خود قرار دهید. می توانید از قاب ها و پایه ها برای تابلوها استفاده کنید.

3. اقلام فصلی و اقلام کوچکتر را در جلوی فروشگاه خود قرار دهید.

این اقلام را در طول فصل خاص خود در ویترین فروشگاه خود نگه دارید. شما نباید با سهام خارج از فصلی که باید برای فروش علامت گذاری کنید گیر کنید. اگر کالاهای فصلی کافی ندارید، اقلام کم حاشیه و با حاشیه بالاتر مانند آدامس، آب نبات یا لوازم جانبی را در جلوی طرح سوپرمارکت قرار دهید. اینجاست که احتمال وقوع خریدهای ناگهانی وجود دارد.

4- کالاهای عمومی و مواد غذایی را در دو طرف مجزا از فروشگاه قرار دهید

این به مشتریان این امکان را می دهد که از مکان محصولات در فروشگاه شما مطلع شوند. شما می توانید فروشگاه خود را در بخش ها و دسته بندی ها در نظر بگیرید تا مشتریان بدانند محصول را از کجا در فروشگاه شما پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه گل فروشی

5- مشتریان هنگام ورود همیشه به راست میپیچند

سمت راست فروشگاه بعد از ورودی رایج ترین جهتی است که مشتریان به آن می چرخند، بنابراین مهمترین فضای تجاری است که باید از آن استفاده کنید. همیشه وسایل پر مصرف را در این نقاط قرار دهید.

6. هرگز اقلامی را که خطر سرقت بالایی دارند در پشت فروشگاه خود قرار ندهید

پشت فروشگاه شما معمولاً راحت ترین مکان برای سرقت است زیرا پنهان ترین قسمت فروشگاه شما است. اقلامی مانند لوازم آرایشی و محصولات مو را در نزدیکی صندوق‌ها و مکان‌هایی که از چند نقطه فروشگاه شما به راحتی قابل مشاهده هستند، نگهداری کنید. همچنین مطمئن شوید که دید واضحی از پشت فروشگاه یا دوربین های امنیتی دارید. هر کسی که به دلیل سرقت پول از دست داده است به شما خواهد گفت که پیشگیری ارزشش را داشت.

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی فروشگاه ها

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، پوشاک، دکوراسیون لباس مردانه، طراحی مغازه سوپرمارکت کوچک, طراحی دکوراسیون مغازه سوپرمارکت کوچک و طراحی دکوراسیون فروشگاه و دکور فروشگاهی و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی داخلی فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، طراحی دکوراسیون مغازه سوپرمارکت کوچک و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *