طراحی دکوراسیون داروخانه

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکوراسیون داروخانه خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون داروخانه - دکوراسیون داخلی داروخانه - طراحی دکوراسیون داخلی - رنگ در دکوراسیون - دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

طراحی دکوراسیون داروخانه

هر روز اشخاص بسیاری به داروخانه مراجعه می نمایند. از همین رو طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه را می شود جزو یکی از حائز اهمیت ترین و البته حساس ترین فرایند های معماری و طراحی دکور در نظر گرفت.

مشاوره با طراح ها و معمارها و کارشناسان بهداشت و سلامت، در زمان طراحی داروخانه خیلی اهمیت و ضرورت دارد. انتخاب کردن طرح و رنگ و متریال استفاده شده در ایجاد احساس مثبت خیلی تاثیرگذار می باشد.

روش نورپردازی، امنیت محیط، قابل تشخیص و نمایان بودن کالاها برای سهولت مراجعان در مشاهده کردن آنها همگی در تبدیل کردن یک مراجع به مشتری دائمی شما خیلی تاثیرگذار می باشد.

طراحی دکوراسیون داروخانه - دکوراسیون داخلی داروخانه - طراحی دکوراسیون داخلی - رنگ در دکوراسیون - دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک دندانپزشکی 

طراحی دکور داروخانه می بایتس چه خصوصیاتی داشته باشد؟

داروخانه را می شود جزو یکی از محیط هایی در نظر گرفت که اشخاص با هر سن و قومیتی به آن مراجعه می نمایند.

از همین رو طراحی دکور داخلی داروخانه می بایست به نوعی باشد تا هر شخص با هر سلیقه ای قادر باشد در مدت زمان کمی که در این مکان حاضر است، حس آرامش داشته باشد.

 • بهداشت داروخانه: اهمیت رعایت کردن بهداشت در این محیط یکی از مهم ترین نکته هایی می باشد که می بایست به آن پایبندی داشت. از همین رو متریال های موجود می بایست به گونه ای انتخاب شود که بشود به سادگی برای تمیز نمودن آن ها هم اقدام نمود.
 • محیط مناسب و متراژ داروخانه: می بایست متراژ به گونه ای باشد که بشود میان محیط کاری پرسنل، محیط انتظار مشتری ها، محیط ذخیره سازی داروها و … تناسب به وجود آورد و همه چیز منظم باشند نه در هم ریخته.
 • طراحی کردن سیستم ذخیره سازی اصولی: مهم ترین نکته برای نگهداری داروها و بقیه ی وسایل مکان ذخیره سازی آن ها می باشد تا از تخریب شدن یا صدمه دیدن آن ها پیشگیری نمود. همینطور می بایست کشوها و قفسه ها به واسطه سیستم ردیابی یا برچسب گذاری نشانه گذاری گردند تا دسترسی ساده به داروها در کوتاه ترین زمان فراهم گردد.
 • ارگونومی داروخانه: محیط های کاری کارکنان می بایست به صورت کامل راحت باشد و هم صندلی ها،میز ها و بقیه ی وسایل از مارکی معتبر و با کیفیت باشند تا کارکن ها در راحت ترین حالت در آنجا حضور یابند.
 • محافظت از داروها: سیستم امنیتی، اعلام سرقت، دوربین و سیستم کنترل دسترسی می بایست تماما نصب و درستی کار آنها به صورت دائمی بررسی شود.
 • قانون های حفظ داروها و رعایت کردن استاندارد ها: قانون های مرتبط با ذخیره کردن داروها، دسترسی داشتن به داروها به وسلیه افراد، تهویه مطبوع موردنیاز همگی می بایست در یک دکوراسیون داروخانه بی نقص در نظر قرار گیرند. استاندارد هایی مثل GMP و USP لحاظ گردد. اگرچه در برخی کشورها می بایست رعایت شود و قانون می باشد.
 • دسترسی به اطلاعات: سیستم ها و مانیتور هایی برای ارائه همیشگی نکات بهداشتی و هم اطلاعاتی از داروهای گوناگون و روش استفاده داروها و رعایت کردن دستورالعمل ها برای ارائه همیشگی اطلاعات به بیماران.

طراحی دکوراسیون داروخانه - دکوراسیون داخلی داروخانه - طراحی دکوراسیون داخلی - رنگ در دکوراسیون - دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه 

رنگ ها در دکور داروخانه به چه اندازه ای مهم هستند؟

رنگ ها در هر جایی حاضر هستند. انتخاب رنگ مناسب قادر است اثر خیلی زیادی در زیبایی و بزرگی فضا ایفا کند. در طراحی دکور داروخانه معمولا از رنگ های روشن مانند سفید و یا کرم استفاده می کنند.

نخستین علت استفاده از رنگ سفید این می باشد که بشود در صورت بروز کوچک ترین آلودگی و کثیفی جهت تمیز نمودن آن اقدام نمود.

از سوی دیگر استفاده از رنگ سفید آرامش بسیاری را با خودش به همراه خواهد آورد. از همین رو اشخاص در زمان تهیه دارو می توانند آرامش بسیاری از فضا دریافت نمایند.

استفاده کردن از رنگ های روشن در محیط های کوچک هم انتخاب خیلی هوشمندانه ای است. چون محیط را تا اندازه ی چشمگیری بزرگ تر نمایش می دهد.

شما قادر هستید از رنگ های روشن در هر جایی از محیط مانند میز کانتر، کفپوش، قفسه ها و …. استفاده نمائید.

دو رنگ عادی تر در طراحی دکوراسیون داروخانه هم رنگ های سبز و آبی هستند که به عنوان رنگ های اصلی مورد استفاده استفاده قرار می گیرند و در کنار رنگ های فرعی خاکستری و طوسی و قهوه ای محیط را جذاب تر خواهند کرد.

طراحی دکوراسیون داروخانه - دکوراسیون داخلی داروخانه - طراحی دکوراسیون داخلی - رنگ در دکوراسیون - دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید:طراحی دکوراسیون داخلی مغازه پلاسکو

نصب کردن قفسه ها جهت نگه داری از داروها

نصب کردن قفسه برای سهولت کار هم برای پرسنل و هم مراجعان اهمیت دارد. بهتر می باشد به منظور ایجاد نظم و ترتیب، داروهای مربوط به هم را کنار یکدیگر قرار دهید.

نصب کردن قفسه پروسه ای کاملا تخصصی می باشد. از همین رو نیاز می باشد جهت اجرای آن به شرکت های معماری سر بزنید.

متریال شیشه و چوب را می شود جزو محبوب ترین ها برای طراحی قفسه در نظر گرفت. چوب امکان دارد هزینه ی زیادتری به نسبت شیشه برای این کار داشته باشد.

بعضی از داروها شرایط خاصی جهت نگه داری دارند از همین رو نیاز می باشد به تهیه ی یخچال های مخصوص هم اقدام نمائید.

طراحی دکوراسیون داروخانه - دکوراسیون داخلی داروخانه - طراحی دکوراسیون داخلی - رنگ در دکوراسیون - دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم خانگی

نورپردازی فضا و میزان اهمیت آن

نورپردازی فضا می بایست به گونه ای باشد که کارکنان در زمان تحویل دارو و یا نسخه خوانی با مشکلی مواجه نگردند.

می شود برای ایجاد نور مناسب تر بالای قفسه های داروها چراغ های مخصوصی را برای این منظور استفاده نمود. برای بهتر مشاهده شدن داروها و جزئیات و هم نسخه ها، نور درون داروخانه می بایست به اندازه ی کافی باشد.

هر نوع اشتباه در خواندن نسخه ها اشتباه های جبران ناپذیری به وجود می آورد. می توانید از ترکیب کردن نور طبیعی و مصنوعی با یکدیگر استفاده نمائید.

طراحی دکوراسیون داروخانه - دکوراسیون داخلی داروخانه - طراحی دکوراسیون داخلی - رنگ در دکوراسیون - دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان 

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند:  طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک، دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و  طراحی دکور مغازه کوچک و طراحی دکوراسیون سالن عقد و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

 • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
 • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

 • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
 • 02634484956 –  09121641842
 • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *