طراحی دکوراسیون رستوران

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکوراسیون رستوران خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون رستوران - دکوراسیون داخلی رستوران - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - طراحی دکوراسیون مغازه - دکوراسیون رستوران

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه گل فروشی 

طراحی دکوراسیون رستوران

دکوراسیون رستوران قادر است به عنوان یکی از عامل های تاثیرگذار در جذب مشتری ها محسوب شود.

توجه کردن به نکته هایی از قبیل نوع فعالیت، رنگ، تم، طراحی مکان قرار گرفتن میزها و تزئینات داخلی قادر است نقش حائز اهمیتی در دکوراسیون رستوران ایفا کند.

همان گونه که می‌ دانید، دکوراسیون فضای یک کسب و کار هزینه‌ های بسیاری خواهد داشت. دکوراسیون فضا قادر است نقش مهمی در جذب مشتری ها و موفقیت یک کسب و کار ایفا نماید.

برای دکور یک رستوران، تزئین کردن سالن نشیمن و لابی در تناسب با سلیقه مشتری ها از قبیل مهمترین عامل های کلیدی در این حوزه محسوب می شوند.

اجرا کردن بهترین دکوراسیون متناسب با فرهنگ حاکم بر فضا نشانه‌ ای از مدیریت دقیق و تخصصی یک کسب و کار می باشد. این عامل حائز اهمیت قادر است سبب جذب و رضایت مشتری ها گردد.

طراحی دکوراسیون رستوران - دکوراسیون داخلی رستوران - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - طراحی دکوراسیون مغازه - دکوراسیون رستوران

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی سالن های ماساژ

چرا دکوراسیون رستوران اهمیت دارد؟

دکوراسیون رستوران از قبیل عوامل تاثیرگذار در موفقیت و برندسازی کسب و کار محسوب می شود.

چون دکوراسیون، نخستین تصویری می باشد که مشتری ها پس از وارد شدن به رستوران به چشم می‌ بینند. به همین علت می بایست در طراحی دکوراسیون رستوران، این مورد حائز اهمیت را مورد توجه قرار داد.

اغلب مشتری ها، انتظارهای خود از خدمات رستوران را با توجه به دکوراسیون فضا تعیین می نمایند. طراحی خلاقانه در فضا قادر است مشتریان را به طرف صرف وقت زیادتر در رستوران سوق بدهد.

تحقیقات انجام شده در این حوزه نشان می‌ دهد که استفاده کردن از صندلی‌ های راحت، موسیقی خوب، نورپردازی، انتخاب کردن تم از قبیل مهمترین عامل ها در استراتژی بازاریابی رستوران محسوب می شوند.

برخوردار بودن از هنر خلاقیت در طراحی دکوراسیون به همراه شناخت اساسی از بازاریابی رستوران، حائز اهمیت ترین کلید موفقیت در این کسب و کار است.

تم اصلی رستوران

به عنصرهای کلیدی استفاده شده در رستوران، تم می گویند. از قبیل مهم ترین عنصرهایی که در تم اصلی رستوران می بایست در نظر گرفت، عبارتند از:

 • سبک معماری و دکور فضا (سنتی، مدرن، مینیمال، کوچک و …)
 • انتخاب کردن رنگ‌ هایی که بیانگر تم رستوران می باشند.
 • چیدمان صندلی ها و مبل ها (طراحی فضا متناسب با تم)
 • انتخاب کردن نوع موسیقی (موسیقی محلی برای رستوران هایی به سبک ایرانی و…)
 • انتخاب کردن غذا و نوشیدنی ها (غذاها و نوشیدنی‌ های متناسب با تم)
 • لباس کارکن ها (انتخاب کردن لباس‌ هایی که هویت اصلی رستوران را به مشتری نمایش خواهند داد.)

به کار گرفتن تم خاص در دکوراسیون رستوران، هویت ویژه ای به محیط می دهد. این عامل در نخستین نگاه سبب جذب هر چه بیشتر مشتری ها می گردد.

جالب می باشد بدانید که مشتری ها در همان لحظه ابتدایی با توجه به تم تصمیم می‌ گیرند وارد فضای رستوران بشوند یا نه.

طراحی دکوراسیون رستوران - دکوراسیون داخلی رستوران - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - طراحی دکوراسیون مغازه - دکوراسیون رستوران

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی داروخانه

طراحی محیط های عمومی و خصوصی در دکور رستوران

از قبیل نکته های حائز اهمیت در طراحی دکور رستوران، طراحی محیط های عمومی و خصوصی است.

محیط عمومی یک رستوران شامل لابی و سالن غذاخوری می باشد که می بایست دلنشین و جذاب طراحی گردد.

برای طراحی محیط خصوصی رستوران که دارای فضایی مجزا برای مشتریان می باشد، می‌ شود  از جداکننده های بصری استفاده کرد.

در نظر داشتن میز و صندلی های عمومی و تک نفره و جایگاه مخصوص برای مهمان های ویژه با امکانات زیادتر از قبیل نکات مهمی می باشد که می بایست مورد توجه قرار داده شوند.

با رعایت همه ی این نکات می شود دکوراسیونی متناسب با سلیقه و احتیاج مشتری ها در فضا ایجاد کرد.

رنگ اصلی استفاده شده در دکور رستوران

انتخاب رنگ متناسب برای طراحی دکوراسیون یک رستوران اهمیت بسیاری دارد. جالب می باشد بدانید که رنگ‌ ها قادر هستند بر اشتها و تمایل به غذا خوردن بیشتر در مشتری اثر داشته باشند.

رنگ قرمز به عنوان یک رنگ تحریک کننده اشتها شناخته می شود. این رنگ قادر است احساس گرسنگی در مشتری را شدت بخشد.

به همین علت، انتخاب کردن آن قادر است برای دکوراسیون رستوران‌ های سنتی انتخاب خوبی باشد. البته استفاده کردن از ترکیب رنگ های سفید و قرمز در این حوزه بیشتر پیشنهاد میگردد.

رنگ آبی به عنوان یک رنگ کم کننده اشتها شناخته می شود. برای طراحی دکوراسیون فضا تا جایی که ممکن است از رنگ آبی استفاده ننمائید، چون ممکن است اثر منفی بر اشتهای مشتری و از طرف دیگر درآمد رستوران بگذارد.

طراحی دکوراسیون رستوران - دکوراسیون داخلی رستوران - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - طراحی دکوراسیون مغازه - دکوراسیون رستوران

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه کفش فروشی

ظرف های مخصوص پذیرایی

انتخاب کردن ظرف های مناسب پذیرایی نقش حائز اهمیتی در دکوراسیون رستوران ایفا می نماید. انتخاب صحیح ظرف های پذیرایی قادر است به ایجاد جلوه بصری در رستوران کمک نماید.

ظرف های پذیرایی می بایست با سبک اصلی رستوران هماهنگی داشته باشند. چون این مورد قادر است بر جذابیت بصری فضا اثر بسیاری داشته باشد.

ظرف هایی که از جنس سرامیک یا فلز می باشند، جذابیت بصری زیادتری را برای مشتری ایجاد می نمایند.

از طرف دیگر، انتخاب کردن ظرف هایی با طرح و رنگ های خاص قادر است جذابیت میزها را بیشتر از قبل زیاد کند.

نکته مهمی که می بایتس در نظر گرفت، این می باشد که ظرف های بزرگ برای سرو غذاهای اصلی و ظرف های کوچک تر برای سرو پیش غذا مناسب هستند.

در صورتی که تم اصلی رستوران، سنتی می باشد میشود برای ایجاد جذابیت زیادتر از ظرف های سنتی با طرح های خاص استفاده کرد.

طراحی دکوراسیون رستوران - دکوراسیون داخلی رستوران - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - طراحی دکوراسیون مغازه - دکوراسیون رستوران

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی آژانس هواپیمایی

اجرا کردن موسیقی زنده

از قبیل مهمترین عواملی که قادر است جذابیت دکوراسیون رستوران را زیاد کند، اجرا کردن موسیقی زنده است. انتخاب کردن موسیقی مناسب قادر است سبب بهبود تجربه مشتری گردد.

شما قادر هستید بهترین دکوراسیون را برای فضا انتخاب نمائید، ولی در صورتی که موسیقی با سلیقه مشتری ها هماهنگی نداشته باشد، این امر قادر است بر تجربه مشتری اثر منفی داشته باشد.

جهت انتخاب موسیقی حتما گروه سنی مشتری ها را در نظر داشته باشید.

طراحی دکوراسیون رستوران - دکوراسیون داخلی رستوران - طراحی دکوراسیون داخلی مغازه - طراحی دکوراسیون مغازه - دکوراسیون رستوران

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان 

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند:  طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک، دکوراسیون فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و  طراحی دکور مغازه کوچک و طراحی دکوراسیون سالن عقد و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

 • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
 • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

 • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
 • 02634484956 –  09121641842
 • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *