معرفی انواع کفپوش

درباره انواع کفپوش

یکی از مهمترین اطول در طراحی دکوراسیون را میتوان استفاده از کفپوش ها دانست.چه طراحی دکوراسیون برای خانه باشد چه برای محیط کار و مغازه باید به انتخاب یک کفپوش مناسب پرداخت.انتخاب یک کفپوش خوب به شما این امکان را میدهد تا علاوه بر ایجاد زیبایی و جلب نظرها در پاکیزه نگاه داشتن محیط نیز موفق تر باشید.ادامه این مطلب را به گونه ای تنظیم کرده ایم که به معرفی و بررسی انواع مختلفی از کفپوش ها میپردازد.

انواع کفپوش ها
انواع کفپوش ها

پوشش کف اتاق در دکوراسیون داخلی از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که کف اتاق را پایه اصلی اتاق می نامند. بسیاری از دکوراتورها، دکور اتاق را بر مبنای پوشش کف انجام می دهند. هنگام انتخاب پوشش کف باید الگوهای رفت و آمد را نیز در نظر داشت. به‌طور معمول در مکان‌های پر رفت و آمد از کفپوش‌های سخت و بادوام و در جاهای کم ‌رفت و آمد از کف‌پوش‌های تزیینی استفاده‌ می شود.

کفپوش لمینیت

laminate بسیار شبیه به کفپوش های چوبی است، اما laminate مانند کفپوش های چوبی تنوع بافت ندارند و تنها مشخصه متمایز کننده آنها رنگشان است .
موقع انتخاب laminate همانند انتخاب سایر کفپوش ها به یاد داشته باشید که رنگ کف منزل، پس زمینه و فونداسیون کل دکوراسیون شما خواهد بود . اگر مبلمان تیره دارید از کفپوش هایی با رنگ های روشن تر استفاده کنید و اگر مبلمان شما روشن است یک کفپوش با رنگ میانه یا تیره انتخاب مناسب تری خواهد بود .از نظر ضخامت انواع مختلفی از این کفپوش ها وجود دارد و با در نظر گرفتن بعد مقاومت و داوم بهتر است کفپوش های ضخیم تر را انتخاب نمایید و البته واکس زدن این کفپوش ها را نباید فراموش نمود.

کفپوش های ارتجاعی

کف پوش های ارتجاعی از موادی که مقداری قابلیت ارتجاعی دارند ساخته می شوند. آنها شامل فرآورده های مصنوعی مختلفی از قبیل لینولئم، چوب پنبه (ورقه و یا کاشی) ،پلاستیک و فرآورده های دیگر می شوند. سطوح نمایش که برای رقص و یا برای ورزشکاران استفاده می شود از کف پوش های چوبی و یا کف پوش های ارتجاعی ساخته می شوند.
کفپوش بامبو
کفپوش بامبو یکی از انواع کفپوش های چوبی محسوب می شود. باید توجه داشت که درحقیقت بامبو یک چوب سخت نبوده و نوعی نی می باشد. این نوع کفپوش مزایای زیادی از جمله سختی و استحکام ، مقاومت و ظاهر شیک دارد. از نظر مقاومت کفپوش بامبو به سختی چوب بلوط می باشد که معمول ترین چوب مصرفی برای کفپوش است، البته ممکن است ظاهر کفپوش بامبو سست باشد اما در اصل بسیار مقاوم است . مهم ترین خصوصیات بامبو این است که نسبت به سایر کفپوش هاس چوبس کمتر منبسط میشود و از همین رو برای هر نوع آب و هوایی مناسب است .بامبو به دو رنگ طبیعی بلوند و کهربایی وجود دارد . قطعات کفپوش بامبو می توانند به صورت عمودی یا افقی بریده شوند که ترکیب آنها در حالت افقی بسیار زیباتر می باشد .

انواع کفپوش
انواع کفپوش

کفپوش مرمر

تا چندین سال پیش کفپوش های مرمر به عنوان نمادی از ثروت و شکوه به حساب می آمدند و نسبت به کفپوش های معمول قیمت بسیار بالایی داشتند، اما در حال حاضر قیمت کفپوش های مرمر در حد متوسطی قرار دارد و نمای لوکس و زیبایی به اتاق می دهد.نمای سنگ پوش های مرمر بسیار آرامش بخش است. مرمر سنگ خنکی است و حرارت را به راحتی جذب نمی کند و در اتاقی با سنگ مرمر اصولا دما پایین می باشد و برای مناطق گرمسیر بسیار مناسب است. از کفپوش مرمر می توان در نقاط مختلف منزل مثل اتاق خواب، پذیرایی، حمام، آشپزخانه و حتی محوطه های خارجی منزل استفاده نمود.
باید به طور مرتب این کفپوش ها را با پاک کننده های ملایم تمیز نمود .

کفپوش PVC

Vinyl به علت ویژگی های ممتاز خود یکی از بهترین گزینه ها برای کف پوش می باشد.
نصب و نگهداری این کفپوش ها بسیار آسان است . تمیز کردن این کفپوش نیز آسان بوده و مقاومت بالایی هم دارد و تحت شرایط سخت همچنان سالم می ماند.
از مهم ترین ویژگی این کفپوش ها ضد آب بودن و راحتی راه رفتن با پای برهنه بر روی آن است.
طرح و مدل های Vinyl نیز بسیار متنوع می باشد و با توجه به طرح انتخابی قابل کاربرد در قسمت های مختلف خانه مثل اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق کار، اتاق بازی، ورودی، پاسیو و تمامی نقاط پر رفت و آمد می باشد.
در مورد این کفپوش قابل ذکر است که علاوه بر دوام بالا ، خاصیت ارتجاعی خوبی نیز دارد . این پوشش ها عایق حرارتی هستند و کف اتاق را در تابستان خنک و در زمستان گرم نگه می دارند. اشیای بلوری و چینی نیز در برخورد با آنها به شکسته نمیشوند.

برچسب ها : , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *