مخفی کردن رادیاتور

شیوه های مخفی کردن رادیاتور

شیوه ها و روش های بسیار زیادی برای گرمایش خانه و مغازه ها وجود دارد که شما میتوانید از آنها برای گرم کردن محیط استفاده کنید اما یکی از محبوب ترین ها و همچنین به روز ترین ها را میتوان استفاده از رادیاتور  دانست.اما گاهی اوقات این رادیاتور ها نمای کلی و همچنین طراحی دکوراسیون را به هم ریخته نشان میدهند و جلوه بدی را القا میکنند از این رو بسیار بر این برآمده اند که این وسیله های گرمایشی را از دید مخفی کنند.ما در ادامه این مطلب به بررسی این موضوع و همچنین بررسی شیوه های مخفی کردن رادیاتور ها خواهیم پردات.

همچنین شما میتوانید با گروه پایا دکور با استفاده از لینک های زیر در ارتباط باشید:

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه

"<yoastmark

بهترین شیوه مخفی کردن رادیاتور

مخفی کردن رادیاتور : امروزه در بسیاری از خانه های آپارتمانی مدرن برای سیستم گرمایشی خانه، بیشتر سیستم هایی که از یک مرکز مشخص شروع شده و در تمام بخش های خانه گسترش می یابند مورد استفاده قرار می گیرند. در این سیستم از موتورخانه آپارتمان یک مکانیزم توزیع شکل گرفته و با این روش، منبع گرمایشی مرکزی با استفاده از لوله ها و رادیاتور ها به اتاق ها و نقاط مختف خانه گسترش می یابد.

این سیستم گرمایشی با زندگی مدرن و معاصر ما بسیار سازگار بوده و از جمله راحت ترین و کارآمد ترین سیستم های گرمایشی به شمار می رود و البته استفاده از رادیاتور ها که به آن ها شوفاژ نیز گفته می شود در این سیستم گرمایشی یک ضرورت به شمار می رود.

رادیاتور ها به دلیل طراحی باریک و بلندی که دارند و به دلیل این که به دیوار متصل می شوند از نظر دکوراتیو مانند بخاری ها مشکل اشغال کردن فضا را ندارند، همین موضوع باعث می شود تا در مکان های کوچک نیز به راحتی بتوان از گرمای آن ها استفاده کرد.

اهمیت مخفی کردن رادیاتور

امروزه نسل جدید بخاری ها از نظر ظاهری دارای تنوع بسیاری هستند و با دکوراسیون های مختلف هماهنگ شده و می توان بخاری متناسب با هر سبکی را خریداری کرد، اما رادیاتور های مدرن از نظر ظاهری بسیار شبیه به یکدیگر هستند و امکان این که دارای ویژگی هایی باشند که با دکوراسیون و طراحی داخلی خانه تناسب داشته باشند نیز وجود ندارد.

"<yoastmark

در برخی از خانه ها وجود رادیاتور ها احساس نمی شود، اما در برخی از دکوراسیون های داخلی محل قرار گیری رادیاتور ها به گونه ای است که بسیار در معرض دید بوده و ظاهر نا مناسبی ایجاد می کنند. در سال های اخیر برای جلوگیری از دیده شدن رادیاتور ها از روش های مختلفی برای پنهان کردن و پوشاندن آن ها استفاده می شود. در ادامه به روش های دکوراتیو و کارآمد پوشاندن و پنهان کردن رادیاتور ها در طراحی داخلی خواهیم پرداخت. با پویانو همراه باشید:

پوشاندن رادیاتور و مخفی کردن رادیاتور ها در طراحی داخلی خواهیم پرداخت. با پویانو همراه باشید
رنگ کردن رادیاتور ها
بزرگ ترین مشکل رادیاتور ها از نظر دکوراتیو شبیه بودن تمام آن ها به یکدیگر است و به همین دلیل در طراحی داخلی محیط تاثیر خاصی ایجاد نمی کنند. البته اگر صحبت از دکوراسیونی قابل توجه و با رنگ های درخشان است، این موضوع به یک مشکل قابل توجه تبدیل خواهد شد، زیرا بر روی یک دیوار رنگی، وجود رادیاتوری سفید رنگ و معمولی از نظر بصری ظاهری نامناسب ایجاد کرده و تبدیل به عنصری خواهد شد که هارمونی فضا را از بین می برد.

زیبایی با مخفی کردن رادیاتور

با وجود رنگ های نسل جدید امکان رنگ کردن رادیاتور ها نیز وجود دارد، هم چنین تنوع رنگی آن ها نیز بسیار گسترده است. استفاده از رنگ های مناسب برای رادیاتور ها که در صورت گرم شدن بوی نا مطبوع ایجاد نمی کنند بسیار آسان بوده و خود شما نیز می توانید به کمک آن ها رادیاتور های خود را رنگ کنید. این رنگ ها هم به صورت اسپری و هم به صورت استفاده با قلم مو وجود دارند.

قبل از استفاده از رنگ های مخصوص، ابتدا رنگ های ریخته شده و آسیب دیده رادیاتور را سمباده زده و گرد و خاک را از روی آن پاک کرده و سپس رادیاتور را رنگ کنید. این روش نه تنها برای مخفی کردن رادیاتور ها، بلکه برای افزودن رنگ به دکوراسیون و ایجاد طراحی ای متفاوت نیز مناسب است.

"<yoastmark

رنگ کردن و مخفی کردن رادیاتور ها

پوشش های چوبی در پنهان کردن رادیاتور
یکی از راه های پرکاربرد برای مخفی کردن رادیاتور و ایجاد زیبایی ای دکوراتیو، استفاده از یک جعبه چوبی و پانل های توری چوبی است که به آن اضافه شده و ظاهری شیک و شبیه به سبک کانتری ایجاد می کند. در این روش پوشاندن رادیاتور که برای خانه های مدرن نیز مناسب خواهد بود، بافت شبکه ای چوب و حکاکی های انجام شده بر روی جعبه چوبی و رنگی که برای آن انتخاب می شود با سبک ها و زیبایی شناسی های متفاوت هماهنگی خواهد یافت.

چوب ماده ای سالم است که نفس می کشد و به همین دلیل باعث ایجاد محیطی زیبا و سالم می شود. هم چنین به دلیل سطح توری چوب مشکلی در گردش هوای اطراف رادیاتور ایجاد نشده و باعث می شود تا گرما به شکل متعادل و مناسب در جریان باشد.

میتوانید در ادامه با گروه پایا دکور همراه باشید:

طراحی دکوراسیون مغازه لوازم خانگی

طراحی دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی

برچسب ها : , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *