۷ سبک طراحی دکوراسیون

7 سبک مهم در طراحی دکوراسیون

یکی از مهمترین موارد ی که در طراحی دکوراسیون باید به آن توجه داشته باشید را میتوان سبک طراحی دکوراسیون دانست که شما به آن علاقه دارد ما در ادامه این مطلب به بررسی 7 نمونه از مهمترین شیوه ها و سبک های طراحی دکوراسیون میپردازیم.

گروه پایا دکور همواره در طراحی دکوراسیون همراه شما خواهد بود. این شرکت در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری با رویکرد کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در خدمت شما خواهد بود . برای آشنایی بیشتر با خدمات این مجموعه می توانید از طریق لینک های زیر با این خدمات آشنا شوید. 

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

 طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی 

مهمترین سبک طراحی دکوراسیون

سبک های مختلف در دکوراسیون داخلی ایرانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .و دارای ویژگی های مانند  ایوان های رفیع، ستون های بلند ، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، فرم درست پوشش، محاسبات دقیق، و طراحی های مناسب و ازاین قبیل می باشد .

سبک طراحی دکوراسیون

تاریخ سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیسم (ساده گرایی)

ساده گرایی یا مینیمالیسم یک مکتب هنری می باشد که اساس آثار خود را بر پایه ی روش های ساده و بیان ساده و روش های خالی از پیچیدگی و بدون موارد فلسفی به کار می برد . ساده گرایی از ذهن هنرمندان روس در دوره ی بعد از انقلاب اکتبر روسیه به وجود آمده که به خلاصه نمایی و اشکال هندسی گرایش داشتند و ساختارگرا بودند .

یکی از این آثار سفید روی سفید از مالویچ می باشد. و سپس تجربه های هنرمندان روسیه بر سایر هنرمندان در آمریکا و اروپا نیز تاثیر گذاشت مانند : کارهای تک رنگ ایوکلین ، تابلوهای تماما سفید رابرت راشنبرگ .

ساده گرایی در سایر هنرها مانند نقاشی و طراحی و موسیقی و یا هنرهای تجسمس نیز استفاده می شود . این سبک در غرب و پس از جنگ جهانی دوم به وجود آمد و بیشتر از طرف هنرمندان هنرهای تجسمی آمریکا در اوایل دهه ی 1970 میلادی پسترش یافت .

سبک طراحی دکوراسیون

زیباترین سبک طراحی دکوراسیون

ساده گرایان معتقدند که با از بین بردن ترکیب بندی های فریبنده و کاربرد عناصر ساده و اشکال هندسی و کاملا ساده می توان به کیفیت خالص ماده و رنگ و فضا و فرم دست یافت . از هنرمندان سبک ساده گرایی می توان به ریچارد سِرا، رونالد بلادن، رابرت رایمن، دن فلاوین،  اشاره کرد .

آثار هنرمندان ساده گرایی گاهی کاملا تصادفی بود . این سبک بیانگر سخن رابرت براونینگ است که می گوید : کمتر غنی تر است .طراحی دکور مغازه پوشاک زنانه نیز یکی از مهمترین خدمات ما شمرده میشود.

ویژگی های سبک طراحی و دکوراسیون مینیمالیسم

در دکوراسیون سبک مینیمالیسم یا ساده گرایی نهایت دقت و صحت می شود و در هیچ چیزی افراط نمی شود . و دارا ی زمینه های گزاف و مجلل نمی باشد . تاکید این سبک در دکوراسیون نیز بر سادگی و بی آلایش بودن است . رنگ هایی که در این سبک استفاده می شود ممکن است روشن و یا خیلی تیره و خسته کننده باشد. و گاهی هم از رنگ های درخشان استفاده می شود .

در دکوراسیون به سبک مینیمالیسم نیز از اشکال هندسی مانند مربع و مثلث و از این استفاده می شود . اما ظاهر تمام سطوح کاملا ساده و بدون جزئیات می باشد .

سبک طراحی دکوراسیون

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

در سبک دکوراسیون کلاسیک یک سبک توسعه یافته باجزئیات و پالوده ، و با ریزه کاری های زیاد می باشد که در مبلمان و ساختمان و نورها و … دیده می شود . مثلا در مبلمان و برخی لوازم منبت کاری و حکاکی شده است . یک خانه با طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک دارای لوازم گلدار و اشکال افسانه ای می باشد .

بهترین سبک طراحی دکوراسیون

سبک دکوراسیون داخلی روستیک

این سبک در فضاهای ویلایی بیشتر استفاده می شود. سبک روستیک تلاش می کند که طبیعت خالص را به درون خانه بکشد . اما به هر حال دارای اجزای نپخته و خام است و ممکن است که اجزایی ناصاف و کمی زمخت داشته باشد . در مبلمان و برخی وسایل از کنده ی درختان و یا شاخ و برگ های آن ها استفاده شودو از کنف و الیاف نیز استفاده می گردد . این سبک در خانه های روستایی و کوهستانی و ویلایی دیده می شود و کاربرد دارد .

سبک طراحی دکوراسیون

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک با تفسیر جدید

یک سبک با شکوه و پالوده شده ای می باشد که جزئیات سبک کلاسیک اما با رویکردی جدید در آن دیده می شود . فرم و شکل وسایل و جزئیات در آن به شکل سبک کلاسیک می باشد اما با عناصری مدرن . و تلفیقی از جدید و قدیم نیز می باشد .

سبک دکوراسیون داخلی ماوریک (تک رو)

این سبک بخش از سبک مدرن می باشد . در این سبک طراحی دکوراسیون به صورت بدون قیود و قانون ، خلاف عرف و غیر معمول و مبتکرانه و به سبک نوین می باشد . از احجام و وسایل هم پوشان استفاده می شود و انتخاب رنگ حتی برای اتاق های کاملا تصادفی انتخاب می شود و به کار می رود .

سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی

از خصوصیات بارز سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی توجه به سادگی ، کم کردن جزئیات و تمیز بودن می باشد و معمولا فرم غالب آن مربع می باشد . از عناصری مانند توری، بن سای، ایکبانا، سوئی سکی، کاکمونو، توکونرما: اتاقک آلاچیق، زابوتن، درهای کشویی، میز کوتاه و صندلی، واشیتسو(اتاقی پوشیده شده از تاتامی مت)، تاتامی مت(کف پوش حصیری بافته شده از ساقه برنج)،  در این سبک استفاده می گردد. و از باغ آرایی های ژاپنی که از هنرآیین های ذن و شینتو می باشد نیز استفاده می گردد.

سبک طراحی دکوراسیون

چینی ها و ژاپنی ها در سبک طراحی دکوراسیون

سبک دکوراسیون داخلی چینی

در سبک دکوراسیون داخلی چینی سه اصل رعایت می شود که از ویژگی ها ی بارز ان می باشد: طبیعت ، انرژی و سادگی . و مهمترین اصل در آن یافتن مکان مناسب برای هر وسیله می باشد .

در این سبک ، کاربرد چوب یک متریال طبیعی می باشد و زیاد استفاده می شود . از اصول فنگ شویی یعنی آب و باد زیاد استفاده می شود . از خصوصیات دیگر آن برقراری اعتدال میان انرژی ها است . عناصر مهم درفنگ شویی: فلز، چوب ، خاک و آتش و آب می باشد .

مهمترین اصل فنگ شویی دقت در رنگ محیط اطراف و پرهیز ازبی نظمی و  انباشتگی می باشد . و به طرز عجیبی گیاه بامبو این پنج اصل را وارد محیط می کند . در این سبک رنگ های اصلی که کاربرد بیشتری دارند قرمز ، زرد ،مشکی می باشد .

سبک طراحی دکوراسیون

گروه صنعتی پایا دکور به عنوان یکی از اصلی ترین گروه های صنعتی طراحی دکوراسیون با شما در موارد زیر نیز همراه خواهد بود:

دکور مغازه پوشاک زنانه

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

برچسب ها : , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *