طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون مطب دندانپزشکی - طراحی دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه ورزشی

انواع طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

نخستین نکته ی حائز اهمیت در زمان طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی ، توجه کردن به نوع کاربری کلینیک است.

به طور مثال طراحی دندانپزشکی اطفال با طراحی مطب ترمیم و زیبایی دندانپزشکی، تفاوت دارد. لذا ضروری می باشد که اول مخاطب کلینیک دندانپزشکی مدنظر را شناسایی نمائیم.

در طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی مخصوص کودکان، استفاده کردن از رنگ های شاد و روشن در کنار تابلوهای نقاشی، جهت دور نمودن ترس از کودک، توصیه می گردد.

همینطور فراهم کردن فضایی برای سرگرمی کودک در وقت انتظار، مثل تعبیه ی میز و صندلی جهت نقاشی یا کتابخوانی، می تواند محیطی مطلوب برای کودک ایجاد نماید.

در این نوع از طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی، افزون بر موارد بیان شده، بقیه ی اجزا مثل صندلی بیمار هم میبایست با توجه به ارگونومی بدن کودک ساخته بشوند.

توجه کنید که یکی از اصول طراحی دکوراسیون دندانپزشکی ، فراهم نمودن شرایط آسایش برای کاربران می باشد.

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون مطب دندانپزشکی - طراحی دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کنفرانس

نقش رنگ در طراحی دکوراسیون دندانپزشکی

داشتن علم نسبی در رابطه با علم روانشناسی رنگ ها، می تواند تا اندازه ی بسیاری به طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی کمک نماید.

رنگ ها از قبیل مواردی می باشند که پیش از هر چیزی به وسیله افراد درک می شوند.

لذا تصمیم گرفتن در خصوص انتخاب کردن رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی، می بایست با توجه به ویژگی ها و اثرات هر رنگ صورت گیرد.

از سایر مواردی که بر انتخاب رنگ مناسب برای طراحی دکوراسیون دندانپزشکی موثر می باشد، توجه به خصوصیات کاربر فضا است.

به طور مثال، رنگ های ایده آل برای طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی ویژه کودکان با کلینیک بزرگسالان متفاوت میباشد.

مورد استفاده قرار دادن رنگ های شاد و روشن برای طراحی دکور کلینیک دندانپزشکی کودکان و رنگ هایی مانند آبی، طوسی، سفید و … برای دندانپزشکی بزرگسالان پیشنهاد می گردد.

دقت نمائید که رنگ همه ی عناصر موجود در محیط اعم از مبلمان، دیوار، کف، پارتیشن و …، با همدیگر متناسب باشد.

توصیه می کنیم جهت ارتباط گیری بهتر بیمار با محیط در زمان ورود به قسمت درمانی، رنگ های یکسانی برای بخش انتظار و یونیت درمان، مورد استفاده قرار گیرد.

زیاده روی در استفاده کردن از رنگ ها برای طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی ، افزون بر شلوغی محیط و کوچک دیده شدن آن، سبب ایجاد سردرد و بی قراری در اشخاص خواهد شد.

یکی از بهترین رنگ ها برای طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی ، رنگ سفید و روشن می باشد اما برای خارج شدن محیط از حالت سادگی و یکنواختی، استفاده کردن از چندین لکه ی رنگی تکرارشونده در محیط، توصیه می گردد.

همینطور می توان درجه تیرگی و روشنایی رنگ ها را هم در طراحی دندانپزشکی تغییرات داد.

مورد استفاده قرار دادن رنگ های روشن و ملایم، به این دلیل که می توانند محیط را بزرگ تر نمایش دهند، برای طراحی دکوراسیون دندانپزشکی با متراژ کم مناسب می باشند.

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون مطب دندانپزشکی - طراحی دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی سالن ناخن 

نورپردازی دکور کلینیک دندانپزشکی

از مسائل خیلی مهم و حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی ، توجه به نورپردازی داخلی است.

نورپردازی می بایست شامل ترکیب متناسبی از نور طبیعی و مصنوعی باشد. همینطور از سایر نکاتی که شاید کمتر به آن توجه گردد، توجه به نورپردازی در دیوارها و کف، در کنار نورهای سقفی است.

ترکیب درست نور سقفی و نور زمین در بخش هایی مثل پذیرش، میتوانند جذابیت محیط را دو چندان نماید. بهره بردن از نور طیبعی روز به علت القای احساس سرزندگی و شادابی، نسبت به نورهای مصنوعی از اولویت بالاتری برخوردار است.

اما به علت محدود بودن ساعاتی که امکان استفاده کردن از نور طبیعی خورشید موجود است، ناچار به استفاده کردن از نور مصنوعی هم خواهیم بود.

استفاده کردن از نور زرد در کنار نور سفید، ترکیبی مانند نور طبیعی روز در کلینیک ایجاد می نماید که سبب عملکرد بهتر پزشک می گردد.

همینطور به کرا گرفتن چراغ های فلورسنت به علت سوسو زدن و تحریک اعصاب اشخاص، در طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی توصیه نمی گردد.

لامپ های LED جایگزین خوبی برای این نوع چراغ ها می باشند. یکی از ایده های جالب برای نورپردازی داخلی کلینیک های دندانپزشکی، چراغ های مگنتی و نورپردازی خطی می باشد.

شما می توانید جهت مشاوره و دریافت نمونه کار و همینطور سفارش پروژه های نورپردازی دکور خود، با همکاران ما در شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون مطب دندانپزشکی - طراحی دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی هایپر میوه

نکته های کلیدی طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

توجه به نکته های ظریفی مانند لوازم دکوری و تزئینات در زمان طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی ، گرچه شاید بدون اهمیت به نظر بیاید، اما اثر بسیاری در جان بخشی به فضا دارند.

در ادامه به بعضی از متداول ترین نکات و راهکارها در خصوص طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی اشاره گشته است.

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون مطب دندانپزشکی - طراحی دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه گل فروشی 

نصب تابلو برای دکوراسیون دندانپزشکی

تابلوهای دیواری از طراحی کلینیک دندانپزشکی می باشند که می توانند در شخصیت بخشی محیط نقش ایفا کنند.

احتیاجی به استفاده کردن از تابلوهای گران قیمت و فوق العاده در طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی نمی باشد؛ تنها نکته ی حائز اهمیت، انتخاب کردن تابلوهای متناسب با دکوراسیون، و در همان طیف رنگی است.

توجه نمائید که در استفاده کردن از تابلوها برای دکور محیط، نباید زیاده روی نمود. یکی از راهکارهای دکور محیط در طراحی کلینیک دندانپزشکی مدرن، نصب کردن تابلوهایی با طرح های گرافیکی و انتزاعی می باشد.

پارتیشن بندی محیط ها

در طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی، جداسازی محیط ها می تواند به وسیله پارتیشن صورت گرفته و احتیاجی به دیوار کشی در تمام قسمت ها، نمی باشد.

طیف رنگی استفاده  شده در پارتیشن بندی ها، بهتر می باشد روشن انتخاب شود؛ چون رنگ های روشن آلودگی را به درستی نشان می دهند و به شرط تمیز نگاه داشتن آن ها، احساس پاکیزگی زیادتری را به مخاطب انتقال خواهند داد.

استفاده کردن از پارتیشن در دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی مدرن ، کاربرد بسیاری دارد.

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی - دکوراسیون مطب دندانپزشکی - طراحی دکوراسیون داخلی

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه 

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند:  طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک، فروشگاهی ، طراحی دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی و  دکوراسیون فروشگاهی و دکور مغازه و طراحی دکوراسیون مغازه قنادی …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی ، طراحی دکوراسیون پوشاک و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121

برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *