طراحی دکوراسیون خانه با آینه

آیینه در دکوراسیون خانه

چینی ها یکی از مردمان بسیار پر اعتقاد و بسیارعجیب هستند برای مثال اعتقاد دارند که وجود آینه در خانه میتواند برای اعضای آن خانه سلامتی و پول به همراه داشته باشد اما این موضوع را وابسته به این امر میدانند که فنگ شویی آینه در خانه های به خوبی رعایت شده باشد.اگر فنگ شویی خانه به خوبی انجام نشود.نه تنها سلامتی و مال ومنالی به همراه ندارد بلکه به راحتی به هزینه های خانه نیز لطمه های بزرگی را وارد میکند.

برای اینکه هر چیزی در آینه دو برابر می‌شود پس خیلی مهم است که تصویر آینه‌های ثابت خانه چه باشد. قبل از خواندن ادامه این مطلب اول سری بگردانید و به آینه‌های خانه‌تان نگاهی بیندازید. آینه‌های منزل شما چه منظره‌ای را صبح تا شب نشان می‌دهند؟

آینه کاری با خط قرمز های مخصوص به خود

فنگ‌شویی آینه بایدها و نبایدهای زیادی دارد. در قانون اصلی فنگ‌شویی آمده که آینه نباید به هیچ صورتی بازتاب‌ دهنده تصویر اشیای خاص باشد؛ یعنی هر وقت احساس کردید که با نصب آینه‌ای در قسمتی خاص از منزل‌ تان یکی از این 10 تصویر را در آن می‌بینید باید سریع بی ‌خیال نصب آن شوید و آینه را‌ بردارید؛ البته اگر به فنگ‌شویی و جادوی انرژی‌ زایی آن اعتقاد دارید:

ـ درها و پنجره‌ها

ـ تختخواب

ـ سینک توالت

ـ گاز آشپزخانه

ـ یک آینه دیگر

ـ لوازم تلنبار شده خانه

ـ آشغال

ـ لبه‌های تیز لوازم خانه یا دیوارها

ـ تصویری مخدوش شده و ناواضح از صورت خودتان

ـ قد بلندترین عضو خانواده در حالی که تصویر سر او در آینه جا نمی ‌شود.

آینه در دکوراسیون خانه
آیینه در دکوراسیون خانه

استقبال با استفاده از آینه در دکوراسیون خانه

آیا معماری خانه شما هم طوری است که به محض ورود راهروی باریکی جلوی‌ تان قرار می‌گیرد؟ با این حساب باید خیلی مراقب گردش انرژی‌های خوب زندگی یا همان چی دوست‌ داشتنی باشید. در این مواقع همیشه یک دیوار بلند روبه‌روی در ورودی قرار دارد که مانع از به جریان افتادن انرژی در خانه می‌شود. درواقع در همان لحظه اول ورورد به خانه به دیوار روبه ‌رویی می ‌خورد و برمی‌گردد و تمام! حالا اگر می‌خواهید که چی را از دست ندهید باید از آینه‌ها کمک بگیرید.

استفاده از یک آینه در راهروی ورودی هم باعث می‌شود راهروی تنگ و باریک دیگر گرفته و دلگیر نباشد و هم اینکه کلی انرژی چی منعکس می‌کند و نمی ‌گذارد همه‌ شان از راهرو فرار کنند. فقط یادتان باشد آینه را در جایی بگذارید که مستقیم جلوی در ورودی نباشد؛ این‌طوری بیشتر به فرار چی کمک می‌کنید. قرار دادن آینه در راهرو نوعی خوشامدگویی به انرژی‌های خوب وارد شده به خانه است. پس از چی با یک آینه زیبا استقبال کنید.

آشپزخانه جای قابلمه است.

فقط در یک مورد لاز م است که در آشپزخانه‌ها از آینه استفاده شود. آن هم زمانی است که آشپز پشت به در ورودی مشغول آشپزی است و می‌خواهد از اوضاع و احوال پشت سرش خبردار شود. این مساله هم تازه فقط ممکن است در آشپزخانه بزرگ رستوران‌ها و هتل‌ها اتفاق بیفتد و گرنه کمتر کسی در خانه‌اش در زمان آشپزی می‌خواهد بداند پشت سرش چه خبری است. در هر حال این تنها موقعیتی است که استفاده از آینه را در آشپزخانه مجاز می‌کند در غیر این صورت جای آینه اصلا در مطبخ نیست. البته بنا به قاعده فنگ‌شویی برای این مشکل بزرگ پشت سر آشپزها هم راه‌حلی هست. فنگ‌شویی می‌گوید می‌شود در این موقعیت از سطح‌های براق پشت اجاق گاز استفاده کرد تا تصویری از پشت سر برای آشپز درست کند.

البته در این موارد باید یک قانون مهم را هم رعایت کرد؛ اینکه آینه در آشپزخانه نباید به هیچ صورتی منعکس‌ کننده شعله‌های گاز باشد حتی شیشه پنجره‌ها یا کاشی‌ های آینه‌کاری شده هم نباید تصویر شعله گاز را منعکس کنند. آینه در فنگ‌ شویی نماد آب است و آب و آتش با هم جور درنمی یآیند. نکته بعدی اینکه استفاده از کاشیی های آینه‌کاری شده در آشپزخانه یک اشتباه بزرگ از نظر مبانی فنگ‌ شویی محسوب می‌شود. تصویر کج و کوله‌ای که از شما در تکه‌های کوچک آینه رو به ‌رو می‌ افتد چندان مطابق با اصول فنگ‌شویی نیست.

آینه‌های روبه ‌رو

آینه‌ها نباید هیچ‌وقت کاسه توالت یا دریچه فاضلاب را نشان دهند. البته چسباندن یک آینه پشت در ورودی به دستشویی کار مناسبی است. فضای دستشویی ‌ها همیشه کمترین میزان چی را دارد و به همین دلیل نصب یک آینه به در میتواند مانع خروج انرژی از آنجا شود. بهتر است روی در ورودی به توالت و حمام هم یک آینه بزرگ قرار بگیرد؛ این‌طوری چی کمتری به سمت توالت می‌ رود و به سمت باقی اتاق‌ها هدایت می‌شود.

برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *