راهنمای خرید و انتخاب پرده برای دکوراسیون اداری و محیط کار

تامین نور و روشنایی محیط یکی از مهم ترین مواردی است که مجموعه ی پایا دکور در پروژه های طراحی دکوراسیون داخلی به آن اهمیت زیادی می دهد. روشنایی محیطی می تواند توسط نور طبیعی در طول روز (با توجه به میزان نورگیر بودن محیط داخلی و تعداد پنجره ها ) و همچنین با  استفاده از نورپردازی مصنوعی و موضعی تامین شود. در برخی از موارد به منظور متعادل سازی نور در یک فضای خاص، می توان از انواع پرده استفاده نمود و امروزه انواع پوشش های مناسب به عنوان پرده در رنگ ها، جنس ها و طرح های مختلفی در بازار وجود دارند که می توانند تامین کننده ی سلیقه های متفاوت نیز باشند.

اگر قصد طراحی دکوراسیون محل کار خود را دارید در ابتدا نیاز است که مواد اولیه و موارد مختلفی را خریداری کنید؛ یکی از این موارد انتخاب و خرید پرده ی مناسب می باشد که مطمئنا دارای تفاوت های زیادی نسبت به پرده ای است که در منازل و محیط های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل تنوع بالای این محصول بهتر است قبل از خرید اطلاعات کافی در مورد انواع جنس و مارک های آن داشته باشید تا بتوانید محیط دکوراسیون را به خوبی ارزیابی کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید.

البته برای اشخاصی که تجربه ی حرفه ای در زمینه ی انتخاب پرده مناسب برای محل کار و محیط های اداری ندارند، گزینش کردن سخت تر می باشد و به مراتب نیازمند اطلاعات بیشتر و یا استفاده از راهنماهایی های کارشناسان طراحی مجموعه ی پایا دکور می باشند و لازم به ذکر است که به هر میزان که قبل از اجرای دکوراسیون اطلاعات خود را نسبت به متریال ها افزایش دهید؛ می تواند از نتیجه ی رضایت بخش تری بهره مند شوید.

راهنمای خرید و انتخاب پرده برای دکوراسیون اداری و محیط کار

چه نوع و مدلی از پرده برای دکوراسیون اداری و محل کار مناسب تر می باشد؟

نکته ی اول : در ابتدا شما باید هدف خود را از به کارگیری پرده در محل کارتان مشخص کنید، اگر هدف تاریک کردن و کاهش نور محیط است باید از جنس های ضخیم تر استفاده شود ولی اگر هدف استفاده از آن به منظور زیبایی دکوراسیون و کاهش نسبی نور است قطعا انتخاب های دیگری پیش رویتان خواهد بود و می توانید از جنس های نازک تر یا مدل هایی که میزان پوشانندگی کمتری دارند و اغلب برای تزیین محیز کاربرد دارند، استفاده نمایید.

نکته ی دوم: یکی از مهم ترین مراحل انتخاب پرده برای دکوراسیون اداری و یا برای سایر محیط ها به رنگ و طرح آن مربوط می شود. مجموعه ی پایا دکور برای اینکه بتوانید انتخاب راحت تری داشته باشید، به شما پیشنهاد می کند که  به سایر عناصر به کار رفته در محیط توجه کنید زیرا پرده ای که خریداری می شود باید سایر وسایل به خصوص مبلمان و صندلی ها، کف پوش و دیوارها هماهنگی داشته باشد و موجب افزایش منحصر به فرد بودن و جذابیت دکوراسیون اداری محیط کاریتان بشود.

نکته ی سوم: پس از تعیین رنگ و طرح ،شما باید اندازه و همچنین ضخامت پرده را تعیین کنید. برای مشخص کردن این پارامتر با ارزیابی محیطی که در اختیار است بهترین حالت را در نظر بگیرید. پیشنهاد می شود که اگر مساحت محیط داخلی شرکت یا محل کارتان کوچک است از پرده های کوچک با ضخامت کم استفاده کنید تا فضای زیادی را اشغال نکنند. البته بعضی مدل ها هم وجود دارند که کاملا در چارچوب پنجره قرار می گیرند و علاوه بر زیبایی حجم کم تری دارند.

انواع پرده برای دکوراسیون محیط اداری

1.پرده های کرکره ای: یکی از بهترین و متداول ترین انتخاب ها برای محیط های اداری می باشند که به دو صورت افقی و عمودی، از جنس آلومینیوم یا چوب و در طرح ها و رنگ های مختلف قابل استفاده بوده و به آسانی می توانید آنها را با دکوراسیون محل کار ست کنید.

2.پرده های سیلویت: این نوع پرده از پارچه های مخصوصی ساخته شده اند که با استفاده از آن ها می توانید میزان روشنایی محیط را کنترل کرده و همچنین از آن ها برای ایجاد سایه استفاده نمایید.

3.پرده های شید رول: قابل استفاده در محیط هایی با مساحت بزرگ، امکان چاپ تصاویر و یا لوگوی بر روی آن ها مقدور می باشد.

4.پرده کرکره ای رولی: از جنس پارچه ای و با تنوع بالای رنگ در بازار موجود می باشند و با استفاده از ان ها می توان نورپردازی دکوراسیون محیط های اداری با متراژ کم را به خوبی تنظیم نمود.

شما عزیزان جهت طراحی دکوراسیون داخلی اداری می توانید با گروه تخصصی پایا دکور تماس حاصل نمایید

برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *