طراحی دکوراسیون آشپزخانه

5 نکته مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

پیشتر بسیار درباره طراحی دکوراسیون خانه صحبت کرده ایم اما در ادامه این مطلب برای شما خواهیم گفت که یکی از اصولی ترین طراحی ها را میتوان طراحی دکوراسیون آشپزخانه دانست.

این که آشپزخانه دارای مکان ذخیره سازی زیادی باشد برای اکثر خانواده ها مهم است . ولی غالبا هر چقدر از این فضاها بیشتر داشته باشیم ، بیشتر هم خرت و پرت در اظراف خود جمع می کنیم .

 

گروه پایا دکور در خدمات طراحی دکور اماکن تجاری با شما همراه خواهد بود، این خدمات در حوزه های متعددی هستند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

طراحی دکور آرایشگاه زنانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

نکاتی درباره طراحی دکوراسیون آشپزخانه

قفسه هایی که عمیق می باشند دسترسی به کالاهای درون آن ها سخت است ، و ممکن است فراموش کنیم که مواد غذایی در انتهای آن ها وجود دارد .

در نتیجه ممکن است مواد غذایی بی مصرف بمانند و خراب شوند. از راه حل های چنین مشکلاتی به کاربردن تجهیزات و لوازم جانبی می باشد که برای نظم دادن به کابینت ها ی آشپزخانه از آن ها استفاده می شود .

قفسه های کشویی داخلی می توانند وسیله ی مناسب و خوبی برای این مورد باشند. بوسیله ی این کشوها می توانید به تمام کالاها حتی در قفسه های عمیق دسترسی داشته باشید و دیگر برای یافتن کالای مورد نظرتان نیاز نیاز زحمت زیادی بکشید . و برای این که از محکم بودن و  نشکستن کشوها مطمئن باشید از رانرهای که تحمل وزن بالا دارند استفاده نمایید .

.

کابینت لوازم برقی کوچک در دکوراسیون آشپزخانه

چای ساز، قهوه ساز، سرخ کن، کتری، و از این قبیل لوازم برقی های کوچک پرکاربرد در اکثر آشپزخانه ها می باشند ، که نیازی نیست آن ها در کابینت ها نگه دارید . اما ممکن است عده ای مایل نباشند که این وسایل روی کانتر دیده شوند ، بنابراین می توانید کابینتی دقیقا روی کانتر آشپزخانه ی خود در نظر بگیرید که به آسانی هم باز و بسته شوند و این وسایل را در آن قرار دهید .

 

برای این نوع کابینت ها می توانید درب های غلطکی قرار دهید که کارآمدتر هم می باشند . این درب ها در بالای کابینت جمع و پیچیده می شوند و می توانید تا هنگامی که نیاز دارید بدون اینکه مزاحمتی بر روی کانترتان ایجاد کند آن را باز نگه دارید . و پس از پایان کارتان می توانید در ب را بسته تا ظاهری منظم به کانتر بدهید .

 

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

چگونگی طراحی دکوراسیون آشپزخانه

کابینت گوشه ای کشویی در طراحی داخلی آشپزخانه

بر اساس مدل و فرم آشپزخانه و کابینت ها ، اکثر آشپزخانه ها دارای کابینت گوشه ای می باشند . به دلیل این که کالاها در انتهای این کابینت ها قرار می گیرند و گاهی بخاطر دسترسی نداشتن به ان ها فراموش می شوند، احتمالا به منفورترین کابینت در آشپزخانه تبدیل می شوند .

اما اکسسوری های کشویی زیبایی برای این کابینت ها وجود دارد. و این تجهیزات کشویی باعث می شوند که براحتی به تمام اشیا در این کابینت ها دسترسی داشته باشید . و دیگر نگران پیدا نشدن آن ها نباشید .

 

اکسسوری و تجهیزات زیر کابینت در دکوراسیون آشپزخانه

یک مکان مناسب برای ذخیره سازی اضافه ها ، فضای زیر کابینت ها می باشد . از قفسه هایی که به شیوه ی خاصی در زیر کابینت ها قرار می گیرند و مناسب ادویه جات و از این قبیل ، می باشد . و به این صورت دیگر برای هر بار استفاده از آن ها دیگر نیاز نیست که تمام وسایل کابینت را جابه جا کنید .

گیره هایی برای نگهداری بطری ها ، لیوان ها و یا گیاهان وجود دارد ، این لوازم هم از لحاظ زیبایی ظاهری و هم قابلیت کاربری فضای آشپزخانه، سودمند می باشند .

نورپردازی در زیر کابینت ها نیز زیبایی آشپزرخانه را بیشتر می کند و همچنین برای کار بر روی کانتر ، نور ان قسمت را تامین می کند .

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

درب های دو تاشو در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

شاید برخی از شما بخواهید که کابینتی داشته باشید که در صورت باز بودن درب های آن ، مزاحمتی در فضا ایجاد نشود و از نظر شما این کابینت کاراتر است . و اگر مثلا فضایی همانند یک انبار در آشپزخانه دارید شاید بخواهید که براحتی د رهنگام آشپزی درب آن را باز بگذارید .

شاید به علت نداشتن فضایی مناسب ، بخوعید ماشین لباس شوییتان را در آشپزخانه بگذارید . در این شرایط شما می خواهید که این وساید در دسترستان با شد اما از طرفی نمی خواهید که نمایان هم باشند .

در چنین شرایطی بهتر است از کابینت دارب پاکتی استفاده کنید که پس از باز شدن به دو طرف کابینت می لغزند . یا از درب های دوتاشو که که در امتداد کابینت روی هم تا میشوند .

این نوع کابینت ها با این درب ها باعث می ش.ند که در هنگام استفاده از آن ها براحتی درب را باز بگذارید و پس از اتمام کارهایتان آن ها را ببندید .

شیوه های طراحی دکوراسیون آشپزخانه

کابینت سرتاسری دیواری در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

همان طور که گفته شد همه ی ما میخواهیم جای بیشتری برای ذخیره سازی وسایل در آشپزخانه و یا در هر گوشه ی خانه داشته باشیم. در صورتی که دارای سقف های بلندی می باشید می توانید از یک ردیف کابینت بیشتر در آشپزخانه استفتاده نمایید.

هرچند که برای دسترسی روزانه مناسب نمی باشند اما فضایی برای ذخیره هستند . چراکه می توانید  این کابینتها را برای نگهداری کالاهایی که به ندرت از آن ها استفاده می کنید به کار ببرید . و کابینت های پایین می تواند فضایی برای نگهداری کالاهایی که روزانه و یا بیشتر استفاده می کنید باشد . این یک روش برای ایجاد تغییری چشم گیر در آشپزخانه می باشد .

میتوانید یک نردبان کوچک  و یا چهارپایه ای را در نزدیکی خود نگه دارید تا موقع برداشتن وسایل از کابینت های بالا از آن استفاده کنید . و حتی می توانید وسایلی را که مربوط به آشپزخانه نمی شوند را در آن کابینت ها نگه دارید .

گروه صنعتی پایا دکور به عنوان یکی برترین گروه های طراحی دکوراسیون در خصوص خدمات زیر نیز با شما همراه خواهد بود:

دکور مغازه پوشاک زنانه

طراحی دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی

برچسب ها : , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *