چیدمان مبل در کوراسیون

روش های چیدمان مبل

در ادامه بررسی شیوه ها و نکات طراحی دکوراسیون منزل برای شما به بررسی نکاتی در چیدمان مبل خواهیم پرداخت.علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که گروه صنعتی پایا دکور همواره فعال در زمینه های زیر است که میتوانید با کلیک بر روی آنها با ما بیشتر همراه باشید:

طراحی دکوراسیون کیلینیک دندانپزشکی

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

چیدمان مبل

اهمیت چیدمان مبل در منزل

درست مانند یک کاغذ سفید، یک اتاق خالی هم می تواندیک فرصت یا یک چالش باشد. راه های زیادی برای نحوه چیدمان مبلمان خانه وجود دارد اما چطور بدانیم که از کجا باید شروع کنیم؟ در این مطلب به معرفی قوانین اصولی در نحوه چیدمان مبلمان می پردازیم و به 10 نکته ساده و کاربردی تقسیمشان می کنیم تا فهم آنها راحت تر باشد. با مشاهده و خواندن این مطلب متوجه خواهید شد هر وسیله ای را باید کجا قرار داده و چه وسیله هایی را اصلا نباید قرار بدهید، با فهم موضوع، وسایل و مبلمان خانه خود را خیلی دقیق تر انتخاب خواهید کرد.

البته ذکر این نکته ضروری است که این راهنمایی ها شما را یک شبه به یک طراح داخلی تبدیل نمی کند، بلکه فقط راه درست را نشان داده و کمک می کنند تا به نتیجه ای درست و کاربردی برسید بدون اینکه متحمل استرس زیادی شوید. تنها با این روش است که می توانید دکوراسیون و چیدمانی حرفه ای داشته باشید طوریکه بقیه گمان می کنند یک طراحی داخلی را استخدام کرده اید.

نحوه چیدمان مبل

در اولین بخش با کارایی و نقطه کانونی در دکوراسیون آشنا خواهیم شد. برای کارامد بودن نحوه چیدمان مبل باید در مورد استفاده ای که قرار است از فضا بکنید شفاف سازی کنید. با این کار بهترین نوع مبلمان مشخص شده و به میزان فضای کافی برای نشستن پی خواهید برد. نکته بعدی در مورد نقطه کانونی یا همان فوکال پوینت است. یک شومینه، تلویزیون یا هر وسیله دکوری دیگری می تواند بعنوان نقطه کانونی انتخاب شده و باقی لوازم بر اساس آن چیده شود. اگر می خواهید تلویزیون این نقش را ایفا کند، فاصله مناسب برای چیدن مبلمان باید متناسب با سایز صفحه نمایش باشد، برای مثال اگر تلویزیونی 40 اینچ دارید باید مبلمان خود را در فاصله سه برابری یعنی 120 اینچی (سه متری) قرار بدهید.

چیدمان مبل

دو نکته مهم دیگر تقدم و تقارن هستند. همیشه سعی کنید بزرگترین تکه مبلمان را اول جاگذاری کنید، برای مثال مبل راحتی در اتاق نشیمن یا تخت خواب در اتاق خواب. این قطعات بزرگ باید همیشه روبروی نقطه کانونی دکوراسیون خانه قرار بگیرند، اگر خانه کوچکی دارید حتما مبلمان را با فاصله نسبت به دیوار قرار بدهید. اما تقارن همانطور که از اسمش پیداست در مورد ایجاد نظمی مشخص در نحوه چیدمان مبل است البته تقارن بیشتر مناسب اتاق های رسمی خانه مانند پذیرایی است، ولی در اتاق های دیگر مانند نشیمن چینش غیر متقارن بهتر جواب می دهد چرا که فضا را دوستانه نشان می دهد.

همچنین میتوانید با استفاده از لینک های زیر با گروه صنعتی پایا دکور همراه باشید:

طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

دکور مغازه پوشاک زنانه

برچسب ها : , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *