طراحی دکوراسیون منزل

انواع طراحی دکوراسیون منزل

پیشتر دباره رادیاتور ها در منزل صحبت کرده ایم اما در ادامه این مطلب برای شما به بررسی اطلاعاتی درباره طراحی دکوراسیون منزل صحبت خواهیم کرد.اکثر اوقات سختی تغییر دکوراسیون و چیدمان خانه را زمانی احساس می کنیم که شروع به این کار می کنیم و آنوقت است که تازه متوجه خواهیم شد که کار چندان ساده ای هم نیست .

همچنین میتوانید در ادامه و با استفاده از لینک های زیر با گروه پایا دکور و خدمات بی شمار این گروه صنعتی همراه باشید:

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

دکور مغازه پوشاک زنانه

پیشنهاد ما در این باره به شما این است که ، قبل از شروع تغییر دکوراسیون حتما درباره ی قوانین و اصول و استانداردهای دکوراسیون و طراحی داخلی مطالعه ای داشته باشید و این کار به شما کمک می کند تا هنگام ترکیب رنگ ها و عناصر دچار سردرگمی نشوید . پس از آن سبک مورد نظرتان در مورد دکوراسیون را پیدا کنید و بر اساس آن چیدمانتان را انجام دهید . مثلا اگر به دنبال سبکی ایرانی هستید نمونه های آن را بیابید و و از آن الهام بگیرید .

طراحی دکوراسیون منزل

زیباترین طراحی دکوراسیون منزل

دیوار آجری در اتاق نشیمن

یکی از زیباترین طراحی دکوراسیون منزل دیوار های آجری هستند.از آن جا که دیوار آجری یاد آور معماری قدیمی و سنتی می باشد اکثر ما آن را دوست داریم . وجود دیوار آجری در دکوراسیون خانه به عنوان یک فرهنگ و اصالت ایرانی ، ایده ی جالبی است . این نوع دیوار جذابیتی خاصی را به فضای داخلی منزلتان می دهد زیرا با سایر دیوارها ی این روزها کاملا متفاوت است . ظاهر زیبای دیوارهای آجری و بافت آن ها همانند چوب صمیمیت و گرمی را در خانه ایجاد می کند . این نوع دیوارها علاوه بر زیبایی به صرفه نیز می باشند زیرا با کاربرد آن ها دیگر نیاز به رنگ کردن نیست .

کسانی که قصد استفاده از دیوار آجری را دارند می توانند آن را به عنوان نقطه ی کانونی اتاق نشین منشان استفاده کنند .  و می تواند به عنوان یک پس زمینه ی مناسب و عالی برای دیگر وسایل مانند تلوزیون باشد ، مثلا با جای  دادن تلویزیون درجلوی  دیوار آجری، آن را  در معرض دید قرار داده اید و یک پس زمینه ی عالی ایجاد کرده اید .

شومینه در دکوراسیون منزل

همیشه در خانه های ایرانی وسایل گرمایشی  جایگاه خاصی داشته اند .وسایلی همچون بخاری های هیزمی و یا کرسی ها فضای گرمی را برای خانه و خانواده ایجاد می کرده اند . اما این روزها دیگر خبری از این وسایل گرمایشی سنتی نیست . بنابراین شومینه جایگزین مناسبی برای وسایل گرمایشی سابق می تواند باشد ، و آن رادر اتاق نشینمن می توان قرار داد و فضایی راحت و دنج را ایجاد کرد .  شومینه های امروزی که بسیار مدرن نیز می باشند کاملا با شکل سابق آن متفاوت هستند و از مکانیسم شومینه های قدیمی برخوردار نیستند و دو نمونه ی برقی و گازی جایگزین آن ها شده اند ، و دارای طرح متنوع و گونانی هستند که آن ها را مناسب خانه ها ی امروزی کرده است .

بهترین طراحی دکوراسیون منزل

همه  ی ما به احتمال زیاد از وجود شومینه در خانه هایمان لذت میبریم و آن را دوست داریم بدون استثنا حضور شومینه در خانه‌هایشان را دوست دارند.

اتاق نشیمن سیاه و سفید

تضاد رنگی سفید و سیاه برای به کار بردن آن ها در طراحی دکوراسیون منزل بسیار زیبا و جذاب می باشد . و  این  سبک از تضاد رنگ ، در برخی از طراحی های معاصر مانند دکور اسکاندیناوی دیده می شود . با این وجود هنگام استفاده از این سبک باید با دقت و شناسایی اصول  و آگاهانه عمل کرد تا باعث ایجاد فضای ناخوشایندی نشود .  در اغلب مواقع هنگام انتخاب سبک طراحی سیاه و سفید ، رنگ سومیی هم به کار برده می شود .  که رنگ سوم به عنوان رنگ تاکید در دکوراسیون شما و ایجاد نقاط کانونی بسیار عالی می شود . مثلا می توان در یک اتاق نشینمن همزمان با طراحی رنگ سیاه و سفید از رنگ زرد نیز استفاده کرد البته به صورت یک سایه ی ملایم ، که به آن رنگ تاکید آن طراحی می گویند .

طراحی مینیمال

سبک مینیمال برای کسانی که به دنبال اتاق نشیمن ساده و  مدرنی هستند سبک بسیار مناسبی است . در سبک مینیمال مبلمان بدون تزئینات و جزئیات و دارای خطوط صاف است و تمرکز اصلی بر عملکرد مبلمان می باشد به این منظور که مبلمان باید بتواند فضای باز و روشنی را بدون اشغال کردن جای اضافی ایجاد کند .ترکیب رنگی در سبک مینیمال رنگ های ملایم و گرم مانند بژ و قهوه ای می باشد .   در طراحی مینیمال ، بسیار مهم و ضروری میباشد و بر همین اساس اکثر خانه ها ی مدرن به سبک مینیمال پنجره های بزرگی دارند که باعث می شوند نور طبیعی زیادی وارد اتاق شود .

اتاق نشیمن خاکستری رنگ

اولین مرحله ی طراحی دکوراسیون منزل انتخاب  ترکیب و سبک رنگ آمیزی می باشد .  رنگ خاکستری این روزها  به رنگ پر طرفدار و محبوبی تبدیل شده و رنگ مدرن وشیکی به حساب می آید . رنگ خاکستری دارای طیف های فراوانی است که شما می توانید هنگام رنگ آمیزی و دکوراسیون داخلی منزلتان از آن طیف ها استفاده کنید . خاکستری  به دلیل خنثی بودن با تمام  طیف ها ترکیب زیبایی را میتواند بسازد و برای اتاق نشیمن رنگ مناسبی می باشد . و هنگام استفاده از این رنگ  ایجاد چند نقطه ی کانونی را فراموش نکنید .

طراحی دکوراسیون منزل

اتاق نشیمن کلاسیک

معمولا رنگ های خنثایی مانند بژ ، قهوه ای و یا کرمی رنگ های مناسب نشینمن های کلاسیک می باشند .  و تقارن در این نوع دکوراسیون رعایت می شود .  مبلمان ها دارای فرم و شکل و منحنی های زیبایی هستند و همه چیز در تعادل است و همچنین تزئینات و جزئیات نیز در این نوع سبک بسیار مهم است .

همانطور که در ادامه خواهید دید گروه صنعتی پایا دکور به ارائه خدمات در حوضه های مختلفی پرداخته است:

طراحی دکور آرایشگاه زنانه

طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

برچسب ها : , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *