طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه مبل

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه مبل خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه مبل - طراحی دکوراسیون مغازه - طراحی دکوراسیون داخلی - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - 02634484956 

بیشتر بخوانید: طراحی ویترین مغازه – کلاسیک و مدرن

دکوراسیون فروشگاه مبلمان از مبلمان کلاسیک تا مدرن

دکوراسیون فروشگاه مبلمان نیز مثل بیشتر فروشگاه های دیگر، مسئله ای خیلی مهم در جذب مشتری و فروش محصولات میباشد. ولی این فروشگاه با سایر فروشگاه ها یک تفاوت دارد؛ در اغلب فروشگاه ها مثل کفش فروشی، لباس فروشی و غیره کالاها درون قفسه ها قرار می گیرند و نوع قفسه ها، چیدمان آن ها و حتی اشیای استفاده شده درون آن اثر مهمی در زیبایی دکور دارد. ولی در دکوراسیون فروشگاه مبلمان ، چیدمان محصولات در خود فروشگاه مهم است و خبری از قفسه نمی باشد که بتوان با ایجاد رنگ های متنوع و غیره، به زیاد شدن زیبایی آن کمک نمود.

طراحی فروشگاه مبلمان مدرن

مبلمان مدرن از قبیل محبوب ترین نوع مبل در حال حاضر برای منازل ایرانیان می باشد. در یک مغازه مبلمان فروشی مدرن، محصولات از تنوع خیلی زیادی برخوردار اند و تشابه آنها به همدیگر، برعکس مبلمان کلاسیک، خیلی اندک است.

پیشنهاد می نمائیم که برای دکوراسیون فروشگاه مبلمان مدرن و در جهت بهتر مشاهده شدن هر یک از محصولات به شکل جداگانه، از تکنیک تفکیک فضا استفاده نمائید. با پیاده کردن این تکنیک در فروشگاه خود، سبب افزایش قدرت دید مخاطبان شده و به زیاد شدن فروش و در انتها سود فروشگاه کمک می نمائید.

طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه مبل - طراحی دکوراسیون مغازه - طراحی دکوراسیون داخلی - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - 02634484956 

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی سالن ناخن 

تفکیک فضا در دکوراسیون نمایشگاه مبلمان 

در تفکیک فضا، هر قسمت از مغازه با دکوراسیونی متفاوت در مقایسه با سایر قسمت ها نمایش داده می شود.

تفکیک فضای نمایشگاه مبل با استفاده کردن از دیوار

به عنوان مثال می توانید دیوار یک قسمت کوچک از فروشگاه را به رنگ قرمز انتخاب نموده و کف آن را هم سرامیک کنید. بعد یک یا دو دست از مبلمان موجود را در این بخش بچینید. در قسمت کناری همین بخش، دیوار را با استفاده کردن از کاغذ دیواری ۳ بعدی تزئین نموده و کف آن را هم پارکت می کنید. حتی می توانید با تجهیزاتی اندک، یک سقف کوتاه متناسب با نوع مبلمانی که در آن بخش چیده می شود بنا کنید.

یکی از مهمترین نکته ها اهمیت فضا در طراحی دکوراسیون های فروشگاهی می باشد. از قبیل تکنیک های ایجاد تفکیک فضا در نمایشگاه عرضه مبلمان استفاده کردن از دیوار هایی با رنگ و حتی جنس متفاوت در مقایسه با قسمت های کناری است.

طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه مبل - طراحی دکوراسیون مغازه - طراحی دکوراسیون داخلی - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - 02634484956 

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه لوازم ورزشی

تفکیک فضا با استفاده کردن از اختلاف سطح

در این تکنیک، بخشی از فروشگاه (به عنوان مثال یک قطعه ۱۵ متری) را با زیاد کردن ارتفاع سطح همراه می کنید. به این صورت مبلمانی که روی آن قرار داده می شود، نسبت به مابقی مبلمان ها دید متفاوتی دارد. افزون بر افزایش سطح، می توانید کف آن را با استفاده کردن از یک موکت رنگی با سایر بخش های فروشگاه متفاوت نمائید.

تفکیک فضای نمایشگاه مبل با استفاده کردن از جدا کننده ها

در صورتی که علاقه ای به ایجاد تغییرات بسیار و ناگهانی در دکوراسیون نمایشگاه مبلمان مدرن خود ندارید، برای تفکیک فضا از جدا کننده ها استفاده نمائید. به این صورت می توانید با به وجود آوردن یک دیوار کنافی و حتی استفاده کردن از جدا کننده های چوبی متحرک، فروشگاه را به چند بخش تبدیل نموده و در هر یک نوعی متفاوت از مبلمان را قرار بدهید.
البته توصیه می شود تا صرفا به این جدا کننده ها اکتفا نکرده و در هر قسمت جدا شده، با استفاده کردن از المان های تزئینی گوناگون مثل گلدان، میز و حتی موکت و رنگ دیوار ها، تمایز را نسبت به قسمت های دیگر حفظ نمائید.

دکوراسیون نمایشگاه مبلمان کلاسیک

چیدمان دکوراسیون نمایشگاه مبلمان کلاسیک با نوع راحتی و مدرن آن متفاوت است. برای اینکه بتوانید از مبلمان کلاسیک خود در مغازه، چهره زیبایی را به مخاطب و مشتری نمایش دهید می بایست به تزئینات آن توجه نمائید. البته نباید فراموش نمود که مشتریان مبلمان کلاسیک اشخاصی با سلیقه های خاص می باشند که علاقه بسیاری به دکوراسیون شلوغ ندارند. بنابراین نباید در حین تزئینات فضای اطراف این نوع مبل در فروشگاه، زیاده روی نمود.

طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه مبل - طراحی دکوراسیون مغازه - طراحی دکوراسیون داخلی - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - 02634484956 

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ برای دکور مغازه

از نور در طراحی نمایشگاه مبل استفاده نمائید

جهت افزایش زیبایی مبلمان کلاسیک، از نور نهایت استفاده را داشته باشید. منظور از نور، وجود چندین لامپ و چراغ در سقف فروشگاه نمی باشد، بلکه منظور بهره بردن از نورپردازی مستقیم روی محصولات می باشد.

می توانید از آباژور های کوچک در کنار مبلمان استفاده نموده و یا اینکه با استفاده کردن از پایه های چراغ دار، نور مستقیم را بر روی آنها تابش دهید. درباره ی رنگ نور های استفاده شده هم بهتر می باشد تا یک طراح دکوراسیون ماهر نسبت به فروشگاه و رنگ مبلمان شما نظر بدهد ولی به صورت کلی پیشنهاد می کنیم تا از رنگ های ترکیبی سفید و زرد در کنار یکدیگر استفاده شود.

تزئینات جانبی را در نظر داشته باشید

در دکور نمایشگاه مبل کلاسیک، سلیقه افراد علاقه مند به این سبک از مبل را در نظر داشته باشید و با توجه به آن، به تزئین محیط اطراف مبلمان مشغول شوید.

بیشتر افرادی که این نوع مبل را برای خانه خود میپسندند علاقه زیادی به استفاده از گیاهان در اطراف آنها دارند. می توانید از چند گلدان گل خلوت با گلدان های زیبا و خاص جهت تزئین استفاده نمائید.

افزون بر گل، در صورت نزدیک بودن مبل ها به دیوار، چندین قاب عکس کلاسیک و سنتی بر روی دیوار فروشگاه خودتان قرار دهید. در نهایت می بایست طوری عمل کنید که مشتریان با دیدن محصولات شما در زیباییشان غرق گشته و آنها را در منزل خودشان متصور شوند.طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه مبل - طراحی دکوراسیون مغازه - طراحی دکوراسیون داخلی - طراحی دکوراسیون فروشگاهی - 02634484956 

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه

نکته:

در طراحی دکوراسیون نمایشگاه مبل از اهمیت میزها غفلت نکنید. با توجه به اینکه وجود میز ها در کنار این نوع مبل ها اثر زیادی در زیبایی آنها دارد، در چیدمان آن و همچنین تزئینشان سلیقه بسیاری به خرج داده و تا حد توان آن را به چیدمان در یک خانه واقعی نزدیک نمائید.

با به کارگیری این نکات با گذشت زمان شاهد افزایش توجه مخاطبان و افزایش مشتری ها خواهید گردید.

برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *