طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری
دکوراسیون کافی شاپ - پایا دکور - 02634484956
شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

دکوراسیون کافی شاپ

ما در این مطلب به مبحث دکوراسیون کافی شاپ خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون کافی شاپ

یکی از نکته هایی که آرزوی کافه بازها می باشد این می باشد که محیط و دکوراسیون کافی شاپ مطابق سلیقه‌ خودشان باشد. موقعی که به کافی شاپ رفته ایم علاقه داریم یک جای دنج و آسوده وجود داشته باشد تا استراحت نمائیم و ذهنمان را آزاد نمائیم.

حائز اهمیت ترین نکات

  • دکوراسیون قادر است مثل یک آهن ربا مخاطب درست را به طرف شما بکشاند.
  • دکوراسیون تنها یک بار ساخته شده و به دشواری می شود آن را عوض نمود.
  • دکوراسیون سفر مشتری در کافی شاپ را هدایت می‌کند.
  • دکوراسیون یکی از عوامل درآمدزایی برای کافی شاپ است.
  • از مشاوره ها و خدمات راه اندازی کافی شاپ استفاده نمائید.

دکوراسیون کافی شاپ

دکور کافی شاپ یکی از پرمخاطب‌ترین و پر جستجو‌ترین موضوع های صنعت کافه و رستوران می باشد. امروز با توجه به سبک زندگی نسل جدید، انواع کافه و کافی شاپ راه اندازی می‌شود و تعداد زیادی از آن‌ها مورد استقبال قرار می‌گیرد.

ولی دلیل این‌ که بعضی از این کافه‌ ها شکست می‌خورند چه می باشد؟ چگونگی طراحی دکور کافی شاپ حتما یکی از  حائز اهمیت ترین عوامل شکست یا موفقیت هر کافه‌ ای می باشد.

دکوراسیون کافی شاپ

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان 

ارتباط دکور کافه و درآمد کافی شاپ

طراحی دکور کافی شاپ همینطور یکی از حائز اهمیت ترین عنصر‌های فروش و علامت مشتری مداری در دنیا می باشد. شما با داشتن یک دکور مناسب با سلیقه مخاطب قادر هستید مشتری های هدف خود را مانند آهن‌ ربا به طرف کافه خود هدایت نمائید.

با داشتن یک دکور دنج مشتری ها حس آسودگی زیادتری می نمایند و زیادتر در کافی شاپ شما خواهند ماند. این دقیقا هدف اصلی شما می باشد و درآمد را نیز به دنبال خود خواهد آورد.

راهنمای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

در نخستین بخش از این مقاله، شما را برای طراحی یک دکور استاندارد برای کافی‌ شاپ راهنمایی می نمائیم.

انتخاب لوکیشن کافی شاپ را به صورت کاملا دقیق انجام بدهید.

انتخاب مکان کافه تقریبا در تمام مراحل بعدی دکوراسیون کافی‌شاپ موثر است. انتخاب لوکیشن به عنوان یکی از بیسیک‌ترین مواردی که در راه اندازی یک کافه یا رستوران شناخته می‌شود.

لوکیشن روی دیزاین شما، فضای شما، نور محیط شما، برند شما یا حتی منوی شما هم تاثیرگذار است.

دکوراسیون کافی شاپ

از مبلمان کاربردی استفاده کنید.

یکی از برترین ایده‌ هایی که قادر هستیم با شما در میان گذاریم استفاده کردن از مبلمان متناسب کافی شاپ می باشد. مبلمان شما می بایست با اتمسفر محیط و منو هماهنگ باشد.

می بایست به سناریوی زمانی مشتری در کافی شاپ فکر نموده و مبلمانی در تناسب با آن را انتخاب نمائید. از رنگ‌ های اختصاصی استفاده نمائید.

رنگ‌هایی که برای تزئین کافی شاپ خود استفاده می‌کنید باید رنگ‌های مد نظر کافی شاپ و تم مد نظرتان باشد، می‌توانید از مبلمان و یا کوسن‌های مبل کمک بگیرید برای بهتر شدن و زیباتر شدن کافی شاپ.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک دندانپزشکی 

از تضاد برای هماهنگی استفاده کنید.

بعد از انتخاب مبلمان، تلاش نمائید در زمان خرید ظروف کافی شاپ تعادل یا تضادی میان رنگ، جنس و سایز مبل هایتان ایجاد نمائید.

انسجام را در نظر بگیرید.

انسجام باید در کافی شاپ شما حاکم باشد. اگر در کافی شاپ خود غذای آمریکایی سرو می‌کنید، نمی‌توانید از دکوراسیون شرقی استفاده کنید! دکوراسیون داخلی باید با نوع کافی شاپ شما هماهنگ باشد تا به عنصر بازاریابی دیگری تبدیل شود.

دکوراسیون کافی شاپ

فضا را در نظر بگیرید.

همه چیز را در نظر بگیرید، به خصوص اندازه. تزئین یک کافه ی کوچک با یک کافی شاپ بزرگ یکسان نمی باشد.

شما باید به تمام جزئیات فکر کنید، به عنوان مثال میزهای کوچک با میزهای گرد بهتر به نظر می‌رسند، میزهای بزرگ با میزهای مربعی بهتر به نظر می‌رسند، میزهای کوچک با گیاهان آویزان و تزئینات دیواری بهتر به نظر می‌رسند.

فضای کافی برای قسمت سرو و آماده سازی در نظر داشته باشید.

کار کردن در یک کافه گاهی نیازمند 20 ساعت ایستادن است. برای همین علاوه بر مشتریان به فکر فضای کاری ارگونومیک برای کارکنانتان متناسب با تنوع و ساعت شغلی آنان باشید.

هر چقدر وسایل کمتر دست و پا گیر پرسنل شما گردد آن‌ ها با روحیه ی بهتری با مشتری برخورد می نمایند. به این مورد این نکته را نیزاضافه نمائید که در دکور کافی شاپ می بیاست جایی برای تجهیزات بزرگ تخصصی خالی گذارید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار

اصول نورپردازی را استفاده کنید.

یکی از حائز اهمیت ترین عنصرهای معماری داخلی مدیریت نور می باشد. یک فضا با نور طبیعی شمالی، با یک فضا با نور مصنوعی متمرکز و یک فضا با نورپردازی ملایم یک ترکیب طبیعی و مصنوعی تفاوت دارد.

این که نور هالوژن بر روی تابلوهای دیوار متمرکز گردد یا نور مخفی دور تا دور اطراف سقف کافه باشد، یا حتی تصمیم گرفتن برای استفاده کردن از پنجره ی قدی در کافی شاپ محتاج دانش نورپردازی می باشد.

دکوراسیون کافی شاپ

حس محیط با نحوه توزیع و تمرکز انواع نور در فضا ارتباط مستقیم دارد

استفاده کردن از یک نور به شما آرامش خواهد داد و نور دیگر به شما قدرت خلاقیت می دهد. نور سفید، زرد، رنگی یا نور طبیعی در هر بخشی باید به صورت اختصاصی و بر اساس کاربرد آن استفاده شود. حتما یک استراتژی برای نور محیط کافه بنویسید.

برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟