طراحی دکوراسیون نمایشگاه ماشین

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکوراسیون نمایشگاه ماشین خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. می توانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون نمایشگاه ماشین

با شنیدن نام نمایشگاه خودرو، احتمالاً به یاد افراد ثروتمندی با خودروهای لوکس و جدیدترین سیستم ها می افتید. اگرچه چنین شغلی می تواند آرزوی بسیاری از افراد باشد، اما نیاز به سرمایه و ایده پردازی مناسب نیز دارد. با یک نگاه ساده به عکس هایی که در این مطلب می بینید به راحتی متوجه می شوید که برای موفقیت در این شغل باید معیارها و اصول خاصی را رعایت کنید.

یکی از مهم ترین موارد طراحی دکوراسیون نمایشگاه خودرو است که در ایران به آن کم توجهی می شود. بنابراین با در نظر گرفتن این گزینه بسیار مهم و خاص به راحتی می توانید به مزیت رقابتی بسیار خوبی در این زمینه دست یافته و به فروش بالایی دست پیدا کنید. پس بیشتر به این موضوع توجه کنید و این مقاله جامع را از دست ندهید.

طراحی داخلی نمایشگاه خودرو

در دنیایی که خرید محصولات به طور فزاینده ای به صورت آنلاین انجام می شود، نمایندگی های خودرو هنوز نقشی حیاتی در فرآیند خرید حضوری ایفا می کنند. به خصوص در دنیای خودروهای لوکس. این فضاها در تقویت احساس منحصر به فرد بودن، جلب توجه و شناخته شدن برندها نقش اساسی دارند.

بیشتر بخوانید: سبک های محبوب طراحی داخلی

این نمایشگاه ها با هدف ایجاد تاثیر قوی بر روی مشتری و در نهایت ترغیب آنها به خرید برند، از هماهنگی دقیق بین نمایندگان برند، معماران، طراحان داخلی و مهندسان سازه بهره می برند. از طرفی اهمیت دکوراسیون نمایشگاه خودرو در کنار اطمینان از کاربردی بودن آن نیز بسیار حیاتی است.

عواملی مانند تعداد خودروهای نمایش داده شده، جریان فعالیت های روزانه، محل پذیرش مشتری و امکانات کارکنان باید به دقت مورد توجه قرار گیرد. در نهایت می توان گفت که طراحی و دکوراسیون نمایشگاه خودرو با توجه به جزئیات معماری و نورپردازی به ایجاد محیطی آینده نگر و مجلل در دنیای خودروهای لوکس کمک می کند.

طراحی سقف نمایشگاه خودرو

تزیین نمایشگاه خودرو با دو نمونه خاص مانند «secret cave-like space» یا «غار مخفی» و «Hongmeng» نشان می دهد که طراحی سقف چنین فضاهایی چقدر اهمیت دارد. سقف نمایشگاه خودرو باید با جذابیت بالایی طراحی شود تا با وجود گستردگی نمای شیشه ای و سقف درهم، ظاهری بسیار جذاب داشته باشد.

غار مخفی که توسط Unism برای جوایز Dezeen Awards ۲۰۲۱ طراحی شده است، “پناهگاه زیرزمینی با فناوری پیشرفته برای مجموعه ای استثنایی از خودروهای کلاسیک” است. این ساختمان برای ارائه یک تجربه سینمایی زیرزمینی طراحی شده است که به گاراژهای فیلم های جیمز باند اشاره دارد.

بیشتر بخوانید: تغییر دکوراسیون منزل با بهترین تیم

در داخل، دکوراسیون سالن خودرو دارای دیوارهای سیمانی منحنی است و از یک پنجره شیشه ای با عرض سه متر برای ورود نور روز به ساختمان استفاده شده است که طراحی منحصر به فردی به ظاهر ارگانیک و غار مانند ساختمان داده است.

در دکوراسیون نمایشگاه خودرو «Hongmeng» از سقف قرمز برجسته و طرح شیشه ای جالب استفاده شده است. این فضا دارای دو ساختمان برجسته در یک موقعیت گوشه است. اگرچه این نمایشگاه نسبتاً کوچکتر از میانگین بازار است، اما قرار گرفتن آن در تقاطع اصلی جاده های شهر به یک مزیت بصری تبدیل شده است. طراحان به وضوح از این مزیت استفاده کرده و با ایجاد ساختار قرمز چشم نواز، آن را در ذهن همه جا خوش کرده اند.

نمای بیرونی نیز شامل یک سطح شیشه ای باز است که با چترها و پوشش های سقف قرمز روشن تزئین شده است و ظاهر بصری جذابی ایجاد می کند. معماران برای ساخت غرفه ها از دو متریال اصلی یعنی شیشه و فلز با جلوه لمینت و براقیت متمایز استفاده کرده اند. فضای محدود موجود باعث شده است که برای ارائه حداکثر کارایی و دید بهتر بازدیدکنندگان از خودروهای نمایش داده شده، میانبر و پارکینگ مورب اجرا شود.

اهمیت طراحی سقف نمایشگاه خودروهای خاص

این نمونه ها نشان می دهد که چگونه طراحی سقف می تواند علاوه بر افزایش زیبایی، تجربه ای شخصی و خاص را برای بازدیدکنندگان ایجاد کند. طراحی سقف نمایشگاه خودرو در جذب و ترغیب مشتریان بسیار مهم است; زیرا به عنوان یک عنصر بصری خاص می تواند تجربه بازدیدکنندگان را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد.

از طرفی نورپردازی مناسب و طراحی مناسب برند نیز می تواند هویت و الگوی بصری برند را تقویت کرده و در ذهن مشتریان باقی بماند. علاوه بر این، سقف به عنوان بخشی ضروری از هویت و معماری نمایشگاه، به فرآیند فروش و تبلیغات نیز کمک می کند.

بیشتر بخوانید: برای دکوراسیون مغازه و فروشگاه چه کاری انجام بدهیم؟

به طور کلی طراحی سقف بخش مهمی از دکوراسیون نمایشگاه خودرو است که نقش بسیار مهمی در ایجاد شناخت برند، افزایش جذابیت و در نهایت افزایش فروش و ماندگاری در ذهن مشتریان دارد.

نمای بیرونی نمایشگاه خودرو

برای طراحی نمای بیرونی نمایشگاه خودرو، پنجره های بلند و بلند به عنوان مولفه ای بسیار جذاب و دیدنی معرفی شده است که با ایجاد فضای بیرونی جذاب و غول پیکر می تواند نظر هر رهگذری را به خود جلب کند. استفاده از سبک مدرن و مینیمال در طراحی دکوراسیون نمایشگاه خودرو نیز کمک می کند تا خودروها به عنوان نگینی در فضا برجسته شوند و از هر زاویه ای در فضا قابل مشاهده باشند.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی ساده و کم هزینه

این طراحی باید به گونه ای انجام شود که حتی از دور هم مشخص باشد که این فضا یک نمایشگاه خودرو است. بنابراین باید به سراغ بهترین پارتیشن شیشه ای رفت تا با نصب دیوار شیشه ای کاربردی، نمای بیرونی نمایشگاه را به بهترین شکل ممکن آماده کرد.

همچنین می توانید از پارتیشن هوشمند برای فضای بیرونی دکوراسیون نمایشگاه خودرو استفاده کنید تا ارتباط با محیط خارجی کنترل شود و به راحتی بتوانید شفاف یا مات بودن شیشه را تشخیص دهید.

از نظر نورپردازی نیز تاکید شده است که نور همگن به هر خودرو به شکلی جذاب و از نقطه ای خاص ارائه شود. به همین دلیل پارتیشن شیشه ای را در هر صورت می توان گزینه برتر در این زمینه دانست. از طرفی نصب تابلوهای جذاب در دکوراسیون نمایشگاه خودرو نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در نهایت باید به مهمترین جنبه در طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه یعنی ایجاد مکانی مناسب و اختصاصی برای هر خودرو اشاره کرد که از نظر معماری و نورپردازی بسیار حائز اهمیت است. این اقدام نه تنها باعث جلب توجه بیشتر مشتریان می شود، بلکه به بهبود تجربه خرید آنها نیز کمک می کند.

به طور کلی طراحی موارد ذکر شده با کمک گزینه های هوشمند و کاربردی مانند پارتیشن دوجداره امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی کافی شاپ

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند: دکوراسیون داخلی نمایشگاه ماشین، پوشاک، دکوراسیون داخلی آموزشگاه، طراحی دکور نمایشگاه ماشین, طراحی دکوراسیون نمایشگاه و طراحی دکور مغازه و طراحی دکوراسیون داخلی نمایشگاه ماشین و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: دکوراسیون داخلی نمایشگاه ماشین، پوشاک، فروشگاهی، طراحی دکور نمایشگاه ماشین و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *