قفسه بندی مغازه ظروف چینی و بلور

ما در این مطلب به مبحث قفسه بندی مغازه ظروف چینی و بلور خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. می توانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

قفسه بندی مغازه ظروف چینی و بلور

قفسه بندی چینی و کبلور در مغازه ها می تواند تاثیر زیادی در زیاد شدن درآمد و حتی جلوگیری از آسیب های ناشی از افتادن وسایل ها از قفسه ها داشته باشد. از انتخاب قفسه مناسب تا چیدمان استاندارد اقلام در ردیف قفسه ها و طبقه بندی صحیح آنها، همه را باید در این زمینه در نظر گرفت. در ادامه علاوه بر اصول قفسه فروشگاهی و انبارهای چینی و کریستال به معرفی تجهیزات و قفسه های مناسب برای این گونه مشاغل می پردازیم.

اصول قفسه بندی چینی و کریستال در فروشگاه

اگر تجربه خرید از فروشگاه های چینی و کریستال فروشی را داشته باشید، قطعا با تنوع بسیار زیادی از اجناس آن ها مواجه شده اید. ظروف چینی و کریستال به دلیل براق بودن از جذابیت خاصی برخوردار هستند و از کاربردی ترین وسایل در خانه ها هستند. به همین دلیل فروش این گونه دستگاه ها بالا بوده و رقابت زیادی برای جذب مشتری در این زمینه وجود دارد. با قفسه های چینی و کریستالی در فروشگاه می توان گام موثری در این زمینه برداشت.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت

البته اگر اصول قفسه بندی را بدانید که عبارتند از:

قفسه مناسب را انتخاب کنید

انتخاب قفسه مناسب را می توان به عنوان اولین قدم برای قفسه بندی مغازه چینی و کریستال فروشی نام برد. قفسه های مورد استفاده در مغازه ها بسیار متنوع بوده و شامل انواع قفسه های فلزی و چوبی می باشد.

از مهمترین ویژگی های قفسه های مورد استفاده در این مغازه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای چنین فروشگاه هایی باید قفسه هایی را انتخاب کنید که در برابر وزن سنگین اقلام چینی و کریستالی مقاومت بالایی داشته باشند.
 • طرح رنگی که برای قفسه ها انتخاب می کنید با سبک چیدمان و شرایط محیط فروشگاه مناسب تر است.
 • قفسه هایی را انتخاب کنید که در صورت لزوم بتوانید آنها را روشن کنید. با نورپردازی ردیف های قفسه ها جلوه بهتری از ظروف چینی و کریستالی ایجاد می شود و در جذب مشتری موثر است.
 • تا حد ممکن قفسه های قابل شستشو را انتخاب نمایید. چون گرد و غبار زیادی در مغازه ها وجود دارد، لازم است به شکل دوره ای بدنه قفسه ها را با دستمال مرطوب یا شستشو تمیز کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی ویترین مغازه – کلاسیک و مدرن

چیدمان استاندارد قفسه های چینی و کریستالی در فروشگاه

پس از انتخاب قفسه های مناسب، حالا باید آنها را به صورت استاندارد و با در نظر گرفتن اصول بازاریابی بچینید.

همچنین پیشنهاد می کنیم برای چیدمان قفسه بندی چینی و کریستالی در فروشگاه به نکات زیر توجه کنید:

 • برای استفاده بهینه از فضای فروشگاه بهتر است از ست قفسه های دیواری یک طرفه و قفسه های میانی دو طرفه با هم استفاده کنید.
 • در ردیف های میانی، اقلام پرفروش را قرار دهید.
 • در ورودی مغازه چند نمونه از بهترین و جدیدترین ظروف چینی و کریستال را قرار دهید. این امر باعث تشویق مشتری برای ورود به فروشگاه می شود.
 • سعی کنید تا حد امکان ظروف مربوطه را در فاصله کمی از یکدیگر قرار دهید.
 • ارتفاع ردیف های قفسه های دیواری را با توجه به نوع و ابعاد اقلام تنظیم کنید. وسایل جذاب و جدید را در ردیف هایی قرار دهید که بلندتر هستند و نور بهتری دارند.
 • همه اقلام تخفیف خورده را در یک قفسه قرار ندهید. بهتر است در قسمت های مختلف فروشگاه ظروف با تخفیف قرار داده شود تا مشتری زمان بیشتری را در این محیط سپری کند و به تمام قسمت های فروشگاه مراجعه کند.
 • اقلام را تا حد امکان با فاصله از هم در قفسه قرار دهید. در این صورت جلوه بهتری از ظروف دیده می شود و مشتری راحتتر جذب می شود.
 • ارتفاع قفسه های فروشگاه چینی و کریستال را زیاد افزایش ندهید. کانتینرها در طبقات بالا به دلیل دسترسی سخت کمتر مورد استقبال مشتریان قرار می گیرند.

بهترین نوع قفسه بندی چینی و کریستال فروشگاهی

همانطور که گفته شد یکی از مهمترین اصول قفسه بندی چینی و کریستالی در فروشگاه، انتخاب قفسه مناسب است. باید قفسه هایی را برای این فروشگاه ها انتخاب کنید که زیبایی و دوام را در کنار هم داشته باشند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه کالای خواب

بر این اساس از بهترین انواع قفسه بندی فروشگاه های چینی و کریستال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قفسه بندی فروشگاه های سنگین

قفسه فروشگاهی یکی از متداول ترین انواع قفسه های استفاده شده برای مغازه ها و فروشگاه ها است که بدنه ای تمام فلزی دارد. این قفسه ها دارای انواع جداره یک طرفه، خود ایستاده یک طرفه، وسط دو طرفه و دایره ای و نیم دایره می باشند.

برخی از این قفسه ها به دلیل ضخامت ورق های به کار رفته در آنها از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند. در نتیجه می توان تمامی قسمت های فروشگاه را با این قفسه ها ردیف و طبقه بندی کرد و ظروف و ظروف کریستالی و چینی را در آن قرار داد.

شما می توانید این قفسه ها را در رنگ های مختلف خریداری کنید و برای جلوه بهتر آن ها را نورپردازی کنید.

قفسه مشبک

نوع دیگری از سیستم های قفسه بندی چینی و کریستالی موجود در فروشگاه، قفسه مشبک است. این قفسه ها ظرفیت باربری بالایی دارند و می توان از آنها برای چیدمان ظروف استفاده کرد. البته از این قفسه ها در فروشگاه های بزرگ و لوکس استفاده نمی شود و بیشتر برای مغازه های کوچک استفاده می شود. برای جلوه بهتر قفسه می توانید آنها را رنگ کنید.
وزن سبک، نصب آسان و سریع، قیمت مناسب و قابلیت تنظیم ارتفاع طبقات از مهم ترین ویژگی های قفسه های مشبک است.

دکوراسیون چوبی مغازه چینی و کریستال فروشی

در مغازه های لوکس از ام دی اف و چوب برای دکوراسیون و قفسه ها نیز استفاده می شود. این قفسه ها بیشتر نقش ویترین را بازی می کنند و از هر سرویس چینی و کریستال یک تکه در آن قرار می دهند. زیرا قفسه های چوبی مستحکم نیستند و نمی توانند وزن ظروف را تحمل کنند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه ورزشی

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه ظروف چینی و بلور، پوشاک، دکوراسیون اتاق مدیریت، دکوراسیون داخلی مغازه , ویترین مغازه و دکوراسیون دفتر کار و طراحی دکور مغازه و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی اتاق مدیریت، پوشاک، فروشگاهی، دکوراسیون اتاق مدیریت و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

 • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
 • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

 • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
 • 02634484956 –  09121641842
 • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *