طراحی دکوراسیون داخلی پت شاپ

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکوراسیون داخلی پت شاپ خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. می توانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکوراسیون داخلی پت شاپ

پت شاپ: پت شاپ مرکز فروش حیوانات خانگی و لوازم حیوانات خانگی است. این مکان می تواند بزرگ یا کوچک باشد، اما باید محیطی تمیز برای حیوانات باشد. پس از داشتن این شرایط می توانیم پیشنهادات مقاله طراحی دکوراسیون داخلی پت شاپ و اصول آن را برای شما بازدیدکنندگان پایا دکور به طور کامل توضیح دهیم.

دکوراسیون داخلی پت شاپ

بهتر است مثلا در طراحی داخلی پت شاپ از گل ها، گیاهان و درختان طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید تا محیط بیشتر شبیه جنگل واقعی شود. اگر پت شاپ محیط باز دارد می توانیم از لانه های حصیری استفاده کنیم و محیطی سالم برای خواب و زندگی گربه ها و سگ ها فراهم کنیم.

بیشتر بخوانید: انواع چیدمان فروشگاه ها

برای سلامت روان حیوانات بهتر است در محیطی زندگی کنند که برای آنها مناسب تر است نه شیشه های شیشه ای که روحیه حیوانات را مختل می کند و بهتر است از حیواناتی مانند سگ، گربه، مار، خرگوش، پرندگان نگهداری شود و ماهی در یک مکان. برای هر کدام از این حیوانات محیطی جداگانه قرار ندهیم و در نظر نگیریم.

طراحی نورپردازی پت شاپ

طراحی نورپردازی داخلی پت شاپ بسیار مهم است، بنابراین نورپردازی باید برای هر محیط و هر حیوانی مناسب باشد. برای مثال نوری که برای ماهی ها لازم است با نوری که برای پرندگان نیاز است یا نور اتاقی که در آن جراحی انجام می شود با نور اتاق بازی حیوانات یکی نیست. به عنوان مثال از نور آبی روشن و تیره بیشتر برای آکواریوم استفاده می شود تا ماهی ها احساس کنند که در اقیانوس و دریا هستند.

طراحی سیستم گرمایش و سرمایش پت شاپ

برای طراح داخلی پت شاپ باید دمای استانداردی نسبت به هر فصل، هر اتاق و هر حیوانی وجود داشته باشد، به همین دلیل از وسایل گرمایشی و سرمایشی استفاده می شود، مثلا سگ هایی که پشم کمی دارند با هاسکی یکی نیستند و هاسکی ها سگ هستند کسانی هستند که سرما را بیشتر دوست دارند. بدن هاسکی در برابر گرما مقاوم نیست و ممکن است جان آنها در خطر باشد.

دمای مناسبی برای محصولات داخل فروشگاه ایجاد شود تا محصولات خراب نشوند. به عنوان مثال برخی از داروها باید در دمای مناسب اتاق نگهداری شوند و نمی توان آنها را داخل یخچال قرار داد. اتاق نباید دمای بالا یا پایین داشته باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون و راندمان کاری

سیستم های گرمایشی و سرمایشی پت شاپ های می توانند دمای اتاق را هم به صورت دستی و هم توسط سنسور تنظیم کنند. تنظیم دمای اتاق با سنسور بهتر است زیرا اشتباهات انسان را حس می کند.

چیدمان اتاق شست و شوی حیوانات خانگی

این اتاق یکی از مهم ترین قسمت های پت شاپ است زیرا حیوانات در این مکان شسته و نظافت می شوند، بنابراین باید وان مناسب برای هر اندازه حیوان انتخاب و در نظر گرفته شود.

قسمتی برای خشک کردن حیوانات و نظافت حیوانات باید در نظر گرفته شود. بهتر است این مکان به گونه ای طراحی شود که حیوانات نترسند، زیرا در حین نظافت حیوانات، آرامبخش تزریق می شود و باعث غش حیوانات می شود و وقتی حیوانات به خود می آیند، بسیار می ترسند. باید محیطی ساخته شود که حیوانات آرام باشند.

طراحی ورودی و پذیرایی و سالن و راهرو پت شاپ

یکی از مهم ترین قسمت های پت شاپ که در نگاه اول مشتریان را به خود جلب می کند، درب و پنجره ورودی پت شاپ است. بیشتر در این نوع مکان ها و فروشگاه ها لیوانی است که در داخل پت شاپ دیده می شود، پس موضوعی را انتخاب کنید و با مقایسه با آن جاهای خالی را پر کنید، مثلا می توانید قسمت جلوی آن را با خانه یا غذا پر کنید. سگ ها و گربه ها را پر کنید، این باعث جلب توجه مشتریانی می شود که از راه دور می آیند و آنها را به فروشگاه شما جذب می کند.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون ساعت فروشی

نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی پت شاپ

در طراحی پت شاپ ها غیر از حیوانات، لوازم مورد نیاز حیوانات مانند قفس، مکمل های غذایی، خانه و جعبه، لباس، لوازم بهداشتی و … نیز به فروش می رسد، بنابراین محیط پت شاپ باید با فضای سنتی و آنلاین متفاوت باشد. مغازه ها و محیطی مدرن و امن برای حیوانات فراهم کند.

حیوانات مانند اعضای خانواده هستند، مانند انسان می توانند نیازهای زیادی داشته باشند، به همین دلیل صاحبان حیوانات برای رفع نیازهای حیوانات خود به پت شاپ مراجعه می کنند و همچنین می توانند حیوانات خود را درمان کنند و از مشکلات سلامتی آنها مراقبت کنند. و به راحتی می توانند مانند سایر فروشگاه ها نیازهای خود را به سرعت و بدون سردرد برطرف کنند.

رنگ مناسب برای طراحی داخلی پت شاپ

بهتر است در طراحی داخلی پت شاپ از رنگ های تند و شاد استفاده کنید. می توانید دیوارها را با رنگ های شاد مانند آبی، صورتی، نارنجی، قرمز و سبز طراحی و ترکیب کنید، زیرا حیوانات مانند کودکان هستند و هر چه محیطی شادتر داشته باشند، روحیه حیوانات بالاتر می رود. همچنین می توانیم از قفسه ها و خانه های رنگی برای نگهداری حیوانات استفاده کنیم.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون فروشگاه سیسمونی

در قفسه های فروش اجناس می توانیم موادی را انتخاب کنیم که رنگ های شادتر و جذاب تری دارند مانند یقه ها و گل های رنگی. به کار بردن از رنگ های شادتر و شخصیت های کارتونی در دکوراسیون داخلی پت شاپ می تواند محبوبیت و فروش شما را زیاد کند.

طراحی بخش غذای حیوانات خانگی

در این قسمت می توانیم آکواریوم های استاندارد را در داخل پت شاپ قرار دهیم. فضای داخلی آکواریوم ها را می توان به گونه ای طراحی کرد که شبیه محیط دریا و اقیانوس باشد.

برای مثال می توان از جلبک ها و صدف های دریایی در آکواریوم استفاده کرد. این کار دید آکواریوم را بهبود می بخشد و حس آرامش را به ماهی ها و بازدیدکنندگان می دهد. علاوه بر آکواریوم ماهی، استفاده از آکواریوم لاک پشت زیبا می تواند بسیار جذاب و دلچسب باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون فروشگاه کت و شلوار

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه، پوشاک، دکوراسیون داخلی پت شاپ، طراحی دکور فروشگاه الکتریکی, طراحی داخلی پت شاپ و طراحی داخلی فروشگاه و دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی داخلی فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *