طراحی دکوراسیون و راندمان کاری

افزایش رامندمان کاری با طراحی دکوراسیون

پیشتر به این موضوع پرداخت که طراحی دکوراسیون به عنوان یکی از اصلی ترین خدمات گروه صنعتی پایا دکور برای تمامی مشاغل ارائه میشود.همچنین اشاره کردیم که شما میتوانید با یک طراحی دکوراسیون بسیار خوب در اداره یا شرکت خود به خوبی به جذب مشتری بپردازید.اما در ادامه این مطلب برای شما خواهیم گفت که افزایش راندمان کاری با طراحی دکوراسیون مناسب نیز امکان پذیر است.

همچنین شما میتوانید در ادامه این مطلب با برخی از مهمترین خدمات گروه صنعتی پایا دکور همراه باشید :

طراحی دکور آرایشگاه زنانه

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

تاثیر دکوراسیون داخلی محل کار بر پویایی کارمندان

محیط کار بر بهره وری پرسنل و کارکنان و میزان راندمان ، تاثیرات زیادی می گذارد .بنابراین نمیتوان تاثیرات زیبایی محیط کار را انکار کرد . هنگامی که وارد محیط های پررفت و آمد می شوید ، متوجه خستگی و عصبی بودن کارکنان می شوید . شاید یکی از دلایل این اتفاق ، چیدمان درهم و آشفته، اختلاف میان کارکنان بر سر وسایل، نبود نظم در محیط، و از این قبیل باشد . اما زمانی که محیطی پر رفت و آمد باشد اما چیدمان فضا به گونه ای باشد که که فشار عصبی کمتری بر کارکنان وارد شود ، قطعا آن ها را در حالت آرامش و انجام درست وظایف و مسئولیت هایشان خواهید دید . دلیل عمده ی عصبی بودن کارمندان محیط های دولتی نیز ، بی توجهی به طراحی داخلی و دکوراتیو می باشد .

  • اثبات تاثیر دکوراسیون داخلی بر پویایی کارمندان

1- نامرتب بودن وسایل کار

هنگامی که وسایل مورد نیاز کارمندان به هم ریخته و نامرتب باشد و آن ها نتوانند وسیله ی مورد نظر خود را بیابند ، ناچارند که انرژی بیشتری را صرف یافتن وسایل خود بکنند . بنابراین ممکن است که گاهی عصبی شوند و به دنبال مسئولیت خود نباشند  . و در نتیجه باعث کاهش راندمان کاری پرسنل می شود و آن ها به کارمندانی منفعل تبدیل می شوند .

طراحی دکوراسیون و راندمان کاری
طراحی دکوراسیون و راندمان کاری

2- کوچک بودن محیط کار

هنگامی که فضای کار کوچک باشد ، کارمندان ناچارند که در کنار یکدیگر کار کنند . و این باعث ایجاد تداخل در کارهای آن ها می شود . و گاهی ممکن است بین کارکنان اختلاف به وجود بیاید . سرک کشیدن و دخالت کردن ف از مشکلات عمده ی شرکت ها و ادارات کوچک می باشد . این در حالی است که چنین محیط هایی اگر با طراحی دکوراسیون مدرن چیده شوند ، می توان به نحو احسن از فضا استفاده نمود بدون اینکه برای این کارکنان مشکلی رخ بدهد .

3- نبود فایل و مکانی برای نگهداری اسناد

بایگانی کردن پرونده ها و پوشه ها ، یکی از مواردی می باشد که هر شرکت و سازمان و اداره ای لازم است که آن را انجام دهد . هنگامی که هیچ کمد و فایلی برای نگهداری پرونده های بایگانی شده وجود نداشته باشد ، باعث گم شدن برخی از آن ها می شود و در نتیجه از راندمان کاری آن شرکت کم می شود .

 

  • نکاتی جهت ایجاد محیط دلنشین برای پویایی کارمندان

 

1- ایجاد مرز میان کارکنان

زمانی که برای هر یک از کارکنان مرزی مشخص شود ف هر کدام از آن ها برای حوزه ی خود اهمیت قائلند و احساس مسئولیت می کنند . و همچنین از سرک کشیدن در کار یکدیگر نیز خودداری می کنند . این امر به آرامش محیط کار کمک زیادی می کند و حس نوع دوستی و همکاری را در بین ان ها ایجاد می کند .

 

2- تمیز بودن محیط کار

تمیز بودن فضای کار از مواردی است که صاحبان شرکت ها و مسئولین باید ان را جدی بگیرند .و در صورتی که شرکت نیروی خدمات نداشته باشد باید برای هر کدام از کارمندان مسئولیتی را در نظر گرفت . تمیز بودن آشپزخانه و سرویس های بهداشتی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است . هنگامی که سرویس بهداشتی کثیف باشد باعث انتقال بیماری ها می شود و باعث مرخصی های طولانی مدت کارکنان می شود . و همچنین نارضایتی پرسنل را به همراه دارد. و در صورتی که طراحی دکوراسیون به صورت مدرن انجام شده باشد و از وسایل مدرن در آن استفاده شود ، انگیزه ی استفاده ی درست از سرویس ها و آشپزخانه و همچنین تمیز نگه داشتن آن را بالا می برد .

  • شاخصه های محیط کار تاثیر گذار بر پویایی کارمندان

ایجاد یک محیط آرام و دلنشین برای افزایش بهره وری و بازدهی کارکنان ، ضروری می باشد . در این جا به مهمترین ویژگی های یک محیط تاثیر گذار بر بهره وری و پویایی کارکنان اشاره می شود :

 

1- داشتن وسایل رفاهی لازم مانند سیستم تهویه ی هوا . تعبیه نمودن سیستم های سرمایشی و گرمایشی .

 

2- استفاده از عایق هایی مانند سقف کاذب و دیوارپوش و کفپوش برای جلوگیری از ورود سر و صدا در شرکت هایی که در مکانهای پر رفت و آمد شهر قرار دارند.

 

3- ایجاد نورپردازی های مناسب محیط کار که باعث ایجاد زیبایی داخلی محیط کارکنان می شود و در نتیجه راندمان کاری آن ها افزایش می یابد .

طراحی دکوراسیون و راندمان کاری
طراحی دکوراسیون و راندمان کاری

دکوراسیون آرامبخش در محیط کار

کار شما و یا کارمندانتان هر چقدر هم که سخت باشد ، در صورتی که محیط کار به دلتان بنشیند ، میزان موفقیت شما را بالا می برد .

 

با توجه به این که اکثر مردم ، بیشتر ساعات خود را در محیط کار خود به سر می برند بنابراین نمی توانند به فضای ان بی توجه باشند . شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که با میزهای به هم ریخته و شیشه های کثیف یک محیط کار روبه رو شوید . که این محیط را به یک محیط خسته کننده تبدیل کرده است . اما باید به محیط و فضای کارمان به اندازه ی اتاق های منزل خود توجه داشته باشیم و برای طراحی آن اهمیت قائل شویم .

برای محیط کار نمی توان یک دستورالعمل واحد در نظر گرفت چراکه شغل های گوناگون دکوراسیون های مختلف را نیاز دارد . برای مثال کسی که در یک تعمیر گاه کار می کند با شخصی که در یک مطب کار می کند قطعا هر کدام به روش مختلفی باید محیط کار خود را آرام بخش و زیبا کنند .

گروه صنعتی پایا دکور با برخی از مهمترین خدمات خود با شما همراه خواهد بود :

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

دکور مغازه پوشاک زنانه

برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *