طراحی داخلی کلینیک های درمانی

ما در این مطلب به مبحث طراحی داخلی کلینیک های درمانی خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. می توانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی داخلی کلینیک های درمانی

آیا می دانید در طراحی داخلی کلینیک مهمترین عوامل موثر بر تجربه بیماران و پرسنل در نظر گرفته شده است؟ در واقع یک کلینیک درمانی باید محیطی تمیز، بهداشتی و راحت برای درمان و مراقبت از بیماران ایجاد کند و طراحی داخلی آن به گونه ای انتخاب شود که اعتماد و آرامش را در بیماران ایجاد کند. فضای داخلی کلینیک باید با توجه به نیازها و محدودیت های آن طراحی شود.

ابتدا باید نیازهای کلینیک را شناسایی و تعیین کرد که می‌تواند شامل تعداد اتاق‌ های معاینه و عمل، اتاق‌های انتظار بیمار، اتاق‌های پرتو درمانی، اتاق‌های آزمایشگاه و امکانات پشتیبانی مانند توالت و آشپزخانه باشد.

در مقوله طراحی کلینیک، فضاهای محدودی وجود دارد که ما معماران می توانیم با طراحی راحت و رایگان در اختیار آنها قرار دهیم. این فضاها شامل اتاق انتظار، پذیرایی و فضای بیرونی مانند حیاط خلوت و تراس می باشد.

این فضاها جایی هستند که معماران می توانند شخصیت محیط درمانی را به نمایش بگذارند. معماران و طراحان داخلی به طور مستقیم در تامین نیازهای جامعه نقش دارند و بخشی از نقش اجتماعی آنها کمک به رفاه و سلامت روان افرادی است که روزانه از این فضاها استفاده می کنند.

1- طراحی کلینیک دندانپزشکی توسط شرکت معماری فرن سیلوستر

تمرکز این پروژه طراحی کلینیک دندانپزشکی بر ایجاد فضای شخصی برای بیماران بوده است. استفاده از رنگ های مشابه در دیوارها، کف و سقف به ایجاد فضایی بی حد و حصر کمک کرده است.

رنگ خاکستری تیره موجود با رنگ دستگاه های دندانپزشکی که عناصر اصلی فضا هستند در تضاد است و ماهیت فعالیت دندانپزشکی را بیشتر به نمایش می گذارد. همچنین فضای نامنظم با راهرو ورودی حل شده و برداشت جالبی از فضا ایجاد کرده است.

2- طراحی کلینیک دندانپزشکی شهری

بیشترین تمرکز در طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی Urban Dentist بر روی تجربه شخصی مشتری بوده است که آن را در فضای عمومی مملو از مترو و مسافران قرار داده است. بر این اساس، چیدمان فضای داخلی کلینیک بیشتر شبیه بار و کافه تریا است تا کلینیک دندانپزشکی و نام آن. به همین دلیل آن را شهر کرده اند.

فضا دارای عناصر ساختمانی خشن و صنعتی، کف‌های تیره و پوشش‌های دیواری متشکل از عناصر فولادی ضد زنگ و شیشه‌ای با نور پس‌زمینه است که قابلیت برنامه‌ریزی و تغییر نور را دارد.
اتاق های عمل با مبلمان سفارشی متشکل از قاب های برنجی، روکش های مشمع کف اتاق صورتی پودری و یک میز رنگارنگ ساخته شده از سنگ طبیعی ترازو انجام می شود.

3- طراحی داخلی کلینیک دندانپزشکی کلمنت

نمای این کلینیک بسیار متمایز و زیبا طراحی شده است. چیدمان فضاها به صورت کابین های مجزا به حفظ حریم خصوصی مراجعین و پزشکان کمک می کند. در طراحی داخلی این کلینیک دندانپزشکی به گردش افراد در فضاهای مختلف و جلوگیری از شلوغی توجه ویژه ای شده است.

استفاده از سطوح منحنی و اجتناب از لبه های تیز باعث می شود فضا بی پایان به نظر برسد. استفاده از سه سایه مختلف سبز، نورپردازی جذاب در سقف کاذب و کاهش تعداد اتصالات سازه ای فضایی منحصر به فرد را ایجاد کرده است که شفافیت، بهداشت، دقت و کار حرفه ای را تداعی می کند.

4- طراحی کلینیک پزشکی Aeichi

ایجاد محیطی آرامش بخش و دلگرم کننده برای همدردی و همدلی یکی از مهم ترین اهداف طراحی کلینیک آیچی بوده است. برای ایجاد این حس سه ویژگی برای فضا در نظر گرفته شد. اولین مورد سادگی ساختار فضایی (حداقل) است. به این ترتیب از عناصر سازه ای نیز به عنوان تزئین استفاده شده است.

دوم ایجاد ارتباط بین فضای داخل و خارج است که با حداکثر استفاده از نور طبیعی، دیوارهای نیمه باز و درهای شیشه ای به خوبی برقرار می شود. در نهایت، استفاده از یک نوع مواد گرم و دلپذیر به ایجاد فضایی دعوت کننده و آرام کمک می کند که در آن افراد با یکدیگر همدردی کنند.

5- طراحی کلینیک فیزیوتراپی توسط شرکت معماری Hinterland

برنامه فضایی طراحی کلینیک فیزیوتراپی به چهار گروه تقسیم می شود که فضاهای مشترک، کابین، سالن بدنسازی و اسپا می باشد. پذیرایی و سالن بدنسازی در مکانی قرار دارد که از نور طبیعی روز بهره می برد.

در حالی که اتاق های درمان، که در آن حریم خصوصی نقش مهمی دارد، در قسمت داخلی کلینیک قرار می گیرند. مسیر گردش خون و دسترسی های کلینیک از طریق یک راهرو مرکزی فراهم می شود که چندین فضا را به هم متصل می کند.

دیوارهای سفید و پوشش های وینیلی سطوح، یکپارچگی فضای کلینیک را فراهم کرده است. در حالی که دیوارهای محوطه آبگرم با عناصر چوبی عمودی پوشیده شده است که با تغییر میزان نور مصنوعی حال و هوای آن ها را تغییر می دهد.

6- طراحی کلینیک پزشکی Hc

ایجاد مکانی پایدار، کاربردی و کاربردی در فضایی محدود چالش اصلی این پروژه طراحی کلینیک بوده است. علاوه بر این ایجاد آسایش، دسترسی آسان و آرامش افراد با فضایی دلپذیر، هماهنگ و زیبا نیز از اهداف اصلی طراحان بوده است.

بر این اساس ارتباط با طبیعت و استفاده از عناصر و مصالح طبیعی در این پروژه بسیار مفید بوده است. عناصری مانند چوب، نور طبیعی، آب، گیاهان، رنگ های خنثی، پارچه های نرم و لطیف (به راحتی تمیز می شوند) به راحتی و آرامش فضا کمک کرده اند.

7- طراحی کلینیک دندانپزشکی Malocclusion

مرز بین فضاهای خارجی و داخلی در پروژه طراحی داخلی کلینیک مال اکلوژن چندان مشخص نیست. محدود کردن خطوط مستقیم و در عوض استفاده از سطوح منحنی، زیبایی فضا را به حداکثر رسانده است. در اینجا زیبایی مهمتر از عملکرد است.

استفاده از رنگ سفید در ترکیب با نورهای گرم، مبلمان با متریال ترازو (تکه های سنگ قرار داده شده در سیمان)، دیوارپوش های چوبی و گیاهان سبز فضای آرامش بخشی را برای بیماران ایجاد کرده است.

8- طراحی کلینیک پوست Dublin

برای ایجاد محیطی ملموس و زیبا در این پروژه طراحی کلینیک پوست از مواد گچ، سنگ مرمر، فلس و فولاد ضد خش استفاده شده است. با توجه به ابعاد کوچک، چیدمان محیط کلینیک با هدف استفاده حداکثری از فضا انجام شده است. تمام عناصر موجود در فضا، کاربردی و زیبا هستند.

9- طراحی آتلیه دندانپزشکی پاریس

هدف از این پروژه طراحی کلینیک دندانپزشکی (استودیوهای دندانپزشکی پاریس) ایجاد فضایی متفاوت بود که در آن مراجعه کنندگان احساس مهمان بودن کنند و جنبه درمانی فضا چندان احساس نشود.

بر این اساس برای طراحی داخلی این کلینیک از متریال گرم چوب بلوط استفاده شده است. استفاده از قوس ها و خطوط منحنی در تمامی فضاها نیز آرامش بیشتری را به مشتریان القا می کند.

10- طراحی کلینیک تخصصی قلب و عروق

طراحی کلینیک تخصصی قلب و عروق وان توسط شرکت معماری C و همکاران انجام شده است و روش های تشخیصی و درمانی مرتبط با بیماری های قلبی عروقی را ارائه می دهد. این کلینیک مبتنی بر وحدت است و ارتباط خوبی بین بیماران و کادر درمان برقرار می کند.

این کلینیک به چهار بخش رنگی تقسیم شده است که هر کدام خدمات و روش های درمانی خاصی را ارائه می دهند. هر یک از ادارات دارای اتاق انتظار و میز پذیرش مخصوص به خود هستند و به این ترتیب از ازدحام و تجمع در مکان های خاص خودداری شده است.

متریال به کار رفته در این پروژه طراحی داخلی کلینیک با معیار دوام و زیبایی انتخاب شده است. از این رو کاشی های چینی سفید نفوذ ناپذیر، پنل های چوبی و فولاد ضد خش در کنار وسایل روشنایی خطی فضای داخلی را شکل داده است. به جای درها، قاب های مشکی از کف تا سقف، فضاهای مختلف را از یکدیگر جدا می کنند و به این ترتیب مرز بین فضاها بدون اشغال فضا و شلوغی مشخص می شود.

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون کلینیک درمانی، پوشاک، دکوراسیون مطب دندانپزشکی، دکوراسیون مطب پزشک, دکوراسیون بیمارستان و طراحی داخلی فروشگاه و طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: دکوراسیون مطب دندانپزشکی، پوشاک، فروشگاهی، طراحی دکوراسیون کلینیک درمانی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *