دکوراسیون داخلی آموزشگاه موسیقی

ما در این مطلب به مبحث دکوراسیون داخلی آموزشگاه موسیقی خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. می توانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

دکوراسیون داخلی آموزشگاه موسیقی

موسیقی جزء لاینفک زندگی انسان است. توجه به ایجاد فضایی کاربردی و دلنشین برای آموزش و نواختن ساز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طراحی نامناسب آموزشگاه موسیقی بدون توجه به اصول طراحی و اجرای صحیح، باعث از بین رفتن تمرکز هنرجو می شود. برای طراحی و دکوراسیون آموزشگاه موسیقی توجه به ایجاد فضای آکادمیک برای ایجاد خلاقیت و هنرمندی حائز اهمیت است.

توجه به طراحی و دکوراسیون فضاهای مجزا برای سازهای مختلف، آکوستیک بودن فضا و ایجاد فضایی که با ورود به آموزشگاه موسیقی کاملا حس یک فضای آکادمیک و هنری را به ما القا می کند. چنین طراحی نیاز به تخصص دارد. در این زمینه می توانید به گروه پایا دکور اعتماد کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی داروخانه چگونه باید انجام شود؟

سبک طراحی دکوراسیون داخلی آموزشگاه موسیقی:

بنابراین در انتخاب سبک طراحی، سبک معاصر که برای تمامی افرادی که وارد این مدرسه می شوند دارای حس آشنایی است انتخاب شده است. البته اگر هدف کارفرما طراحی دکوراسیون داخلی یک فضای خاص بود می توانستیم از سبک های خاص تری متناسب با روحیه هنرمندان استفاده کنیم. برای مثال سبک بوهمی یکی از این سبک هاست.

چند نکته برای طراحی داخلی آموزشگاه موسیقی

 • در نظر گرفتن گروه سنی هنرجویان آموزشگاه موسیقی، میزان بودجه و نیاز کارفرما به طراحی حائز اهمیت است.
 • نگهداری آلات موسیقی در محیطی امن در آموزشگاه موسیقی بسیار مهم است. ابزارها بسیار حساس هستند و باید در برابر گرد و غبار، ضربه و رطوبت به خوبی محافظت شوند. در دکوراسیون آموزشگاه موسیقی باید محل مناسبی برای نگهداری سازها وجود داشته باشد.
 • طراحی فضای آکوستیک کلاس ها در آموزشگاه موسیقی بسیار مهم است. زیرا وقتی سازهای مختلف در اتاق های مختلف به طور همزمان آموزش داده می شود، صداها نباید در تمرین کلاس دانش آموز دیگر اختلال ایجاد کند و تمرکز هنرجو را مختل کند.
 • انتخاب مبلمان با ارگونومی مناسب و متناسب با نیاز کاربران و در نظر گرفتن ارتفاع مناسب برای نواختن هر ساز مهم است. در نظر گرفتن این موضوع برای جلوگیری از آسیب در حین بازی بسیار مهم است.
 • توجه به این نکته که فضای انتظار برای ورود دانش آموزان به کلاس باید به گونه ای باشد که صدای تمرین دانش آموزان باعث ایجاد مزاحمت برای افراد حاضر در اتاق نشیمن نشود.
 • استفاده از رنگ هایی مانند سبز در دکوراسیون آموزشگاه موسیقی برای افزایش اعتماد به نفس و آرامش هنرجو مفید است.
 • نقاشی دیواری و استفاده از مصالح چوب و آجر برای ایجاد فضای هنری در آموزشگاه موسیقی مفید است.

بیشتر بخوانید: سبک دکوراسیون کلاسیک در دکوراسیون داخلی

پایا دکور با رعایت نکات طراحی مربوط به هر فضا آماده خدمت رسانی به شما در زمینه طراحی می باشد.

خلاقیت در طراحی دکوراسیون آموزشگاه موسیقی

 • علاوه بر آموزش موسیقی در آموزشگاه، فضایی برای فروش آلات و لوازم موسیقی، کتب مرتبط و ضروری برای آموزش هنرجویان با قیمت مناسب به فروش می رسد. این فضا با طراحی دکور مناسب و قفسه های خاص می تواند چشم نواز باشد.
 • ترکیب استفاده از فضا با مصالح و رنگ ها در آموزشگاه موسیقی: به عنوان مثال برای کلاس سنتی یک آموزشگاه موسیقی، استفاده از متریال سنتی مانند آجر و چوب، فضای نواختن ساز سنتی و قطعا دکور یک ساز را فراهم می کند. اتاق آموزش برای سازهایی مانند گیتار الکتریک، رنگ و به مواد دیگری نیاز دارد.
 • آموزش در فضایی که دیوارها دارای طراحی مرتبط با آموزش باشد و دانش آموزان را وادار به مرور مطالب اولیه موسیقی کند قطعا تاثیر مثبتی خواهد داشت.
 • دیوار کلاس آموزشگاه موسیقی را می توان با طراحی یکی از آلات موسیقی طراحی کرد و از آن فضا به عنوان قفسه استفاده کرد.
 • استفاده از گیاهان طبیعی باعث نشاط و القای حس طبیعت در دانش آموزان می شود.
 • در کلاس موسیقی کودکان ارف در آموزشگاه موسیقی می توانید با تزیین با رنگ های شاد و دیوارهایی در راستای آموزش موسیقی که برای کودکان جذاب است فضایی متفاوت ایجاد کنید.
 • توجه به دکوراسیون جذاب فضای ثبت نام و میز منشی: هم اکنون این طراحی را می توان روی میز منشی و دیوارهای اطراف آن با موضوع موسیقی انجام داد.
 • بهره گیری از نور طبیعی و بازی با انکسار نور باعث افزایش جو در اتاق تمرین مدرسه موسیقی جو هنری می شود. البته به عنوان مثال برای نواختن سازی مانند گیتار الکتریک نورپردازی تاکیدی با رنگ احساسی حس بهتری در هنرجو ایجاد می کند.

برای داشتن فضایی کاربردی و زیبا طراحی خود را به پایا دکور بسپارید.

بیشتر بخوانید: یک طراح داخلی چه کاری انجام می دهد؟

نورپردازی در طراحی دکوراسیون و بازسازی آموزشگاه موسیقی:

همچنین به دلیل ارتفاع کم سقف، فضا به صورت یکپارچه در نظر گرفته شده است تا با استفاده از کل فضا از نور طبیعی، تا حدودی احساس کوتاهی سقف و کوچکی فضا برطرف شود.

رنگ و متریال انتخابی در آموزشگاه موسیقی:

در طیف رنگی استفاده شده است و سعی شده در نوع و نحوه چیدمان مبلمان محیطی گرم و صمیمی ایجاد شود.

بیشتر بخوانید: انتخاب اکسسوری لوستر؛ ساده و مدرن یا پیچیده و کلاسیک در طراحی

در انتخاب متریال در پروژه های طراحی داخلی مرتبط با موسیقی، نکته اصلی پرهیز از انعکاس صدا تا حد امکان است. بنابراین مصالحی مانند سرامیک و سنگ (کف‌پوش قبل از طراحی) نامناسب بودند. از طرفی در انتخاب نوع متریال، بودجه کارفرما تعیین کننده است. لذا در این پروژه با توافق کارفرما مقرر گردید کفپوش موجود تعویض و پارکت چوبی تعویض گردد.

انتخاب رنگ تیره و طراحی قوی تر در قسمت میز پذیرایی سالن برای ایجاد هماهنگی در فضا طراحی شده است. به این ترتیب فضای طراحی شده خسته کننده نخواهد بود.

طراحی و تصویرسازی پنل گچ بر روی دیوارهای سالن و کلاس های درس به همراه کاربرد آکوستیک برای تداعی و القای فضای اختصاصی به موسیقی انتخاب و طراحی شده است.

راهرو بلند در ورودی آموزشگاه موسیقی:

راهرو ورودی نسبتاً طولانی و باریک می تواند در بدو ورود باعث ایجاد احساس ابهام و ناراحتی در مراجعه کننده شود. این موضوع یک چالش طراحی در طراحی دکوراسیون و بازسازی آموزشگاه موسیقی است، درست مانند طراحی هر فضایی که نیاز به جذب مشتری در بدو ورود دارد. به این ترتیب نحوه انتخاب رنگ و استفاده از تابلوها و آباژورها راه حلی برای جلوگیری از این احساس ناخوشایند ابهام در هنگام ورود به آموزشگاه است.

بیشتر بخوانید: نکات طراحی فروشگاه بوتیک

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون آموزشگاه موسیقی، پوشاک، دکوراسیون داخلی آموزشگاه، طراحی دکور آموزشگاه موسیقی, دکور آموزشگاه موسیقی و طراحی دکور مغازه و دکوراسیون داخلی فروشگاه و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون آموزشگاه موسیقی، پوشاک، فروشگاهی، دکور آموزشگاه موسیقی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

 • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
 • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

 • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
 • 02634484956 –  09121641842
 • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *