چیدمان دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک

ما در این مطلب به مبحث چیدمان دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

چیدمان دکور برای عکاسی از کودک و نوزاد در آتلیه عکاسی کودک

هدف از نوشتن این مقاله در وب سایت پایا دکوراسیون ﺁشنایی شما با چیدمان صحنه برای عکاسی کودک و نوزاد در آتلیه عکاسی کودک و نوزاد می باشد. همان گونه که می دانید بچه ها شیرین ترین و ارزشمندترین سرمایه زندگی والدین می باشند و به همین علت ثبت لحظه های شیرین کودکان برای والدین اهمیت زیادی دارد.

در حال حاضر با گسترده شدن آتلیه ها و ایجاد تنوع در نوع چیدن صحنه در آتلیه ها باعث شده است که والدین برای گرفتن عکس هایی زیبا و خاص و منحصر به فرد کودکان خودشان را به این آتلیه ها ببرند. این مسئله باعث شده که پیدا کردن یک آتلیه کودک و نوزاد خاص و حرفه ای برای والدین دغدغه ایجاد کند.

چیدمان دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک - طراحی دکوراسیون پوشاک - طراحی دکوراسیون مغازه - فروشگاهی - دکور مغازه آرایشی - 02188559485 - 02634484956 

روش چیدمان دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک

در زمان چیدمان دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک این نکته را می بایست در نظر داشت که چیدمان می بایست کودکانه و باب میل کودک انجام شود. در این نوع چیدمان رنگ‌ها هم می بایست مورد توجه قرار بگیرند و از رنگ‌ها به بهترین روش ممکن استفاده گردد. هماهنگ بودن ترکیب رنگ‌ها و مدل چیدمان دکوراسیون آتلیه عکاسی برای کودک هم اهمیت زیادی دارد. به علت کم سن و سال بودن کودکان و نوزادان، امکان انجام دادن ژست در زمان عکاسی نیست، از همین رو دکور و چیدمان صحنه می بایست طوری باشند تا امکان گرفتن عکس‌ های جالب و گوناگون برای عکاس موجود باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه کت و شلوار

چیدمان دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک - طراحی دکوراسیون پوشاک - طراحی دکوراسیون مغازه - فروشگاهی - دکور مغازه آرایشی - 02188559485 - 02634484956 

تجهیزات مناسب جهت طراحی دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک

از مهمترین موارد جهت راه‌اندازی آتلیه عکاسی کودک استفاده کردن از تجهیزات مناسب برای دکوراسیون آن است. در واقع یک آتلیه عکاسی بدون تجهیزات حرفه‌ای و مناسب تکمیل نخواهد شد و قادر به انجام کار خود به شکل درست نیست. برای آتلیه عکاسی کودک خود می بایست تجهیزات به روز و باکیفیت را تهیه کنید. هرچه تجهیزات آتلیه جدیدتر باشد، خدمات بهتر به مشتری ارائه میشود.

هر آتلیه تجهیزات خاص خودش را دارد و آتلیه عکاسی کودک و نوزاد نسبت به سایر آتلیه‌ها به ابزار و تجهیزات زیادتر احتیاج خواهد داشت. تجهیزات لازم برای آتلیه کودک شامل دوربین، کامپیوتر؛ تجهیزات نورپردازی،چتر استند نور، بک‌گراند و عکاس متخصص و ماهر هستند. این وسایل از مهمترین تجهیزات آتلیه کودک به حساب می آیند که بالاترین کیفیت آن‌ها می بایست تهیه شود.

افزون بر تجهیزات اصلی، تجهیزات جانبی هم در زمان آماده‌سازی لوکیشن های عکاسی اهمیت زیادی دارند. به صورت کلی می‌توان گفت آتلیه کودک از مهمترین آتلیه‌هایی است که به لوکیشن عکاسی با تجهیزات و وسایل مدرن و جدید احتیاج دارد.

چیدمان دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک - طراحی دکوراسیون پوشاک - طراحی دکوراسیون مغازه - فروشگاهی - دکور مغازه آرایشی - 02188559485 - 02634484956 

نورپردازی

از مهمترین موارد در آتلیه عکاسی کودک می‌توان به نورپردازی مناسب با استفاده کردن از تجهیزات نورپردازی حرفه‌ای و مناسب اشاره نمود. نورپردازی در آتلیه عکاسی کودک از مهم ترین عوامل برای جلب توجه مشتری به حساب می آید. کودکان معمولا در برابر نور عکس‌العمل تماشایی دارند. اگر عکاسی از کودک در آتلیه کودک را به چند دسته تقسیم نمائیم. یکی از این شیوه ها عکاسی با استفاده کردن از نورپردازی است. معمولا این عکس‌ها با دکور مختصر و کم ثبت خواهند شد و چهره ی کودک در نور مناسب به شکل کلوزآپ نمایش داده می شود.

تجهیزات روشنایی و نورپردازی:

 • پانتوگراف
 • شیدر
 • چتر
 • زنبوری
 • کاسه بک‌گراند
 • رادیو فلاش
 • کاسه استاندارد
 • خرطومی و یا اسنوت
 • سافت باکس‌ها

بیشتر بخوانید: دکوراسیون داخلی راحت و با هزینه کمتر

چیدمان دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک - طراحی دکوراسیون پوشاک - طراحی دکوراسیون مغازه - فروشگاهی - دکور مغازه آرایشی - 02188559485 - 02634484956 

استفاده کردن از تخت نوزاد برای دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک

از سایر لوازمی که در زمان عکاسی از نوزاد استفاده می شود، می‌توان به تخت‌ های کوچک و تزیین شده اشاره نمود. این تخت‌ ها مخصوص دکوراسیون آتلیه عکاسی نوزاد هستند. این نوع تخت‌ ها معمولا از جنس چوب و فلز می باشند و با کمی تزیینات ساده به عکس‌ ها زیبایی دل‌ انگیزی اضافه می کنند. تزیین این تخت‌ ها با استفاده کردن از انواع پتو، بالش کوچک، گل و لوازم رنگارنگ مکن میباشد. با تزیین کردن این تخت‌ها برای عکاسی کردن از نوزاد به محیطی خوشرنگ دست خواهید یافت.

عکاس برای ثبت کردن عکس از نوزاد دختر آزادی عمل زیادتری خواهد داشت و برای عکاسی قادر است محیطی کاملا دخترانه ایجاد کند. برای زیاد شدن زیبایی عکس نوزاد دختر می شود از یک هدبند گل استفاده نمود. استفاده کردن از تورهای گیپوردار هم بر زیبایی محیط عکس اثر قابل‌توجه و جالبی خواهد گذاشت.

چیدمان دکوراسیون آتلیه عکاسی کودک - طراحی دکوراسیون پوشاک - طراحی دکوراسیون مغازه - فروشگاهی - دکور مغازه آرایشی - 02188559485 - 02634484956 

نکات حائز اهمیت در طراحی دکوراسیون آتلیه کودک

 • از مهمترین نکته های طراحی می‌توان به رنگارنگ، کودکانه و هماهنگ با سلیقه و روحیه کودکان و نوزادان بودن دکوراسیون آتلیه عکاسی اشاره داشت.
 • دکوراسیون آتلیه کودک می بایست طوری طراحی شود که نظر کورک را به خودش جلب کرده و سر کودک را نیز گرم نماید. اگر دکوراسیون آتلیه توجه کودک شما را به خودش جلب نماید قادر به ثبت عکس‌های عالی و فوق العاده ای خواهید بود.
 • طراحی دکوراسیون می بایست طبیعی و زنده باشد. بدون شک نمی‌توان کودک را به گرفتن ژست مجبور نمود. از این رو میبایست به شکل غیرمستقیم کاری کرد که کودک خودش ژست طبیعی و جالب بگیرد.
 • در طراحی می بایست از رنگ‌های روشن و شاد استفاده نمود چون کودکان به این رنگ‌ها علاقه زیادتری دارند و جذب آن‌ ها خواهند شد.
 • در طراحی دکوراسیون آتلیه کودک می بایست از لوازم و تجهیزات فانتزی و کودکانه استفاده نمود.

به صورت کلی می‌توان گفت مهمترین و حساس‌ترین مرحله های راه‌اندازی آتلیه عکاسی مخصوصا آتلیه کودک، ساختن دکور است. ساختن دکور آتلیه کودک به شکل حرفه‌ای می‌تواند درآمد آتلیه را زیاد کند. در صورتی که ساختن دکور به بهترین روش ممکن انجام شود اغلب خانواده‌ها آن آتلیه را جهت عکاسی از کودک خود انتخاب خواهند نمود.

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند:  طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

 • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
 • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

 • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
 • 02634484956 –  09121641842
 • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *