قفسه بندی مغازه چینی و بلور فروشی

ما در این مطلب به مبحث قفسه بندی مغازه چینی و بلور فروشی خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. می توانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

قفسه بندی مغازه چینی و بلور فروشی

قفسه بندی مغازه های چینی و کریستال فروشی به دلیل شکنندگی این ظروف و همچنین وزن زیاد آنها نیاز به دقت بسیار بالایی دارد. برای چنین فروشگاه هایی از قفسه هایی استفاده می شود که قدرت تحمل وزن تعداد زیادی ظروف چینی و کریستالی در هر طبقه را داشته و در عین حال ظاهر خوبی دارند. در ادامه به چند نکته بسیار مهم در چیدمان و قفسه بندی فروشگاه چینی و کریستال فروشی اشاره می کنیم.

تاثیر قفسه بندی مغازه چینی و بلور فروشی بر درآمد

بر اساس مطالعات انجام شده، دکوراسیون داخلی محیط های کاری یکی از مهم ترین عوامل در جذب مشتریان و ایجاد حس خوشایند در آنها و دستیابی به درآمد بالا محسوب می شود. با چیدمان حرفه ای چینی و کریستال روی قفسه ها می توانید جلوه ای بسیار زیبا در محیط ایجاد کنید.

علاوه بر این، مشتری تمایل دارد ابتدا ظروف چینی و کریستالی را مشاهده کرده و با سایر محصولات مقایسه کند و در نهایت اقدام به خرید کند. در صورتی که فروشگاه از قفسه بندی مناسب استفاده نکند، ظروف به خوبی نمایش داده نمی شوند و این امر می تواند تاثیر منفی بر فروش داشته باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی مغازه لوازم پزشکی

اصول قفسه بندی مغازه چینی و بلور فروشی چینی

برای دستیابی به درآمد ایده آل و جذب مشتری، لازم است قفسه بندی فروشگاه چینی و کریستال فروشی با دقت بالا و رعایت استانداردها انجام شود.

چند اصل مهم در این حیطه وجود دارد که عبارت اند از:

به استحکام قفسه توجه کنید

چینی و کریستال بسیار شکننده هستند و با کوچکترین ضربه ای ترک می خورند و می شکنند. به همین دلیل استحکام سازه را باید اولین اصل در انتخاب قفسه مناسب برای این مغازه و فروشگاه ها دانست.

برخی از قفسه ها از ورقه های فلزی بسیار نازک ساخته شده اند و نمی توانند وزن ظروف را تحمل کنند. یکی از گزینه های ایده آل برای چنین محیط هایی، قفسه فروشگاهی با ضخامت و متریال فلزی دلخواه است. این قفسه ها با اتصالات پیچی به هم متصل می شوند و به راحتی طبقه بندی می شوند.

ظاهر قفسه

فروشگاه های چین و کریستال فروشی برای نمایش بهتر محصولات به ظاهر مغازه توجه ویژه ای دارند. به همین دلیل نمی توان هیچ قفسه ای بی کیفیت با ظاهر نامناسب را برای این کار انتخاب کرد. قفسه هایی را انتخاب کنید که دارای نور داخلی هستند. علاوه بر این، رنگ قفسه باید با سبک دکوراسیون مغازه همخوانی داشته باشد. رنگ های سفید، قهوه ای و مشکی رایج ترین گزینه ها برای مغازه های لوکس هستند.

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی تجاری چیست؟ مهمترین قوانین طراحی داخلی فضای تجاری

ماندگاری و دوام بالا قفسه ها

به عنوان یکی دیگر از اصول قفسه های چینی و کریستالی می توان به دوام و ماندگاری آنها در تماس با رطوبت، نور لامپ و تماس سطح قفسه با ظروف اشاره کرد. برخی از قفسه ها کیفیت بسیار پایینی دارند و با جابجایی ظروف دچار خراش می شوند. این خراش ها بر روی ظاهر قفسه تاثیر منفی می گذارد و درخشندگی خود را از دست می دهد.

بیشتر بخوانید: طراحی داخلی آرت دکو چیست؟

همچنین مراقب باشید، قفسه هایی را برای فروشگاه های چینی و کریستال فروشی انتخاب کنید که به راحتی تمیز شوند. برای تمیز کردن قفسه ها ممکن است نیاز به استفاده از مواد شوینده داشته باشید و قفسه نباید در این شرایط ظاهر خود را تغییر دهد و پوسیده شود.

افزایش کارایی بلور فروشی

در زمان قفسه بندی این فروشگاه ها حتما کارایی و کارایی محیط را افزایش دهید. با توجه به تنوع بسیار زیاد ظروف چینی و کریستال و همچنین محدودیت فضای داخلی فروشگاه، باید قفسه های مناسب انتخاب شود.

به عنوان مثال برای کناره دیوار بهتر است قفسه های دیواری یک طرفه را انتخاب کنید که کاملا به دیوار متصل و ثابت شده باشند. برای ردیف های میانی می توان از قفسه های دو طرفه استفاده کرد.

استاندارد سازی قفسه از نظر ایمنی

قرار دادن ظروف چینی و کریستال روی سطوح لغزنده باعث سر خوردن آنها می شود. به همین دلیل، کف قفسه ها باید دارای شیب استاندارد باشند تا از ریزش ظروف جلوگیری شود. متریال کف ها نیز باید با دقت انتخاب شود تا خیلی بزرگ نباشند. اگر از کفپوش های شیشه ای برای این قفسه ها استفاده می کنید، حتما بشقاب ها و این قبیل ظروف را روی نگهدارنده های مقاوم قرار دهید و در فاصله ایده آلی از ظروف دیگر قرار دهید.

برای جلوگیری از سنگین شدن قفسه و دسترسی آسان به ظروف سعی کنید تعداد طبقات را افزایش دهید. تعداد قفسه ها باید به گونه ای انتخاب شود که کارایی محیط افزایش یابد و در عین حال احتمال سقوط آنها در حین جابجایی ظروف در طبقات بالا کاهش یابد.

نظم بهتر با قفسه بندی مغازه چینی و بلور فروشی

همانطور که در متن ذکر شد، تنوع زیادی در چینی و کریستال وجود دارد. به همین دلیل برای اینکه مشتری احساس بهتری داشته باشد و از سردرگمی او جلوگیری کند، در زمان قفسه بندی به سفارش توجه کنید. سعی کنید ظروف را بر اساس سبک طرح و رنگ دسته بندی کنید و در قفسه های مناسب قرار دهید.

از قرار دادن ظروف کریستالی و چینی پشت سر هم در قفسه خودداری کنید. بهتر است این ظروف را در قسمت های جداگانه قرار دهید تا تصمیم گیری برای مشتری راحت باشد. به علاوه نباید ظروف چینی و کریستالی را روی زمین و بین راهروها قرار دهید. زیرا ظاهر خوبی ندارد و تردد مشتری با چالش های زیادی مواجه است.

نتیجه گیری

در قفسه بندی چینی و کریستالی چندین اصل مهم وجود دارد که از آن جمله می توان به زیبایی و ظاهر، استحکام و مقاومت، طبقه بندی صحیح و رعایت اصول ایمنی اشاره کرد. بر این اساس می توانید قفسه های فروشگاهی و ام دی اف را با کفپوش های فلزی، چوبی و شیشه ای انتخاب کنید و با نورپردازی حرفه ای جلوه ای بی نظیر در آنها ایجاد کنید. رعایت این اصول می تواند تاثیر بسزایی در رضایت مشتری و افزایش فروش داشته باشد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی سوپرمارکت

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند: دکوراسیون مغازه چینی و بلور فروشی، پوشاک، طراحی داخلی مغازه چینی و بلور فروشی، دکور مغازه چینی و بلور فروشی, طراحی داخلی کافی شاپ و طراحی داخلی فروشگاه و دکوراسیون داخلی فروشگاه لباس و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی داخلی فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، طراحی داخلی مغازه چینی و بلور فروشی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

  • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
  • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

  • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
  • 02634484956 –  09121641842
  • واتساپ : 09333695121
برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *