طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری
طراحی دکور فروشگاه گل فروشی - پایا دکور - 02634484956
شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکور فروشگاه گل فروشی خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

برای طراحی دکور یک مغازه گل فروشی می بایست نکات مهمی را در نظر داشته باشید. رعایت نمودن این نکات قادر است بر فروش شما خیلی موثر واقع شود.

۱- اتاق طراحی گل و میز کار گل فروشی

اتاق طراحی گل و میز کار خودتان را (محلی که گل آرایی در آن انجام می گیرد) در بخشی جداگانه قرار دهید.

چیدمان گل ها امکان دارد آشفته باشد، در زمان انجام کار پیچیدن دسته گل ساقه ها و برگ های شکسته کف زمین خواهند ریخت، خاک و آب روی زمین ریخته و بیشتر مجموعه ای از گل و سبزی در هر محیط کاری پخش می گردد.

مشتری ها می بایست تنها محصول نهایی منظم و زیبا را مشاهده کنند و به دیدن آشفتگی، بی نظمی و … که بیشتر در زمان انجام سفارشات ایجاد می گردد، احتیاجی نمی باشد.

میز کار گل فروشی می بایست دارای کولر گازی و به یخچال ویژه ی نگهداری گل، جایی که گل های بدون استفاده خود را در آن بگذارید مجهز باشد. این اتاق همینطور می بایست به گلدان ها و محیط ذخیره سازی تجهیزات شما هم دسترسی داشته باشد.

طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

۲- ویترین و نمای طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

ویترین اصلی در نمای فروشگاه را به گونه ای تنظیم نمائید که نخستین چیزی باشد که مشتری ها در زمان وارد شدن به در جلوی آن را مشاهده می کنند، فوق العاده ترین نمای گل فروشی یک ویترین دارای خنک کننده دقیقا در ورودی می باشد.

ویترین را پر از گل آرایی هایی با قیمت های گوناگون نمائید تا مشتریان را به خرید ناگهانی تشویق نمائید. اطمینان حاصل کنید خنک کننده به درستی روشن شده باشد، شادابی گل ها خیلی اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان 

۳- قفسه بندی در طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

قفسه بندی را در جوار دیوارها و در اواسط مغازه به شکل استند نصب نمائید. مواظب باشید که چیدمان قفسه ها از تردد اشخاص در مغازه ممانعت نکند. تا جایی که قادر هستید ویترین های گل را در سطح چشم ایجاد نمائید.

مغازه نباید تحت هیچ شرایطی شلوغ به نظر بیاید. برای خرید ساده تر، محصولاتی که برای گروه های خاص می باشد مثل دسته گل های مناسب برای عزا یا عروسی، خاستگاری و یا دسته گل تولد کودک را گروه بندی نمائید.

در صورتی که قفسه بندی شما به تنهایی جذاب نمی باشد، آن را با پارچه ای مناسب با فصل پوشش دهید، مثل قرمز و سبز برای عید نوروز و یا رنگ های پاستیلی متناسب با بهار.

۴- مبلمان در طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

مبلمان را در بخش انتظار فروشگاه خود اضافه نمائید. یک میز بلند با چهارپایه برای شما این امکان را ایجاد خواهد کرد که تصویر نمونه کار ها و یا کاتالوگ آن را سریعا به مشتری هایی که وقت کافی برای نشستن ندارند، نمایش بدهید و در عین حال برای مشاوره های طولانی جهت مراسم عروسی و مراسم تشییع جنازه هم صندلی های ثابت بگذارید.

میز بلندتر سبب می گردد اتاق بازتر به نظر بیاید، که در فروشگاه های کوچک مفید تر می باشد. در صورتی که محیط اجازه داد، یک سری مبل راحتی تر برای اشخاصی که با مشتریان همراه می باشند، مثل پدرانی که در مشاوره های عروسی دخترهای خود شرکت می نمایند، اضافه نمائید.

طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

۵- پیشخوان در طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

یک پیشخوان مخصوص گل فروشی در بخش ورود و خروج مغازه ایجاد نمائید. پیشخوان می بایست شامل پذیرش و همینطور صندوق باشد تا مشتری ها قادر باشند در آن بدون خم شدن پول پرداخت نمایند و یا خودشان قادر باشند از دستگاه کارتخوان استفاده نمایند.

صندوق پول یا رایانه خودتان را در بالای پیشخوان بگذارید یا علامت “صندوق” را آویزان نمائید تا مشتری ها قادر باشند به سادگی محل پرداخت هزینه خودشان را مشاهده کنند و ترتیب کارها را متوجه گردند. پیشخوان می بایست به ورودی دسترسی مستقیم داشته باشد و بر روی رفت و آمد کاملا ناظر باشد.

طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

بیشتر بخوانید: دکوراسیون فروشگاه پوشاک بچه گانه 

۶- ایده برای طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

یکی از ایده های اساسی برای دکور فروشگاه گل فروشی این می باشد که به صورت مرتب دکوراسیون را تغییر بدهید. درون یک فروشگاه گل فروشی می بایست نشانگر تعطیلات، مناسبت ها و فصل ها باشد.

برای مناسبت ها از تزئینات خاص استفاده نمائید، چون بعضی از مشتری ها امکان دارد بخواهند گلدان های تزئین گردیده یا تاج گل هایی را که در فروشگاه شما نشان داده شده تهیه نمایند.

از تزئینات حلقه های گل ویژه ی مسافران و یا تزیینات سفره هفت سین در نزدیکی تعطیلی ها استفاده نمائید، ولی پس از عید نوروز به رنگ های پاستیلی چسبیده تا تزیینات گل بهاری را رواج بدهید.

در پاییز می شود مغازه را با رنگ های پرتقالی و زرد پر نمود. دسته گل های روز مادر را در حول و حوش تولد حضرت زهرا و باکس های گل را برای روز معلم بیفزایید.

در صورتی که محیط شما اجازه داد، گیاهان خارجی نمای مغازه خودتان را هم تعویض نمائید، در طی بهار از گل های بهاری و در پاییز گیاه هایی به رنگ پاییزی استفاده نمائید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک دندانپزشکی 

۷- نورپردازی در طراحی دکور فروشگاه گل فروشی

در چیدمان دکورفروشگاه گل فروشی، نورپردازی علمی و منطقی، نه تنها قادر است ظاهر فروشگاه گل فروشی را زیبا نماید و توجه مشتری ها را به خود جلب نماید، بلکه مشتری ها را قادر می کند تا در فضایی از لحاظ بصری ساده گل ها را مشاهده نموده و جلوه مناسبی از گل ایجاد نمایند.

با نورپردازی، فضای فروشگاه خرید و مصرف را تحریک می نماید. ویترین شیشه ای ورودی فروشگاه نور طبیعی را به درون فروشگاه خواهد آورد. نور پنجره منبع نوری خوبی برای دیدن گل ها به شکل طبیعی می باشند.

برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟