طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس و همایش

پایا دکور طراح و مجری تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس و همایش در تهران و کرج.آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که طراحی دکوراسیون داخلی مناسب یک سالن همایش و کنفرانس چه تاثیری در انتقال و نفوذپذیری مطالب بیان شده دارد و می تواند چه تاثیری در تصمیم گیری های بزرگ داشته باشد؟

آیا به این موضوع توجه داشته اید که طراحی دکوراسیون سالن کنفرانس می تواند نمادی از قدرت شرکت و تیم مدیریتی شما باشد؟

یکی از مهم ترین بخش ها در هر شرکت یا سازمانی فضایی است که بتوان در آن جلسات، گردهمایی ها و مراسم مختلف را برگزار کرد به گونه ای که مزاحمتی برای سایر بخش ها و کارمندان و یا مراجعه کنندگان نداشته باشد. این فضا به عنوان سالن کنفرانس و همایش در نظر گرفته می شود و به نوعی می توان گفت که از اهمیت بالاتری نسبت به سایر قسمت ها برخوردار است؛ زیرا تصمیم گیری های مهم و جلسات کاری در این محیط برگزار می شود.نوع دکوراسیون داخلی ،چیدمان و فضاسازی و تمامی موارد مرتبط با نورپردازی باید به گونه ای انتخاب شود که در نظر مخاطبان و مهمانان جلوه خوبی داشته باشد و همچنین به جذابیت سخنرانی ها بیافزاید.

علاوه بر این به کار بردن دکوراسیون حرفه ای و خاص در سالن همایش و کنفرانس به مخاطبان احساس امنیت کاری را انتقال می دهد و این به طور غیر مستقیم بر روی کسب موفقیت های کاری موثر خواهد بود.  تصور بفرمایید که اگر طراحی دکوراسیون سالن کنفرانس و همایش به خوبی انجام نشود؛ در نظر مخاطب خسته کننده خواهد بود و تاثیر زیادی در کاهش کیفیت سخنرانی و تصمیم گیری ها خواهد گذاشت. به همین دلیل صاحبان مشاغل محترم باید به این نکته توجه داشته باشند که به صورت کاملا هوشمندانه، با توجه به متراژ و محدودیت هایی که اندازه فضا ایجاد می کند، بهترین چیدمان و دکوراسیون داخلی سالن همایش و کنفرانس را انتخاب انتخاب نمایند.

طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس و همایش

مهم ترین نکات تاثیر گذار در ایجاد دکوراسیون مطلوب برای سالن کنفرانس چیست؟

میز و صندلی های مناسب فراموش نشود.

میزان فضا و متراژ داخلی سالن، تعیین کننده ی تعداد و ابعاد میز و صندلی و مبلمان مورد نیاز می باشد. در این مورد علاوه بر به کار گیری سلایق شخصی، باید به این نکته توجه نمود که لازم است انتخاب ها با نوع کسب و کار و مضووع فعالیت آن شرکت یا سازمان ( به جهت گزینش رنگ، مدل و طرح صندلی ها و … ) تناسب و هماهنگی داشته باشند. همچنین محل قرار گرفتن میز و صندلی ها و چیدمان آن در طراحی دکوراسیون سالن کنفرانس و همایش باید طوری تنظیم شود که رفت و آمد و پذیرایی از مهمانان به آسانی صورت گیرد.

مورد بعدی که بسیار نیز مهم می باشد ارگونومیک بودن و راحت بودن صندلی ها است؛ زیرا معمولا زمان برگزاری کنفرانس ها و همایش ها بسیار طولانی می باشد و به جهت فراهم نمودن شرایطی برای کاهش میزان خستگی و افزایش حوصله ی شرکت کنندگان برای ادامه ی جلسه رعایت این مورد ضروری می باشد. در سالن همایش و کنفرانس محلی که صندلی یا جایگاه فرد سخنران قرار می گیرد نیز بسیار اهمیت دارد؛ چون باید در معرض دید مخاطبان و مهمانان باشد و بتواند به آسانی با آنها گفتگو و ارتباط برقرار کند.

تکنیک های صحیح نورپردازی را به کار بگیرید.

اول باید میزان برخورداری سالن کنفرانس یا همایش از نور طبیعی خورشید سنجیده شود تا بعد از این ارزیابی بتوان میزان نیاز این فضا نسبت به منابع تامین روشنایی مصنوعی را مشخص نمود.در صورتی که در طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس و همایش از نور های مصنوعی استفاده شود، پیشنهاد می شود که نورهای به رنگ زرد بیشتر به کار برده شود تا محیط سالن کنفرانس در نظر مهمانان و مخاطبان بهتر، زنده تر و واضح تر نشان داده شود.

 آگوستیک بودن پوشش های داخلی سالن

برای تامین سکوت و آرامش لازم در چنین فضایی، جلوگیری از انتقال صدا به محیط خارج از سالن، تامین راحتی مهمانان، جلوگیری از عواملی که باعث حواس پرتی و مزاحمت برای مخاطبان می شوند، لازم است که در طراحی دکوراسیون داخلی سالن کنفرانس و همایش ها حتما از پوشش های آگوستیک و عایق استفاده گردد.

به کار گیری از عناصر دکوراتیو نظیر انواع تابلوهای متناسب با آن محیط

برای انتقال حس آرامش پیشنهاد می شود که از تعدادی تابلو با تصاویر مناسب و با کیفیت در محیط سالن کنفرانس و همایش استفاده شود، البته انتخاب تابلو باید به گونه ای صورت گیرد که دارای هماهنگی با سایز اجزا محیط باشد. همچنین رنگ و طرح تابلو می تواند باعث ایجاد تمرکز در جلسات کنفرانس و همایش شود.

برچسب ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *