طراحی دکور داروخانه

ما در این مطلب به مبحث طراحی دکور داروخانه خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

طراحی دکور داروخانه

طراحی دکور داروخانه

نکته های حائز اهمیت در طراحی دکور داروخانه

در طراحی داروخانه می بایست نکته های گوناگونی را در نظر داشت و تلاش بر زیباتر نمودن آن نمود. در چندین دهه گذشته زیبایی داروخانه خیلی مهم نبود و اشخاص فقط برای تهیه دارو به آن مراجعه می نمودند.

ولی در حال حاضر زیبایی بصری اهمیت زیادی داشته و در صورتی که داروخانه ظاهر زیبا و شیکی نداشته باشد اشخاص برای خرید وارد آن نمی گردند.

طراحی دکور داروخانه

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی سالن ناخن 

ایجاد محیطی راحت و آرام بخش

داشتن محیطی آرام بخش نیز روی نیروی انسانی که در داروخانه کار انجام می دهند و هم مشتری ها و مراجعان اثر دارد. محیط داروخانه می بایست به گونه ای طراحی گردد که حس آرامش و راحتی را انتقال دهد.

یک محیط خالی با چند صندلی فلزی را تصور نمائید، اغلب اشخاص تمایلی برای بودن در چنین محیطی نخواهند داشت.

ولی محیطی با روشنایی مناسب، آزاد و روشن با صندلی‌ های رنگی و نرم و راحت را در نظر داشته باشید، احتمالا علاقه دارید در چنین محیطی بمانید.

انتخاب کردن رنگ در دکور داروخانه

انتخاب کردن رنگ در طراحی و اجرا کردن دکور داروخانه اهمیت زیادی دارد. رنگ‌ های مورد استفاده می بایست در هماهنگی کامل با یکدیگر انتخاب گردند. همینطور می بایست از رنگ‌ های روشن و آرامش بخش در داروخانه استفاده نمود.

از انتخاب کردن رنگ‌ های تند و استرس زا برای دکور داروخانه دوری نمائید. همینطور با استفاده کردن از رنگ‌ های گوناگون محیط داروخانه را دلگیر و شلوغ ننمائید. رنگ‌ ها می بایست به گونه ای انتخاب گردند که محیط بزرگ، دلباز، روشن و آرام بخش گردد.

طراحی دکور داروخانه

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه لوازم تحریر

نورپردازی

نورپردازی یکی از رکن های اساسی در طراحی و دکور محیط داخلی می باشد. می بایست از اصول نورپردازی مطلع باشید. برای آگاهی از این امر می‌ توانید این مقاله را ادامه دهید. نورپردازی می بایست به گونه ای انجام گیرد که همه ی محیط روشنایی یکدست و مطلوبی داشته و همه ی قفسه‌ ها و پیشخوان‌ ها کاملا مشاهده شوند.

نورپردازی مناسب سبب می گردد مشتری محصول مدنظر خود را آسان تر انتخاب نماید چون به خوبی قادر است همه ی زوایای آن را مشاهده کرده و از حضور در آن محیط و صرف وقت کلافه نمی گردد.

برای نورپردازی قادر هستید از منابع نوری و لامپ‌ هایی که مصرف کمی دارند استفاده نمائید تا در هزینه‌ های خودتان صرفه جویی کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی ویترین مغازه – کلاسیک و مدرن

محیط استراحت

 نیاز می باشد اتاقی را برای استراحت کارکن های داروخانه در نظر داشته باشید. در این محیط می‌ توانید مبل و صندلی قرار داده و لوازمی را برای نوشیدن چای و قهوه آماده نمائید.

طراحی دکور داروخانه

طراحی پیشخوان

طراحی پیشخوان یکی از اساسی ترین بخش های دکوراسیون داروخانه می باشد و اهمیت خیلی زیادی دارد. چون افزون بر زیبا نمودن محیط، راه ارتباطی مشتری و پرسنل داروخانه هم می باشد و اشخاص بیشترین وقت را در کنار پیشخوان سپری می نمایند.

بهتر می باشد برای هر خدمتی که ارائه می کنید یک پیشخوان جدا در نظر داشته و وظیفه هر پیشخوان را بر روی آن با برچسب مشخص نمائید تا مشتری در زمان وارد شدن به داروخانه فورا متوجه شود برای دریافتن و تهیه کردن وسایل بهداشتی یا دارو به کدام بخش پیشخوان مراجعه نماید. از قبیل  پیشخوان های لازم در داروخانه عبارتند از:

 • مکان دریافت نسخه
 • محل دریافت دارو بدون نسخه
 • لوازم آرایشی و بهداشتی
 • پیشخوان لوازم و تجهیزات طبی
 • صحبت با پزشک داروخانه و دریافتن مشاوره
 • صندوق پرداخت

یک نکته ی دیگر که در طراحی پیشخوان می بایست در نظر داشته باشید، کاربردی بودن آن می باشد. پیشخوان از طرف مشتری می بایست زیبا و لوکس و در طرف پرسنل می بایست کاربردی طراحی گردد.

در زیر پیشخوان قفسه ها و کمد‌هایی را طراحی نمائید. محیطی برای نشستن پرسنل نیز در نظر داشته باشید.

طراحی دکور داروخانه

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاهی

طراحی قفسه ی دارو

امروزه متریال گوناگونی برای قفسه دارو قابل استفاده است و می شود با توجه به بودجه در نظر گرفته شده، نوع طرح و سایر موارد یکی از متریال را انتخاب نمود.

متریالی که در حال حاضر می شود برای طراحی قفسه استفاده نمود شامل، فلز، پلاستیک، ام‌ دی‌ اف، شیشه، چوب و غیره می باشد. در ساختن و طراحی کردن قفسه‌ها نیاز می باشد به استاندارد های طراحی داروخانه هم توجه گردد.

قفسه‌ ها در داروخانه به دو بخش تقسیم می گردند، قفسه‌ هایی که مشتری آنها را مشاهده می کند و قفسه‌ هایی که در قسمت پشتی داروخانه هستند و مشتری آن ها را مشاهده نخواهد کرد.

همینطور برای داروهای خاص و کمیاب از قفسه‌ های قفل دار استفاده می گردد. ولی برای طراحی دکوراسیون داروخانه یا قفسه‌ هایی که قابل مشاهده می باشند نیاز می باشد از طرحی جذاب و زیبا استفاده نمود.

البته نیاز می باشد در دکوراسیون داروخانه به این نکته توجه گردد که مشتریان نباید به قفسه‌ ها دسترسی بیابند و دسترسی فقط برای پرسنل میباشد.

ایده های طراحی دکور داروخانه

در طراحی داروخانه می بایست به منطقه جغرافیایی و سلیقه اشخاص آن شهر و منطقه نیز توجه نمود. یک مورد دیگر که در این امر موثر می باشد، متراژ داروخانه می باشد.

در طراحی داروخانه‌ های بزرگ می شود از دکوراسیون های گوناگونی استفاده نمود ولی دکور داروخانه کوچک می بایست کاربردی انجام گیرد.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه

طراحی دکور داروخانه

ایجاد جزیره

در داروخانه‌ های کوچک طراحی جزیره ممکن نمی باشد ولی در داروخانه‌ هایی با متراژ زیاد می شود از جزیره استفاده نمود. برای طراحی جزیره در داروخانه قسمتی را به شکل مجزا در نظر داشته باشید.

این قسمت قادر است در گوشه‌ ای از داروخانه و یا نزدیک به درب داروخانه طراحی و اجرا گردد. بر روی جزیره می شود بروشورهای گوناگون را قرار داد و یا شخصی برای ارائه دادن مشاوره و پاسخ به پرسش های مراجعان در آن بخش حضور پیدا کند.

طراحی دکور داروخانه

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی 

خدمات دکوراسیون پایا: طراحی دکوراسیون مانند:  طراحی دکوراسیون مغازه ، پوشاک، دکوراسیون داخلی ، ویترین مغازه و  طراحی دکور مغازه کوچک و طراحی دکور داروخانه و  …..

جهت انجام تمامی خدمات و طراحی دکوراسیون مانند: طراحی دکوراسیون مغازه، پوشاک، فروشگاهی ، دکور مغازه آرایشی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

همچنین می توانید در صورتی که نیاز به مشاوره جهت کسب و کار خود دارید با مشاورین متخصص ما تماس نموده و پروژ ه های خود را به ما بسپارید.

شماره های تماس:

دفتر طراحی

 • تهران – یوسف آباد – خیابان ابن سینا – ساختمان آفتاب
 • 09121641842– 02188559485

دفتر کارخانه کرج

 • کرج – خیابان شهید بهشتی – جنب پل حصارک
 • 02634484956 –  09121641842
 • واتساپ : 09333695121

برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *