طراح و مجری تخصصی دکوراسیون فروشگاهی و اداری
دکور فروشگاه گل فروشی - پایا دکور - 02634484956 
شماره تماس : ۰۲۱۸۸۵۵۹۴۸۵ و ۰۹۱۲۱۶۴۱۸۴۲

دکور فروشگاه گل فروشی

ما در این مطلب به مبحث دکور فروشگاه گل فروشی خواهیم پرداخت. برای انجام همه ی خدمات و طراحی دکوراسیون مثل: طراحی داخلی دکوراسیون فروشگاه، پوشاک، فروشگاهی، دکور فروشگاه  و طراحی مغازه و ویترین، دکوراسیون داخلی و ….. میتوانید با شرکت دکوراسیون پایا تماس بگیرید.

دکور فروشگاه گل فروشی

دکور فروشگاه گل فروشی

طراحی دکور گل فروشی در عین سادگی قادر است ذهن فعالان این صنف را به خودش مشغول نماید. تصور اولیه این می باشد که وجود گل‌ های رنگارنگ و خوشبو، خودش سبب ایجاد محیطی زیبا و دلنشین می گردد.

اگرچه این تصور تا حدودی صحیح می باشد؛ ولی برای داشتن چنین محیطی می بایست قادر باشید گل‌ ها و گلدان‌ های خودتان را به بهترین شکل ارائه کنید.

همینطور در زمان طراحی دکور گل فروشی، مسئله مدیریت محیط برای ایجاد وضعیت مناسب نگهداری و حتی رشد و نمو گل‌ ها را هم می بایست در نظر داشت.

بر همین اساس در ادامه این مقاله به چک کردن چند نکته ی کاربردی برای طراحی مغازه گل فروشی می پردازیم.

دکور فروشگاه گل فروشی

بیشتر بخوانید: دکوراسیون مغازه بستنی فروشی 

 چند نکته ی کاربردی برای طراحی دکور گل فروشی

طراحی دکور یک مغاره گل فروشی، چیزی فراتر از گذاشتن و نشان دادن گل‌ ها و گیاهان در لابی ساختمان شما می باشد.

در حقیقت شما می بایست یک محیط تشویق‌ کننده ایجاد نمائید؛ که کار شما را بی به‌ هم‌ ریختگی و به مناسب ترین شکل ممکن به مشتری ها نمایش دهد.

همینطور چنین محیطی می بایست قادر باشد اقلام جانبی قابل فروش مثل ظروف مخصوص، گلدان‌ ها، اکسسوری‌ های گل و… را هم به طور صحیح نمایش دهد.

از طرفی می بایست فروشگاه گل خودش را به گونه ای طراحی نمائید که تزیین دوباره ی آن آسان باشد. چون می بایست اغلب آن را تغییر بدهید؛ تا مناسب هر فصل سال باشد.

همینطور برای راحتی مشتری ها، بهتر می باشد محیطی برای صندلی انتظار و یک منطقه وارد شدن و خارج شدن از گل فروشی را در نظر داشته باشید. با این حال موردهای بیان شده تنها قسمتی از ماجرا می باشد.

به همین علت در ادامه چند نکته ی کاربردی و مهم در این حوزه را بررسی مینمائیم.

دکور فروشگاه گل فروشی

  • محیط گل فروشی را دو قسمت نمائید

به زبان ساده محیط طراحی گل‌ ها و انجام دادن مراقبت و ایجاد تغییر روی آن ها را از محیط نمایش گل‌ ها به مشتری ها مجزا نمائید. زیرا به طور معمول مراقبت و طراحی گل کاری به همراه به‌ هم‌ ریختگی و آلودگی می باشد.

بر همین اساس جایی که شاخه‌ ها و برگ‌ های شکسته کف زمین ریخته است؛ و خاک و آب با یکدیگر آغشته می گردد؛ بهتر می باشد از مکان نمایش گل‌ ها به مشتری ها تفکیک گردد.

همینطور محیط طراحی و نگهداری گل‌ ها و گلدان‌ ها می بایست به سیستم تنظیم دمای خیل دقیقی مجهز شود. این کار کمک می نماید تا بشود برای مدت طولانی‌ تری از گل‌ های گوناگون در محل گل فروشی نگهداری نمود.

بیشتر بخوانید: دکوراسیون فروشگاه موبایل فروشی 

  • مسیر پخش کردن رایحه‌ ها را طراحی نمائید

یکی از خاطره های خوب اشخاص از حضور در مغازه ی گل فروشی، رایحه خوب و هوای مطبوع و بیشتر خنک این فروشگاه‌ ها می باشد. بر همین اساس در طراحی دکور گل فروشی بهتر می باشد به این نکته هم توجه کافی کنید.

جهت انجام این کار می بایست مسیر وزش باد از سیستم خنک‌ کننده مغازه را به طور صحیح طراحی نمائید. به عبارت دیگر این مسیر می بایست طوری طراحی گردد که جهت وزیدن نسیم به طرف درب فروشگاه باشد.

این شیوه کمک می نماید تا با وارد شدن مشتری، حس خوب شرح داده شده با برترین کیفیت تشکیل شود.

دکور فروشگاه گل فروشی

  • قفسه‌ ها را فراموش ننمائید

امکان دارد تا به امروز به وجود قفسه‌ ها در محیط گل فروشی فکر ننموده باشید. از آنجا که بیشتر گل‌ ها و گلدان‌ ها بر روی زمین یا روی سکوها قرار داده می شوند؛ قفسه‌ ها قسمتی ضروری از دکور گل فروشی نمی باشند.

با این حال آنها قادر هستند انتخابی فوق العاده برای تغییر محیط گل فروشی باشند. در این حوزه اگرچه استفاده کردن از قفسه‌ های چوبی زیباترین انتخاب می باشد.

ولی در صورتی که نگران نگهداری و دوام آنها می باشید؛ قادر هستید روی مدل‌ های پلاستیکی هم حساب باز نمائید. به‌ صورت کلی قفسه‌ ها به شما اجازه چیدمان بهتر اقلام جانبی را خواهند داد. همینطور آنها محیطی خوب جهت تغییر حال و هوای درون فروشگاه می باشد. به طور مثال در ایام خاص مثل نوروز یا یلدا، قادر هستید آنها را به صورت ویژه ای چیدمان کنید.

بیشتر بخوانید: طراحی دکوراسیون مغازه جواهرفروشی 

  • طراحی محیط انتظار

البته که بیشتر گل فروشی‌ ها محیط کافی برای طراحی اتاق انتظار را نخواهند داشت. با این حال ممکن است در همان محیط اصلی، قادر باشید گوشه ی دنجی را برای استراحت و هم‌ صحبتی با مشتری های خود فراهم نمائید.

در اینجا قرار دادن یک میز اداری مدرن یا کلاسیک (براساس بقیه ی عنصرهای طراحی) و همینطور یک یا دو صندلی راحت، فضایی را فراهم می نماید تا مشتری ها قادر باشند با صبر و حوصله ی زیادتری نمونه کارهای شما را مشاهده نموده و در انتخاب خود تصمیم بهتری اتخاذ کنند.

همینطور در صورتی که محیط گل فروشی این اجازه را می‌ دهد؛ گذاشتن یک صندلی راحتی بزرگ برای شخص اصلی و چند صندلی پددار برای همراه های مشتری ها (مثل مادرهایی که در جلسه ی مشاوره عروسی دخترهایشان شرکت می نمایند.) ممکن است گزینه ی خیلی جذابی باشد.

دکور فروشگاه گل فروشی

بیشتر بخوانید: دکوراسیون کافه 

  • طراحی محیطی برای انجام امور اداری

البته در صورتی که محیطی برای انتظار طراحی نمودید؛ قادر هستید این قسمت را در آن ادغام نمائید. با این حال در صورتی که محیط کافی برای ایجاد آن در دسترس شما نیست؛ به هر حال می بایست میز پذیرش مناسبی را در مسیر خراج شدن مشتری بگذارید.

ارتفاع این میز می بایست طوری باشد که مشتری قادر باشد در حالت ایستاده و بدون اینکه خم شود، رسیدهای خودش را دریافت نموده و امور امضا و پرداخت و… را به انجام رساند.

همینطور این محیط می بایست وضعیت مناسب جهت قرار دادن یک کامپیوتر یا صندوق فروشگاه را داشته باشد؛ تا خود شما هم قارد باشید به‌ سادگی به امور اداری رسیدگی نمائید.

بیشتر بخوانید: ایده های دکوراسیون مغازه 

برچسب ها : , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

برای شروع گفتگو از طریق واتساپ روی تصویر زیر کلیک کنید.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟