طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

اجرا و طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

طراحی دکوراسیون کلینک دندانپزشکی می تواند از جنبه های زیادی مورد توجه قرار گیرد. احساس نشاط در این گونه از نمونه های طراحی دکوراسیون باید همواره قابل توجه باشد. لازم است که در طراحی و اجرا دقت زیادی داشت چرا که این گونه از پزشکان بی شک، ریز بین ترین و دقیق ترین پزشکان فعال در این حوزه هستند. لزوم توجه به نظرات و سلایق آن ها می تواند  در خروجی نهایی اثر گذاری مستقیم داشته باشد.

 

بی شک از دید مراجعه کننده به کلینیک های دندانپزشکی هر کدام از ما در طول زندگیمان بارها و بارها به مطب دندانپزشکی سر زده ایم و چندین ساعت از وقتمان را در این محیط گذرانده ایم.

مراجعه کنندگان به مطب دندانپزشکی از تمامی سنین و اقشار جامعه هستند، پس نکته ای که از دید پزشکان برای طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی اهمیت زیادی دارد ، هوشمندانه بودن طراحی است.

 

اگر دقت کرده باشید همیشه قسمتی از مطب برای نشستن و در حقیقت انتظار بیمار برای نوبت در نظر گرفته می شود. این یکی از نکاتی است که باید به آن توجه شایانی کرد و محیط را طوری طراحی کنیم که بیمار از گذراندن وقتش در این محیط خسته و کلافه نشود.

می توانید از محیط را با نور پردازی مناسب و استفاده از کاغذ دیواری های زیبا و رنگ آمیزی های آرامش بخش ،محیط را دلنشین تر کنید.

بخش دیگری که بیمار و دندانپزشک به درمان دندان می پردازند و یونیت دندانپزشکی در آنجا قرار دارد نیز بخش مهم دیگر است که باید متناسب با کوچکی و بزرگی محیط دکوراسیون مخصوص به خود را داشته باشد.

اینکه سعی شود در مقابل یونیت منظره ای از طبیعت و یا منظره ای زیبا و یا حتی تابلویی چشم نواز قرار بگیرد بسیار می تواند برای بیمار آرامش بخش باشد.

حتی میتوان از گلدانهای زیبا و یا حتی آکواریومی حیرت انگیز برای زیبا کردن محیط استفاده کرد.

مطالبی که می تواند مورد توجه شما قرار بگیرد…

طراحی دکور آرایشگاه زنانه

دکور مغازه پوشاک زنانه

طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

 

آز آنجایی که مطب دندانپزشکی محیطی بهداشتی ست و مستقیما با سلامت انسانها در ارتباط است باید سعی کنیم محیط را بسیار تمیز و عاری از هر نوع میکروب نگه داریم و از دکوراسیونی استفاده کنیم که حس تمیزی و بهداشت را در نطر بیمار افزایش دهد.

از دیدگاه یک متخصص دندانپزشکی خبره  طراحی باید به گونه ای باشد  که وقتی بیمار مراجعه کند، این اطمینان را حاصل کند  و این حس در او القا گرددکه اینجا دقیقا همانجاییست که می تواند مشکل من را برطرف کند.

مهم ترین نکات طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

نکات مهمی در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی وجود دارند، که می توانند اهمیت زیادی داشته باشند. از این رو می توان انتظار داشت، توجه زیادی به این بخش داشته باشیم.

در بعضی مطب ها که مراجعه کنندگان آنها کودکان و خردسالان هستند، طراحی دکوراسیونی که سعی شود محیط را صرفا از محیطی ترسناک به محیطی آرام و اطمینان بخش برای کودک تبدیل کند بسیار مهم وضروری است.

می توانید از اسباب بازی ها و گیفت های کودکانه استفاده کنید و حتی رنگ آمیزی دیوار ها و انتخاب صندلی ها هم مناسب با سن و سال کودکان باشد.

 

طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی کودکان

شاید برایتان جالب باشد: 

استفاده از این نکات و سایر نکات دیگری که بسیار در امر جذب و ماندگاری بیماران به مطب دندانپزشکی شما حائز اهمیت است ، تخصصی است که گروه طراحی دکوراسیون پایا به شما یاد آوری میکند.

گروه تخصصی پایا دکوریشن با بیش از یک دهه تجربه در امر طراحی دکوراسیون در تهران و سایر شهرستان ها، آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد.

برای کسب آطلاعات بیشتر و مشاوره در امر طراحی تخصصی دکوراسیون با ما تماس حاصل نمایید.

طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی

در بررسی چرایی اهمیت طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی نکات قابل توجه زیادی وجود دارد! سعی داریم در ادامه این مقاله به بررسی آن ها پرداخته و تلاش کنیم مشاوره قابل قبولی ارائه کنیم .

دکوراسیون مطب پزشکان نوعی سرگرمی و کار خلاقانه است که نیاز به صرف هزینه زیادی هم ندارد. تزیین مطب دکتر به شیوه‌ای گرم، استقبال‌گر ، شیک و ماهرانه ، یک راه عالی برای ایجاد ارتباط با بیماران و خلق یک تصویر حرفه‌ای پزشکی معتبر است.

هرکس تجربه انتظار در مطب دکتر را داشته باشد ، می‌داند که اتاق انتظار، مکان استرس‌زایی است.

 

طراحی و اجرای دکوراسیون مطب پزشکان و دندانپزشکان  با آثار هنری زیبا، عکس‌ها، رنگ‌های آرامش‌بخش و مبلمان‌های راحت، می‌تواند به بیماران کمک کند تا در حالت آرامش قرار بگیرند.

اشیاء و احجام جالب و لذت‌بخش ، مانند آکواریوم و گیاهان نیز می‌توانند تسکین‌دهنده و آرامش‌بخش باشند و ذهن بیماران را از درد منحرف کنند.

 

اگر شما مسئول دکوراسیون و چیدمان مطب پزشکان هستید یا اگر به دنبال ایده‌های خلاقانه، موثر و طراحی داخلی با قیمت معقول و مناسب هستید، در اینجا چند راهنمایی فوق‌العاده و موثر به شما ارائه می‌شود که می‌تواند به شما در ایجاد یک طوفان ذهنی و فکر بکر و در نهایت، آغاز یک روند طراحی منحصر به فرد پزشکی کمک کند.

بهترین طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

۱- پیش از آنکه بر روی این پروژه آغاز به کار کنید، بسیار مهم و حیاتی است که درک روشنی از نوع خدمات پزشکی که قرار است ارائه شود، داشته باشید. به طور ایده‌آل، دکوراسیون باید انواع آمار جمعیتی بیماران را منعکس کند.

برای مثال، دکوراسیون داخلی مطب پزشکان اطفال باید دارای اسباب‌بازی‌های بادوام و امن، تلفن‌های همراه جالب برای بازی، جداول فعالیت ذهنی، نقاشی‌های دیواری رنگارنگ، یک مجموعه تلویزیونی با فیلم‌های کارتونی و موارد دیگری که اطفال را سرگرم می‌کند باشد.

شخصی که دکوراسیون اتاق انتظار پزشکان اطفال را طراحی می‌کند، خوب است نوعی پارتیشن‌بندی برای ایجاد یک فضای خصوصی برای مادران شیرده را نیز در نظر داشته باشد.

۲- یک ایده جالب دیگر برای تزیین و دکوراسیون مطب پزشکان یا اتاق انتظار ، انتخاب آثار هنری یا چیدمانی است که انعکاسی از علایق، سرگرمی‌ها و روحیات پزشک باشد.

لمس احساسات خصوصی و شخصی پزشک می‌تواند یک جایگاه منحصربه‌فرد برای پزشک در ذهن بیماران ایجاد کند.

برای مثال اگر پزشک در رقابت‌های قایق‌رانی شرکت می‌کند، برای دکوراسیون دیوارها روی چسباندن عکس‌های قایق بادی تمرکز کنید و مدل‌های مختلف قایق بادی، ماکت‌های کشتی و عکس‌های سفرهای قایقی خود پزشک را به نمایش بگذارید

. اگر دکتر گل ارکیده را به عنوان سرگرمی پرورش می‌دهد، نگاره‌ها و نقش‌های گلدار را در دفتر او نمایش دهید و مطبش را با گل‌های تازه ارکیده چیدمان کنید.

اگر دکتر از دیدن فیلم‌های کلاسیک لذت می‌برد، دیوارها را با پوسترهای همان زمان دکور دهید. این لمس شخصی می‌تواند یک قطعه مکالمه‌ای فوق‌العاده بین بیمار و پزشک باشد

. دکوراسیون منحصربه‌فرد و جذاب ایجاد شده بر طبق شخصیت و ذهنیات پزشک، همچنین کمک می‌کند بیماران در سطح عمیق‌تری با پزشک خود ارتباط برقرار کنند.

توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با طراحی دکوراسیون و فعالیت های گروه پایا دکوریشن با ما از طریق لینک های زیر ارتباط برقرار کنید.

طراحی دکوراسیون داروخانه

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

۳- دکوراسیون مطب پزشکان با قاب های دانشنامه هایشان، گواهی نامه هایشان، جوایزشان و دیگر برگه های معرفی و دستاوردهای پزشکی شان، راه بسیار قوی و قدرتمندی برای رسیدن به اعتماد و احترام بیماران است.

 

یک روش مشابه برای اعتمادسازی و ایجاد ارتباطات شخصی، به نمایش گذاشتن یک تابلو اعلانات با عکس ها، کارت های تعطیلات، یادداشتی از سپاسگزری های بیماران یا انواع دیگری از نوع ارتباطات است که پزشک با بیماران داشته است.

 

۴- در دکوراسیون مطب ، رنگ ها و لوازم چیدمان را به گونه ای انتخاب کنید که حس آرامش بخشی را ایجاد کند.

شاید شما بخواهید درخصوص ارتباط میان رنگ و حالات روحی، تحقیق بیشتری کنید و بیشتر بدانید؛

برای مثال، مطالعات ثابت کرده است که رنگ آبی یا فیروزه ای، اگر به عنوان رنگ اصلی و غالب در اتاق به کار رود می تواند اثر آرامش بخشی داشته باشد؛ زیرا باعث کاهش فشار خون می شود؛ از سوی دیگر، رنگ آبی تیره یا جوهری به تنهایی، اثر عکس دارد.

 

رنگ آبی تیره، احساس غم و اندوه را برمی انگیزد؛ از این رو در دکوراسیون داخلی در انتخاب رنگ ها دقت و احتیاط کنید.

 

۵- گیاهان می توانند برای اتاق های انتظار مطب های پزشکان یک پدیده لذتبخش و دلچسب باشند. مطالعات ثابت کرده است گیاهان قادرند احساسات شخصی درخصوص حس زندگی و امنیت را افزایش دهند .

سلامت گیاهان و ظاهر آن ها می تواند نشانه ای از حس فداکاری یا انسانیت پزشک و گروه شاغل در فضای مطب یا بیمارستان ها باشد.

هنگامی که بیماران متوجه سلامت و رونق گیاهان در مطب پزشک خود می شوند، این پیام را دریافت می کنند که پزشکشان به سلامت آن ها نیز واقعا اهمیت می دهد.

۶- اطمینان حاصل کنید که هنگام دکوراسیون داخلی مطب به آرامش و نیازهای بیماران توجه کرده اید. یک جالباسی برای آویزان کردن کت بیماران در نظر بگیرید

. با آن ها با احترام و خوش برخورد رفتار کنید و مراقب باشید که همیشه چند جعبه دستمال کاغذی روی میز، در دسترس است.

دسترسی به آب، مانند مخزن آب آشامیدنی یا آب سردکن در اتاق انتظار، حس بسیار خوبی را منتقل می کند. مواد خواندنی جذاب و به روز ، مانند کتاب ها و مجله ها را به تعداد کافی روی میز قرار دهید.

زبیاترین دکور کلینیک دندانپزشکی

۷- آخرین مورد، البته به طور قطع نه کمترین مورد، اهمیت به سلامت بیماران است که از مهم ترین و ضروری ترین مواردی است که هر شخص هنگام دکوراسیون مطب پزشکان یا تهیه تسهیلات پزشکی باید به آن توجه کند، زیرا اتاق های انتظار می تواند بستری مستعد برای تولیدمثل میکروب های ویروسی بیماران مریض باشد.

در دکوراسیون داخلی مطب پزشکان از وسایل وینیلی برای اسباب و اثاثیه اتاق نشیمن بیماران انتخاب کنید که بتوان، به سرعت، به راحتی و به دفعات زیاد، آن را تمیز کرد.

تعدادی بطری ضدعفونی کننده نیز بالای میزها قرار دهید تا بیماران بتوانند از آن برای بهداشت دست هایشان استفاده کنند.

در ویدیو زیر نمونه هایی اجرا شده از طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی توسط پایا ارائه شده است. با ما همراه باشید.

برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *