طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی

طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی

.گروه پایا دکور , طراح و مجری تخصصی خدمات طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی در تهران و کرج با سالها سابقه اجرایی موفق و درخشان.یک دکوراسیون مناسب، مکمل زیبایی و جذابیت هر محیطی است به خصوص اگر آن محیط به نحوی مرتبط با فروش باشد، قطعا در دراز مدت مدیر آن کسب و کار متوجه ی تاثیر مثبت دکور و چیدمان بر میزان فروش و افزایش استقبال توسط مخاطبان خواهد شد. بعضی از افراد فکر می کنند که برای داشتن یک چیدمان مناسب باید هزینه های خیلی زیادی بپردازند، اما همه چیز بستگی به ایده ی اصلی شما دارد. زمانی که ایده کاربردی باشد با ساده ترین متریال ها که عمدتا باعث صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد، می توان طراحی دکوراسیون مغازه یا فروشگاه را انجام داد.

طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی
طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی

طراحی دکور مغازه کتاب فروشی

اگر صاحب کتاب فروشی هستید، آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توانید محیطی مدرن، هنری و فرهنگی را به وجود آورید، به نوعی که یک تنوع چشمگیر در دکور قدیمی فروشگاه های عرضه کننده ی کتاب ایجاد شود؟اگر به یک تغییر مثبت فکر می کنید، مجموعه ی پایا دکور می تواند همراهتان در ایده پردازی و در نهایت طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی شما باشد.  نداشتن بودجه ی کافی دلیل موجهی برای این نیست که به تغییر محیط داخلی فکر نکنید، بلکه می توان بر اساس متراژ فضا و همچنین نیاز سنجی دقیق از آن چه لازم است در آن محیط تغییر کند، یک برنامه ی بهینه برای طراحی دکوراسیون در نظر گرفت.

زیباترین طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی

در این زمینه استفاده از تجربیات و راهنمایی های افرادی که در این عرصه دارای تجربه های کافی هستند می تواند به صاحبان کسب و کار کمک نماید که ضمن صرفه جویی در وقت و هزینه ها، بهترین طرح را پیاده سازی نمایند. مجموعه ی پایا دکور به عنوان یکی از فعال ترین شرکت ها در زمینه ی ارائه ی خدمات طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی مشاور شما در تمامی مراحل پروژه می باشد.  توجه داشته باشید که کتاب فروشی یک محیط خاص است؛ زیرا به طور مستقیم با فکر و احساسات و فرهنگ مشتریان سر و کار دارد. کسانی که به چنین مغازه یا فروشگاهی مراجعه می کنند، قطعا با هدف قبلی و فکری مشخص برای خریداری کتاب های ارزشمند به داخل مغازه ی شما می آیند؛ بنابراین برای ایجاد یک دکوراسیون خوب و کاربردی باید مخاطبان خود را بشناسید و آن ها را جدی بگیرید.

طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی
طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی

نکاتی در طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی

قطعا یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود کارفرمایان و صاحبان مشاغل به فکر تغییر دکور محیط داخلی مغازه یا فروشگاه خود باشند؛ این است که چنین کاری به طور مستقیم به نفع خریداران و فروشندگان است. در واقع زمانی که شما محیطی زیباتر و کاربردی تر فراهم می کنید، خودتان حس بهتری خواهید داشت و همچنین توجه کسانی که به کتاب فروشی شما وارد می شوند، جلب خواهد شد. فکر کنید که در طراحی دکور چنین فضایی به چه چیزهایی نیاز است و چه مواردی می تواند به بهترین شکل باعث شود که متمایز از دیگران و سایر همکاران و رقیبانتان جلوه کنید؟

شما می توانید بدون محدودیت عناصر مختلفی را در طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی به کار ببرید و محیط جدیدی با امکانات جدید خلق کنید. با توجه به حجم زیاد کتاب ها در چنین فروشگاهی یکی از مهم ترین مواردی که باید مد نظر قرار گیرد، بهینه سازی فضا است که معمولا با استفاده از قفسه ها و طبقات، فضای لازم برای قرار دادن کتاب ها فراهم می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه کتاب فروشی یا فروشگاه کتاب

ایده هایی جالب برای طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی

مجموعه پایا دکور ارائه دهنده ی ایده ها و طرح های جذاب و غیر تکراری به شما متقاضیان ارجمند می باشد و بر اساس نوع پروژه و فضای فروشگاه شما، طرح های متفاوتی را پیشنهاد خواهد داد و در نهایت انتخاب بر عهده ی خودتان می باشد. قطعا شما هم از یک چیدمان و طرح جدید برای قفسه های کتاب فروشی استقبال می کنید و مطمئن باشید دکوراسیون اجرا شده چندین برابر بیشتر از اینکه خودتان را تحت تاثیر قرار می دهد، برای مخاطبان چشمگیر خواهد بود. توجه به نکات زیر می تواند تا حد زیادی موجب متفاوت دیده شدن فروشگاهتان نسبت به سایرین شود:

  • رعایت نظم و تفکیک موضوعی کتاب ها در هنگام چیدمان نمودن ( خریدار سریع تر و راحت تر کتاب مورد نظر خود را پیدا خواهد کرد )
  • دقت داشته باشید که یک کتاب فروشی می تواند بسیار فراتر از یک مغازه ی معمولی باشد؛ می تواند فضایی هنری و گرم و صمیمی برای دیدارهای اجتماعی و فرهنگی باشد و به همین دلیل اگر شما در این زمینه ها فعال هستید، قطعا لازم است که محیطی اختصاصی بدین منظور در گوشه ای از مغازه ی خودتان فراهم کنید.
  • در طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی به منظور تامین راحتی و تمرکز بیشتر برای مشتریان، بهتر است که فضایی اختصاصی به همراه میز و صندلی جهت مطالعه ی کوتاه مدت کتاب ها توسط مراجعه کنندگان در نظر بگیرید تا به طور غیر مستقیم اشتیاق آن ها را به مطالعه و در نهایت خریداری کتاب افزایش دهید.
  • می توانید از قفسه ها، کمد ها و دکورهایی با اندازه ی مناسب بر اساس متراژ مغازه، به گونه ای که علاوه بر نظم بخشیدن به محیط داخلی موجب کوچک تر دیده شدن فضا نگردد، استفاده نمایید.
  • استفاده از رنگ ها و طرح های جذاب، برای مثال رنگ سفید و یا رنگ چوب حس بسیار مثبتی را در دکوراسیون مغازه کتاب فروشی ایجاد می نماید
  • نور پردازی و باز هم نور پردازی، بدون شک یکی از جدایی نا پذیر ترین اجزا در طراحی دکوراسیون هر محیطی است که اگر به شیوه ی صحیح پیاده سازی شود، می تواند توجه بیننده را به آن محیط و کالاها و ویژگی هایشان جلب نماید.
  • از ویترین غافل نشوید، اگر فروشگاه شما به گونه ای است که از ویترین بهره مندید، می توانید سبک های چیدمان خاصی را مثلا مینیمالیسم، در طراحی دکوراسیون مغازه کتاب فروشی به کار ببرید. ویترین آراسته شده به کتاب های روز و جدید منتشر شده نیز می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد. همچنین ویترین می توانید بر اساس مناسب های مختلف تغییر کند، مثلا در روز بزرگداشت یک شاعر خاص، چاپ های متعددی از کتاب هایی که توسط ناشران مختلف موجود است را به گونه ای جذاب در ویترین بچینید تاعلاوه بر معرفی آن ها به رهگذران و افراد مختلف بتوانید نمونه های متعدد موجود از یک کتاب را در معرض نمایش قرار دهید.
  • استفاده از ویترین های شیشه ای گردان در بخش هایی از مغازه کتابفروشی که حاوی کتب نفیس باشند، نیز خالی از لطف نخواهد بود.
برچسب ها : , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *