طراحی دکوراسیون داخلی مغازه نان فانتزی

پایا دکور طراح و مجری تخصصی طراحی دکوراسیون مغازه نان فانتزی در تهران و کرج.برای همه ی ما نانوایی و مکانی که نان در آن به فروش می رسد، فضایی خاص و مهم می باشد؛ زیرا یکی از مهم ترین مواد غذایی روزانه ی خود را از چنین محیطی خریداری می نماییم. وقتی صحبت از نانوایی می شود همه ی ما تنور های زمینی قدیمی را به یاد می آوریم که حس نوستالژیک و زیبایی برایمان دارد. به بیانی دیگر می توان گفت حساب نانوایی از سایر مشاغل مرتبط با فروش جداست و به نوعی برای آن اهمیت دیگری قایل هستیم. جالب است که پیش فرض ذهنی اکثر افراد، دکوراسیون نانوایی به صورت سنتی و به همان شکل قدیمی می باشد.

شاید علت چنین طرز فکری این است که این کسب و کار هنوز به طور کامل مدرن نشده است و البته شاید هم که ما خودمان تاکید به این داریم که سیستم سنتی آن حفظ شود؛ زیرا این گونه زیباتر و قدیمی تر به نظر می آید و یاد آور روزگار قدیم خواهد بود. از نانوایی های سنتی که بگذریم امروزه مغازه های زیادی را می بینیم که شکل های مدرن تری از نان را به فروش می رسانند، مغازه نان فانتزی که دارای دکور مدرن تری است و انواع و اقسام نان ها، شیرمال، کلوچه و شیرینی های مختلف با طعم های گوناگون در این مکان به فروش می رسد. ما معتقدیم که نانوایی و مغازه ی نان فانتزی مکان خاصی است چون برکت زندگی ما در آن جا عرضه می شود؛ پس لازم است که توجه ویژه ای هم به این فضا داشته باشیم.

دکوراسیون مغازه نان فانتزی

علاوه بر اینکه لازم است که نان ها و سایر فرآورده های آن از کیفیت لازم بهره مند باشند، بهداشت و نظافت این فضا نیز رعایت شود؛ دکوراسیون و نحوه ی چیدمان نمودن فضای داخلی نیز بسیار مهم خواهد بود، البته از آن جایی که نان انواع و اقسام مختلف دارد و برخی از آن ها به اقوام و شهر های مختلف تعلق دارند، این موضوع نیز می تواند بر نحوه ی چیدمان تاثیر داشته باشد.

حتی این که مغازه نان فانتزی در چه منطقه ی جغرافیایی واقع شده است و ساکنان آن منطقه به عنوان مشتری دارای چه سلیقه و تمایلاتی هستند، نیز قطعا بر اینکه صاحبان مشاغل از چه ایده و طرحی برای طراحی دکوراسیون مغازه نان فانتزی خود استفاده نمایند، موثر خواهد بود؛ پس اگر بخواهیم عمیق تر به این مقوله نگاه کنیم می بینیم که برای طراحی دکور داخلی عوامل دیگری نیز به جز سلیقه ی شخصی صاحب مغازه مهم هستند که باید به آن ها توجه شود.

دکوراسیون مغازه نان فانتزی باید چگونه باشد؟

  • دکوری زیبا، مناسب و چشمگیر به گونه ای که مورد توجه مشتریان قرار گیرد و همچنین دارای مزایایی باشد که بتواند با سایر مغازه های فعال در این صنف رقابت سالم داشته باشد.
  • دکوراسیونی که با استفاده از ویترین ها و قفسه های مختلف بتواند فضایی مناسب برای نگهداری و در معرض دید قرار دادن انواع نان، شیرینی و کیک را تامین نماید.
  • برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه نان فانتزی می توان از انواع متریال ها استفاده نمود اما متریال های شیشه ای برای ویترین، آجری یا چوبی برای ایجاد فضاهای مختلف روی دیوارها و …. که حس زیباتری را در مشتری ایجاد می نمایند، توصیه می شود.
  • استفاده از رنگ های گرم و رنگ هایی که به طبیعت نان و غلات نزدیک باشد، توصیه می شود.
  • در مغازه نان فانتزی می توان یک استند قرار داد که برخی از خوراکی ها و نان ها برای تست شدن توسط مشتری در آن فضا قرار گیرد.
  • نور پردازی نیز عامل بسیاری مهم در افزایش جلوه ی دکوراسیون داخلی است که باید در پروژه ی طراحی دکوراسیون مغازه نان فانتزی حتما مورد توجه قرار گیرد.
  • همچنین در برخی از مغازه هایی که از متراژ داخلی مناسب بهره مند هستند، می توان فضایی به عنوان یک کافه یا بوفه ی کوچک در نظر گرفت و این کار به میزان زیادی به جذابیت آن فروشگاه می افزاید؛ زیرا افراد می توانند از تازه ترین خوراکی ها و کیک ها و شرینی های تازه و گرم به همراه یک نوشیدنی بهره مند شود و دقایق خوشی را در آن فضا سپری نمایند.
برچسب ها : , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.