تاثیرات رنگ در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

بهترین رنگ در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

شاید برای شما به عنوان یک پزشک و یا یک طراح دکوراسیون این مسئله بسیار مهم است که کدام رنگ در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی دارای اهمیت های بسیار زیادی است و تاثیرات بسیار مفیدی را به همراه خواهد داشت.ما در ادامه این مطلب برای شما درباره این موضوع و اهمیت رنگ ها در طراحی دکوراسیون صحبت خواهیم کرد.
همچنین شما میتوانید در ادامه و با کلیک بر روی کلمات زیر با مهمترین خدمات گروه پایا دکور همراه باشید:

دکور مغازه پوشاک زنانه

طراحی دکور آرایشگاه زنانه

رنگ در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

شخصی که وارد یک کلینیک و یا مطب می شود ، با احساسات و هیجانات مختلفی مانند اضطراب و ترس و استرس مواجه می شود . چنیین احساسی برای یک دکتر و شخصی که می خواهد بیماران را  در حالتی کاملا آرام و خونسرد معانیه کند و یا با آنها صحبت کند مناسب نمی باشد . برای ایجاد محیطی آرام که موجب ایجاد حس آرامش در بیماران شود چه کاری باید انجام دهید ؟ انتخاب رنگی مناسب !

شاید رنگ مورد علاقه تان و یا ترکیبی از رنگ هایی که به نظر زیبا بیایند را انتخاب کنید ، اما در هر صورت باید رنگی را برای دکوراسیون مطب یا کلینیک انتخاب نمایید که باعث ایجاد تشویش دراحساسات  مراجعه کنندگان نشود .

رنگ سبز: یکی از رنگ های سرد می باشد ، اما با این وجود رنگی پرنشاط ، آرامش بخش ، سرزندگی ، پویایی ، جوانی و امید می باشد . سبز یکی از آرامش دهنده ترین رنگ هاست و به اصطلاح رنگ حیات است ف همانند طبیعت که روح زندگی را در انسان می پاشد . این رنگ اضطراب و بیقراری را کاهش می دهد و گاها باعث کم شدن درد های دیگری نیز می شود . در بخش های پر استرس و حساس هم کاربرد دارد و باعث توانایی بهتر تفکیک رنگ و آرامش چشم میشود . به همین خاطر است که در اتاق عمل از رنگ سبز استفاده می شود تا رنگ خون که قرمز می باشد بهتر تشخیص داده شود . و همچنین  موجب کاهش ضربان قلب و فشار خون و متابولیسم می شود .پس رنگ در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی دارای اهمیت های بسیار زیادی است.

طراحی دکوراسیون کیلینیک دندانپزشکی

رنگ سفید: نماد خلوص و پاکی و بی گناهی می باشد . در گروه رنگ های خنثی قرار می گیرد . در محیط های بسته رنگ سفید باعث ایجاد بعد بیشتری میشود.  و از دلایل پوشیدن لباس سفید پرستاران و پزشکان همین است که حس پاکی و خلوص و ارزشمند بودن جان بیماران برای آن ها را نشان دهند .

دیوار ها را می توانید با آثار هنری که آرامش را القا میکند و متناسب با کارتان می باشد بپوشانید . و از پوستر هایی که پس از مدتی رنگ آن ها کمرنگ وی ا محو می شود خودداری کنید و می توانید از به جای آن ها از تابلوهای هنری زیبا استفاده کنید . و همچنین می توانید از عکس های مورد علاقه ی خود که در دل طبیعت گرفته اید نیز استفاده کنید . صحنه هایی از کوه نوردی ، جنگل و یا چشم اندازهای تسکین دهنده ساحلی . تمام این عکس ها می تواند شروع خوبی برای یک صحبت با آرامش با بیمارانتان باشد .

اتاق پذیرش، تاثیر گذارترین و اولین فضا درنحوه ی  عملکرد شما می باشد . اتاق انتظاردر مورد عملکرد و خصوصیات و نحوه ی کار شما چه می گوید ؟  در پاثیان سال می توانیم چگونگی تاثیر دکوراسیون فضا را ببینیم ، زیرا ما وسایل و دکوراسیون را به صورت روزانه و دائمی میبینیم پس از هر آنچه که در نگاه مراجعه کنندگان آشکار است و مورد توجه آن ها قرار می گیرد چشم پوشی می کنیم . مثل دیوارهایی که رنگ آن ها کم شده است ، و یا تابلوها ی رنگ ورو رفته و مجله هایی که تاریخ آن ها گذشته است.

رنگ در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

پس اگر شما یک پزشک ، و یا روانشناس هستید و می خواهید بیماران و مراجعه کنندگان به کلینیک و مطب شما با حس آرامش و بدون استرسی وارد شوند ، و این حس همیشگی و ماندگار باشد ، در کنار این که  یک پزشک خوب و روانشناس با تجربه و دلسوز باشید ، دکوراسیونی با حس آرامش و امید و راحتی خیال نیز باید داشته باشید . و در این زمینه می توانید از طیف رنگ های مختلف و طراحی های گوناگون و متانسب با محیطتان استفاده کنید .

گل ها و گیاهان و فضای طبیعت حس عالی و خوبی ایجاد می کند.

یک پدیده ی بسیار دلچسب و لذتبخش برای اتاق انتظار مطب پزشکان و کلینیک ها گیاهان می باشند .بر اساس تحقیقات و مطالعات ، ثابت شده است که گیاهان توانایی افزایش حس امنیت و سرزندگی در اشخاص را دارند .  سلامت و ظاهر بسیار تمیز و زیبای گیاهان نشان دهنده ی حس انسانیت و فداکاری پزشک و افراد مشغول به کار در کلینیک و درمانگاه می باشد . به این منظور که وقتی یماران و یا مراجعه کنندگان متوجه سلامت و تازگی گیاهان موجود در مطب میشوند به این موضوع پی میبرند که پزشکشان به سلامت آن ها نیز اهمیت زیادی می دهد .رنگ در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی میتواند دارای اهمیت های بسیار زیادی باشد.

طراحی دکوراسیون کلینیک ها و مطب پزشکان نوعی کار خلاقانه و  سرگرمی  می باشد که نیاز به صرف ز هزینه ی زیادی ندارد  . طراحی و انجام  یک دکور شیک و ماهرانه ، گرم و صمیمی و استقبال گر یک روش بسیار عالی برای ایجاد تصویری حرفه ای از یک پزشک و رابطه ای خوب با بیماران می باشد . اتاق انتظار جایی است که هر کس که تجربه آن را داشته باشد می داند که محل استرس زایی است .

زیباترین رنگ در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی

دکوراسیون مطب دندانپزشکی با عکس های زیبا و آثار هنری ، مبلمان راحت و رنگ های آرامش بخش برای ایجاد حالت آرامش در بیماران کمک می کنند .  وسایل و اشیای جالب و دیدنی مانند گیاهان خاص و آکواریوم باعث می شود که ذهن بیماران از درد و ناراحتی منحرف شود .

بنابراین اگر شما به عنوان یک طراح دکور در مطب پزشکان ، درمانگاه ها و به خصوص کلینیک های روان شناسی و روان پزشکی ، مسئولیت اجرای دکوراسیون آن را به عهده دارید باید تمام موارد ذکر شده را در نظر بگیرید ، چرا که شما هم در قبال شخص سفارش دهنده یعنی پزشکان و صاحبان درمانگاه و هم در قبال بیماران مسئول می باشید .

گروه پایا دکور افتخار دارد که با مهمترین خدمات خود نیز همراه شما باشد:

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

طراحی دکوراسیون کیلینیک پوست و مو

برچسب ها : , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *