طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان و درمانگاه

طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان و درمانگاه

گروه پایا دکور , طراح و مجری تخصصی خدمات دکوراسیون بیمارستان و درمانگاه درتهران و کرج با سالها سابقه اجرایی موفق و درخشان.برای ایجاد محیطی حرفه ای، خاص، سالم و آرامش بخش در محیط یک بیمارستان یا مرکز درمانی نیاز به رعایت و تامین موارد زیادی می باشد و یک بخش از این موارد مرتبط با طراحی دکوراسیون داخلی خواهد بود. بهره گیری از متخصصان و افرادی که در این زمینه به طور جدی و تخصصی فعالیت می نمایند و دارای تجربه های کافی هستند، باعث می شود تا از ایجاد هر گونه خسارات مالی یا زمانی جلوگیری شود و در مدت زمان معقول با متعادل سازی هزینه ها طراحی دکوراسیون بیمارستان و درمانگاه انجام شود.

دکوراسیون بیمارستان
دکوراسیون بیمارستان

اصولی، درست و با کیفیت انجام شدن این کار نیازمند طراحی و اجرای موارد زیادی هست که علاوه بر انجام بررسی ها و نیاز سنجی های بسیار به یک تیم طراحی با تجربه نیز نیازمند است و به همین دلیل کارفرمایان در این مورد دارای حساسیت و دقت بیشتری می باشند که البته مجموعه ی پایا دکور به عنوان یکی از مجریان و طراحان دکوراسیون بیمارستان و مراکز درمانی این موضوع را تایید می کند که کارفرمایان باید نسبت به این موضوع نهایت دقت خود را به کار بگیرند؛ زیرا وقت و زمان برای شخص آنان و همچنین برای مجموعه ای که پروژه را به عهده می گیرد؛ بسیار اهمیت دارد و هدف نهایی تامین رضایت دوطرف و البته تسریع در فرآیند خدمت رسانی به جامعه می باشد.

 

اگر شما به دریافت راهنمایی و مشاوره در خصوص ایجاد یک دکوراسیون موفق نیاز داشته باشید، کارشناسان طراحی مجموعه ی پایا دکور پاسخگویتان خواهند بود و تنها کافی است با ما تماس بگیرید و در صورت تمایل علاوه بر صرفه جویی در وقت و هزینه از بهترین، کاربردی ترین و متفاوت ترینطراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان و درمانگاه بهره مند شوید. در این مقاله از سری مقالات وب سایت مجموعه ی پایا دکور به بیان راهکار هایی برای ایجاد یک دکور موفق در چنین فضاهایی خواهیم پرداخت.

طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان
طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان

 

طراحی دکوراسیون  بیمارستان

توجه داشته باشید که طراحی دکور بیمارستان یک پروژه ی بزرگ می باشد؛ زیرا یک مرکز درمانی از بخش های مختلفی مثل عمومی، اداری و کلینیک تشکیل شده است که تعیین چیدمان و دکوراسیون مناسب برای هر یک از این بخش ها نیازمند زمان و وقت کافی است و لازم است که در ابتدا نسبت به هر یک از این فضاها و ملزومات آن ها اطلاعات لازم کسب شود. توجه به اینکه چه کسانی از یک بخش استفاده خواهند کرد ( بیماران و مخاطبان ) و چه کسانی در آن بخش به صوت مداوم حضور خواهند داشت ( پرسنل بیمارستان و کادر درمانی ) باعث خواهد شد تا بسیاری از مواردی که در تامین آرامش این دو مهم هستند، شناسایی شده و در اجرای ادامه ی پروژه طراحی دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرند.

در طراحی دکوراسیون بیمارستان و درمانگاه به چه نکاتی توجه می شود؟

در مراکزی که خدمات درمانی ارائه می شود، رعایت اصول استاندارد و صحیح چیدمان بسیار اهمیت دارد و قطعا توجه به برخی از موارد، برای ایجاد محیطی گرم و صمیمی و بدون استرس لازم است. بیمارستان یکی از حساس ترین فضاهایی هست که می توان به طراحی دکوراسیون داخلی آن پرداخت؛ برای همین به این میزان تاکید بر روی حساسیت پروژه و نیاز به بررسی های دقیق تر داریم. در چنین محیطی افراد مختلف با بیماری های گوناگون مراجعه می کنند و بدیهی است که فضای داخلی و دکوراسیون آن می تواند بر روح و روان آن ها اثر گذار بوده و حتی بر وضعیت جسمانی یا روحی آن ها موثر باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان و درمانگاه
طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان و درمانگاه

به کارگیری رنگ های مختلف در طراحی دکوراسیون بیمارستان

*طراحی دکور اتاق بستری بیماران به لحاظ حساسیت این بخش نیازمند دقت بیشتری است؛ زیرا به طور کامل و مستقیم با بیماران در ارتباط است. بدین منظور باید به رنگ ها توجه زیادی داشت چون در کسری از ثانیه بر روحیات و خلقیات اشخاص اثرگذارند؛ پس باید در انتخاب رنگ دیوارهای اتاق بیمار، پرده، کفپوش، ملحفه ها و … دقت کافی داشت.

* بخش های مختلف یک بیمارستان را می توان با استفاده از رنگ های متعدد از یکدیگر تفکیک کرد؛ البته این تفاوت رنگ ها فقط به منظور جداسازی دکوراسیون بخش ها نیست بلکه با توجه به نوع فعالیت و کاربرد آن فضا باید از رنگ صحیح استفاده شود.

* نورپردازی صحیح با محوریت استفاده ی درست از نور طبیعی، متناسب بودن دکوراسیون بخش پرستاری و داروخانه،برخورداری تمامی قسمت ها از تعداد مناسب تهویه هوا و …. سایر مواردی هستند که باید به طور دقیق مورد توجه کارشناسان و طراحان دکوراسیون بیمارستان و درمانگاه قرار گیرند.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، اطلاع از توضیحات تکمیلی و مشاوره در مورد طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان با گروه پایا دکور تماس بگیرید.

 

طراحی دکوراسیون داروخانه

برچسب ها : ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *