تبدیل شدن به یک طراح داخلی حرفه ای

ویژگی های یک طراح داخلی

پیشتر بسیار درباره طراحی دکوراسیون و ویژگی های مختلف آن صحبت کرده ایم اما در ادامه این مطلب برای شما خواهیم گفت که یک طراح داخلی دارای چه ویژگی هایی است.پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

شما میتوانید در ادامه و با کلیک بر روی لینک های زیر با برخی از مهمترین خدمات گروه صنعتی پایا دکور همراه باشید :

 

چگونه طراح داخلی شوم؟

این را همه می دانیم که برای ارائه ی هنری با زیبایی و ظرافت طراحی داخلی لازم است که توانایی ها و مهارت های خاصی داشته باشیم. مثلا یک طراح دکوراسیون مغازه باید مهارت های عملی و خلاقانه ی خوبی داشته باشد. او باید بتواند در سازماندهی کارها توان عالی ای داشته باشد و همچنین به خوبی بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند. طراحان داخلی باید اطلاعاتی در زمینه های دیگر که مرتبط با این حرفه می باشد مثلا قوانین محلی ساختمان سازی یا کف سازی داشته باشند.

مهارت های لازم برای شغل طراح داخلی

خلاقیت – به عنوان مثال در طراحی دکور مغازه پوشاک مردانه ،موثر ترین عامل در طراحی داخلی خوب خلاقیت می باشد. یک طراح داخلی خوب باید در تطبیق ویژگی های کار با آنچه که مشتری نیاز دارد خلاقیت داشته باشد.

مهارت عالی در سازماندهی – عوامل مختلفی که در طراحی داخلی دخیل هستند را باید به خوبی در نظر گرفت . مثلا در طراحی یک خانه مسکونی باید با پرده دوز ، نقاش ، سازنده کف پوش ها،  و دیگر افراد ارتباط برقرار کرد و کارهای آن ها را هماهنگ با طرح خود سازماندهی و برنامه ریزی کرد.

مهارت مدیریت پروژه – این مورد برای مدیرت و کنترل عوامل مختلفی مانند نصاب در و پنجره ، نصاب کف پوش،  نصاب پرده ها، دوزنده و …

مهارت طراحی و مدل سازی کامپیوتری – از آنجا که بخش اعظم طراحی بوسیله نرم افزارهای کامپیوتری انجام می گیرد این مورد را باید در نظر گرفت.

آگاهی از مقررات ایمنی و ساختمان – برای رعایت آنها در جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی برای مشتری، طراحی و اجرای پروژه .

اطلاع از تجهیزات مرتبط به کار خود ، مواد و محصولات.

مهارت ارتباطی موثر برای همکاری با مشتریان ، پیمانکاران  و تامین کنندگان.

توانایی پیدا کردن  راه حل های عملی برای مشکلات احتمالی

توانایی انجام کار و کنترل هزینه ها چارچوب بودجه تعیین شده توسط مشتری

 تحصیلات در تبدیل شدن به یک طراح داخلی

برای موفق شدن در شغل طراحی داخلی داشتن دانش معماری داخلی در کنار عواملی دیگری مانند تجربه، ذوق هنری، علاقه، و … ضروری و لازم است.

افراد علاقه مند می توانند بعد از گذراندن سال اول دبیرستان وارد حوزه ی کاردانش شوند و در رشته ی طراحی داخلی تحصیل کنند و سپس وارد دانشگاه شوند.

آموزشگاه های آزاد زیادی هم هستند که در کنار همه این موارد دوره های تخصصی طراحی داخلی را برگذار می کنند. و برای افرادی که قصد تحصیلات دانشگاهی در این زمینه را ندارند اما علاقمند به انجام آن می باشند می توانند از این طریق این حرفه را ادامه دهند . البته باید توجه داشته باشید که برای موفق شدن در این حرفه تحصیلات نیز ضروری می باشد.

شخصیت شناسی شغل طراح داخلی

شاید به صورت کلی بتوان گفت که اگر به چیدمان و طراحی علاقمند می باشید ، طراحی داخلی می تواند یک شغل ایده آل برای شما باشد. اما توجه داشته باشید که برای انتخاب یک شغل درست و صحیح ، عوامل مختلفی مانند : شرایط جامعه، شرایط خانوادگی، مهارت ها، علایق، ارزش ها، ویژگی های شخصیتی، و …در انتخاب شما مهم و تاثیر گذار می باشد. ویژگی های شخصیتی، یکی از مهم ترین این عوامل می باشد.

گروه صنعتی پایا دکور افتخار دارد که با ارائه خدمات بسیار زیادی از جمله طراحی دکوراسیون داروخانه و طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی با شما همراه باشد.

برچسب ها : , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *