طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی

یکی دیگر از خدمات ویژه ای که مجموعه ی پایا دکور به متقاضیان محترم ارائه می دهد؛ طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی می باشد.این روزها با افزایش اهمیت دادن افراد مختلف به وضعیت ظاهری و زیبایی خود، تعداد کلینیک های ارائه دهنده ی خدمات مرتبط روز به روز در حال افزایش است و هر یک از این مراکز سعی دارند تا با ارائه ی کیفیت بهتر بتوانند رقابت سالم تری را نیز با یکدیگر داشته باشند.

کیفیت یک مجموعه است و برای ارزیابی عملکرد کیفی هر یک از این مراکز معمولا فاکتورهای مختلفی توسط مخاطبان بررسی می شود. شما به عنوان یک مخاطب سعی کنید به این سوال پاسخ واضحی بدهید که اگر قصد مراجعه یه یک کلینیک زیبایی و پوست را داشته باشید، چه مواردی در انتخاب شما موثر خواهد بود؟ اگر اندکی دقت نمایید متوجه خواهید شد که جدای از محبوبیت و معروف بودن آن مرکز و این که چه متخصصان و دکتر هایی در آن جا مشغول به طبابت و ارائه ی خدمات هستند، حتی ظاهر، چیدمان و دکوراسیون داخلی آن محیط نیز بر روی نظر و دیدگاه مراجعه کننده اثر خواهد گذاشت؛ زیرا در وهله ی اول انتقال دهنده ی یک موضوع مهم خواهد بود :

 زمانی که یک کلینیک زیبایی و پوست به ظاهر و دکور داخلی اهمیت داده است و سعی کرده است تا محیطی زیبا و چشم نواز را برای مخاطبان فراهم کند، قطعا از نکات مرتبط با زیبایی شناسی آگاه است و بسیار بسیار بیش از این نیز به زیبایی ای که مراجعه کنندگان مد نظر دارند و در صدد دستیابی به آن هستند، اهمیت خواهد داد. در واقع زمانی که مشتریان یک اتفاق نظر یا اشتراک به لحاظ سلیقه ای با کسب و کار و بیزینس ( که در این جا کیلینیک زیبایی و پوست می باشد ) پیدا کنند، احساس اعتماد بیشتری نسبت به دریافت خدمات ، خواهند داشت و همین امر یکی از مهم ترین مسایل تاثیر گذار بر افزایش میزان مشتریان و مراجعه کنندگان می باشد.

دکوراسیون کلینیک زیبایی
دکوراسیون کلینیک زیبایی

 

چرا طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی اهمیت دارد؟

دکور استفاده شده در تمامی فضاهای درمانی باید به گونه ای باشد که تا حد امکان از استرس و اضطراب و نگرانی های فرد مراجعه کننده کم کرده و حس مثبت را در وی افزایش دهد. این موضوع مرتبط با سن و سال خاصی نیست و تمامی انسان ها در هر سنی که باشند نسبت به آن تاثیر پذیر هستند.

در گذشته یکسان بودن و کسالت آور بودن دکوراسیون داخلی و چیدمان اکثر مراکز درمانی مثل بیمارستان ها، درمانگاه ها، دکوراسیون مطب پزشک یا کلینیک های زیبایی باعث می شد تا همه از یک ساختار سنتی و تکراری پیروی کنند اما امروزه با افزایش آگاهی مدیریت های محترم سعی شده است تا حد امکان محیط داخلی به گونه ای تدارک دیده شود که برای مراجعه کنندگان و بیماران دارای حس خوب و آرامش بخش باشد؛ به همین دلیل است که اگر در یک کسب و کار، منافع مخاطبان و مشتریان مورد توجه قرار گیرد سرعت افزایش محبوبیت آن بیزینس بسیار بیشتر خواهد شد.

بر این اساس دکوراسیون کلینیک زیبایی نیز باید به گونه ای باشد که علاوه بر هماهنگی با جدیدترین و بهترین های دنیای معماری و دکوراسیون، بتواند راحتی و امنیت و آرامش مراجعه کنندگان را تامین کند و متمایز از سایر فضاهای مشابه باشد. در واقع شما با به کارگیری تکنیک های صحیح و فراهم کردن یک دکور و چیدمان مطلوب برای کلینیک زیبایی و پوست می توانید تا حد زیادی موجب افزایش کیفیت اوقات و لحظاتی شوید که افراد در آن فضا به منظور بهره مند شدن از خدمات زیبایی یا درمانی سپری می نمایند.

دکوراسیون ایده آل و مناسب برای یک کلینیک زیبایی چگونه باید باشد؟

در چنین محیطی لازم است که تمامی بخش ها توسط اتاق، یونیت یا پارتیشن های مناسب از یکدیگر تفکیک شوند.

بخش اتاق انتظار یا لابی نیز از سایر قسمت ها جدا شده باشد و دارای امکانات لازم برای استفاده ی مراجعه کنندگان باشد؛ برای مثال از جمله ساده ترین این امکانات باید به راحت بودن  نشیمن صندلی ها و یا مبلمان اشاره داشت.

برای طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی می توان از متریال های مختلفی با توجه به سلیقه ی کارفرما، میزان بودجه ی پروژه، نوع کاربرد و … استفاده نمود.

ضروری است که از کمد ها و یا کابینت های مناسب به تعداد لازم در اتاق پزشک و اتاق درمان و … استفاده نمود تا بسیاری از وسایل و تجهیزات پزشکی در این فضاها قرار گیرند و علاوه بر حفظ نظافت و بهداشت و امنیت، به مرتب سازی فضا نیز کمک شود.

اینکه از چه رنگ بندی و نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی استفاده شود، کاملا بستگی به متراژ داخلی محیط، سلایق کارفرمایان و نوع خدماتی که آن مرکز ارائه می دهد دارد. برای مثال در یک کیلینیک زیبایی که خدمات پوست و مو را به بانوان ارائه می ده؛د استفاده از رنگ های شاد و لایت برای دیوارها، کف پوش و وسایل و همچنین به کارگیری از استند ها، عکس ها و پوستر های مرتبط با زیبایی و سلامت پوست و مو می تواند فضایی هیجان انگیز و زیبا را ایجاد کند.

پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر، اطلاع از توضیحات تکمیلی و مشاوره در مورد طراحی دکوراسیون داخلی مطب و کلینیک زیبایی با گروه پایا دکور تماس بگیرید.

برچسب ها : , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *