طراحی دکوراسیون داخلی مغازه ام دی اف

همانطور که بارها در مقالات منتشر شده توسط مجموعه ی طراحی دکوراسیون پایا دکور بیان شده است، به کار گیری یک دکور مناسب و زیبا تاثیر زیادی در افزایش میزان فروش و جذب مشتری مشاغلی دارد که به نوعی با مقوله ی فروش کالا در ارتباط هستند. فراهم کردن بهترین و چشم نواز ترین دکوراسیون داخلی مغازه نیازمند برنامه ریزی دقیق، صرف هزینه ی کافی و برخورداری از دانش علمی و عملی می باشد. بسیاری از افراد خودشان با تکیه بر تجربه ها و آموخته های خود به پیاده سازی یک دکور برای فروشگاه اقدام می کنند اما در اکثر موارد با مشکلاتی نظیر افزایش هزینه ها و یا نامتناسب بودن و کاربردی نبودن بخشی از دکور اجرا شده، مواجه می شوند.

این درحالی است که اگر برای طراحی دکوراسیون مغازه از افراد با تجربه که به صورت شخصی یا در قالب یک تیم کاری شرکتی فعال هستند، راهنمایی بگیرید و یا کل پروژه را به ایشان برون سپاری کنید می توانید وقت ارزشمند خود را صرف موارد مهم تری کنید، بدون اینکه نگران چگونگی انجام کارها باشید. البته این موضوع را نیز یادآور می شویم که باید قبل از سپردن پروژه به یک شخص یا شرکت از سوابق کاری موفق ایشان نیز اطمینان حاصل کنید و بر پایه ی اعتماد خودتان با آن ها همکاری نمایید. جهت طراحی دکوراسیون مغازه از مدل های زیادی می توان استفاده کرد و یا الهام گرفت که معمولا این مدل ها متشکل از متریال هایی هستند که به نوعی با یکدیگر ترکیب و تلفیق شده اند و در قسمت های مختلف فضای داخلی مورد استفاده قرار گرفته اند.

یکی از متریال های اولیه که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد، MDF یا ام دی اف می باشد که دارای ظاهری شبیه به چوب اما خصوصیاتی متفاوت از آن است. از جمله مهم ترین کارها برای شروع طراحی دکوراسیون مغازه شناسایی انواع متریال هایی است که می توان از آن ها استفاده نمود. شخص طراح باید بر حسب فضا و نوع بیزینس تشخیص دهد که استفاده از کدامیک ( چوب، فلز، سنگ، شیشه، ام دی اف، پنل های پی وی سی، کامپوزیت و … ) برای آن پروژه مناسب تر می باشد و بر اساس کل بودجه ی در نظر گرفته شده، استفاده از آن معقول خواهد بود. توجه به این موضوع لازمه ی دستیابی به یک دکوراسیون داخلی شیک و کاربردی است به گونه ای که با حداقل زمان و هزینه قابلیت اجرایی شدن داشته باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه

مزایای استفاده از MDF در طراحی دکوراسیون مغازه و فروشگاه

از این متریال می توان در بخش های داخلی و همچنین برای آراستن و دکور نمودن ویترین استفاده نمود. میزان استفاده و جایگاه هایی که می خواهیم از جنس mdf تهیه نماییم، کاملا بستگی به طرح و همچنین متراژ و فضای محیطی دارد. توجه داشته باشید که طراحی دکوراسیون ویترین مغازه با هدف جذب مشتریان صورت می گیرد؛ بنابراین اگر از متریال ام دی اف در این قسمت استفاده شود، اولین اولویت حفظ زیبایی است و این در صورتی است که MDF در داخل فضای فروشگاه معمولا به عنوان یک پوشش مناسب برای کف، سقف، قفسه ها و جایگاه قرار دهی اجناس استفاده می شود.

این متریال از نظر طراحان و معماران کاملا مورد تایید است و می تواند به صورت ترکیبی با سایرین پیاده سازی شود. هزینه ی اجرای پروژه ی طراحی دکوراسیون داخلی مغازه با استفاده از MDF بسیار به صرفه تر و ارزان تر از چوب، و بسیار با دوام تر از انواع روکش های طرح چوب می باشد. همچنین این متریال حس گرما و دلنشین بودن را به محیط پیرامون القا می کند؛ زیرا دارای خاصیت های چوب می باشد.

اگر قصد دارید که برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه خود از انواع ام دی اف استفاده نمایید، مجموعه ی پایا دکور راهنما و مشاور شما در تمامی مراحل برآورد قیمت و هزینه، نیازسنجی پروژه، طراحی و پیاده سازی خواهد بود. برای ارتباط با کارشناسان، از طریق شماره های موجود در سایت اقدام نمایید.

برچسب ها : , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *